Zgrzyt na drugim biegu ale przy zimnym oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

$limak

Zgrzyt na drugim biegu ale przy zimnym oleju

Post autor: $limak » sob maja 13, 2006 19:45

Witam. Z tego co widziałem na forum nie jestem sam z tym problemem, słychać zgrzyt przy wrzucaniu drugiego biegu, ale nie spotkałem się z tym, że zgrzyt znika po przejechaniu kilku kilometrów wygląda to na olej, jak jest zimny to jakoś gorzej smaruje. Od razu odpowiadam na pytanie jaki olej mam wlany do skrzyni bo nie wiem. Wiem że to również objaw padniętego synchronizatora drugiego biegu ale wtedy zgrzyt słychać za każdym razem a nie tak jak u mnie tulko na początku. Aha mam dość duży luz na sprzęgle i musze go skrócić. Myślicie że wymiana oleju i podciągnięcie sprzęgła rozwiąże problem?



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob maja 13, 2006 19:51

moze pomoc ale to tylko leczenie objawu nie skutku,tak czy siak za ok.45zl synchronizator szykuje sie do wymiany.(ja tez mam padniety synchronizator 2biegu i zima prawie nie wbijalem na dwujke bo zanim bym wbil to auto by stanelo a teraz latem prawie ok. jest ale tylko do zimy niestety)



$limak

Post autor: $limak » sob maja 13, 2006 20:01

koszt 45 zł ale wymiana z 300 spokojnie:)



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob maja 13, 2006 20:07

nie umnie wolaja ok 120 za wyciagniecie ... ale jak dobrze zagadasz to nie liczac czesci ok 200zl to dobra cena.ale na poczatek sprubuj dobru olej wlac czytalem 2 dni temu post w ktorym ktos napisal jaki olej zastosowal i pomoglo,poszukam tez go(postu)

[ Dodano: Sob Maj 13, 2006 20:10 ]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=47828 poczytaj tu

[ Dodano: Sob Maj 13, 2006 20:11 ]
tam napisali jaki olej wlac.



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » ndz maja 14, 2006 00:32

po 1 to w mk2 norma z tą 2 ;) wiekszosc tak ma ze Na zimnym ciezej wchodzi i czasm zgrzyt..

po 2 koles w golfie ostatnio wymienil syncronizatory 2 i 3 czy cos.. wsadzil nowe i skrzynia sie sypie!!! czasem skrzynia jest za stara i nowe czesci nie uloza sie tak jak powinny stare sa do siebei dopasowane.. wyjechane przez te lata jakby i p[asuja do siebie a nowe nie koniecznie.. zatem ja bym nauczyl sie z tym jezdizc ew zaczal szukac calej skrzynki.. mozna kupic do 500zl .. ja jak mialem wymainic 2 synchronizatory wyszlo by mnei to ok 400zl same czesci i mi nei polecali.. wymianilem cala skzynie i kupilem ja za 450 zl i rok gwarancji
pzdr


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Pawel Mejer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 01:24
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Pawel Mejer » ndz maja 14, 2006 02:50

tez mialem te przypadlosc. dolalem 100ml oleju przekladniowego i jak reka odjal
(wczesniej zgrzytow jeszcze nie mialem, ale czuc bylo jakies chrobotanie , no i trudnosc we wrzuceniu dwojki na zimnym)



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » ndz maja 14, 2006 07:38

Ja też miałem jakis czas temu problem z dwójką,ale to było w zimie teraz jest ok,ale co zauważyłem,że biegi mi lepiej wchodzą jak jest nie rozgrzany,natomiast podczas długiej jazdy mam czasami problem z wrzuceniem dwójki i wogóle cała skrzynia jakby ciężej chodziła.Co to może być?



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz maja 14, 2006 09:38

a koledzy jesli choc 50ml brakuje w naszych skrzyniach oleju skrzynia juz nie ta jest.najstarsi posiadacze golfow powiedza tak(50ml a biegi kijowo chodza)



Awatar użytkownika
wieczor15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: śr mar 01, 2006 02:37
Lokalizacja: Skądś

Post autor: wieczor15 » ndz maja 14, 2006 13:24

ck, mam tak samo po wymianie sprzegl i tez nie wiem co to moze byc??

[ Dodano: 14 Maj 2006 13:26 ]
w sumie pry wymianie sprzegla mechanior dorobil mi nowa obudowe na zimering do wybieraka bo byla pokrzywiona i cieklo (teraz tez troszke leci) ale czy to moze byc przyczyna ze na cieplym biegi ciezej chodza??



marekb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn maja 08, 2006 20:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marekb » ndz maja 14, 2006 14:18

U mnie również obserwuję że jak jest nie jest rozgrzany to 2 zgrzyta przy włączaniu nawet na najmniejszych obrotach. Po rozgrzaniu nie zgrzyta przy przełączaniu (jak rozpędzam poniżej 3500 obr na jedynce - to dwójka wchodzi OK po rozgrzaniu). Golf 3 GL.

Rozważam wlanie nowego oleju - 75W90 GL4 syntetyk - Mobil 1. Chciałbym uniknąć na razie wymiany synchronizatora bo kupiłem tego Golfa dopiero tydzień temu.

Jeśli chodzi o ceny to u mnie w Warszawie najtańszy zakład liczy sobie za samą robociznę synchronizatora 600zł, a lepszy 800zł ("Volkswagen-Audi Service" Warszawa al. Prymasa Tysiąclecia 42).

Przy okazji może ktoś mi powie
- ile oleju miałbym kupić do tej skrzyni - silnik 1.8, 90km/66kW. /w książce "sam naprawiam Golf piszą =2dm3, ale ktoś mi mówił że 2.1 dm3)
- czy ten olej co teraz wleję będę mógł zlać i wykorzystać ponownie przy wymianie synchronizatora ?

Pozdrawiam
Marek

BTW. jeśli znacie jakieś tanie warsztaty w okolicach Warszawy gdzie przyzwoicie zrobią synchronizator to proszę o info.
Ostatnio zmieniony ndz maja 14, 2006 14:26 przez marekb, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » ndz maja 14, 2006 14:25

Może faktycznie należałoby olej wymienić?



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz maja 14, 2006 16:23

marekb pisze: ile oleju miałbym kupić do tej skrzyni - silnik 1.8, 90km/66kW. /w książce "sam naprawiam Golf piszą =2dm3, ale ktoś mi mówił że 2.1 dm3
2 litry wchodza do tej skrzyni :)
marekb pisze:czy ten olej co teraz wleję będę mógł zlać i wykorzystać ponownie przy wymianie synchronizatora ?
tak ale najlepiej przelac go przez jakas gaze z bardzo drobnym oczkiem.
Co do skrzyn VW to nie czarujmy sie 2 to najczesciej wrzucany bieg i najbardziej obciazony... mialem bardzo podobny problem ze zgrzytami i oporem... zmiana oleju uczynila cuda i jest teraz super... nawet w zimie. Wiem ze to nie jest naprawa ale srodek zaradczy ale lepsze wydac 100zl na olej niz 500 zl na skrzynie... a co do tego sypania sie skrzyn po naprawie to swiadczy to tylko o tym ze ktos to niefachowo przeprowadzil... Polecam wymiane a jak juz ona nie pomoze to trzeba sie bedzie ogladac za innym rozwiazaniem... a olej mozna wlac do skrzyni zarowno po remoncie jak i zakupie nowej chociaz bardziej preferuje to pierwsze no chyba zeby kupic skrzynie np z golfa mk4 lub mlodej mk3...



marekb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn maja 08, 2006 20:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marekb » ndz maja 14, 2006 16:58

KamilW pisze:... zmiana oleju uczynila cuda i jest teraz super... nawet w zimie.
Można wiedzieć jaki olej wlałeś ? Ja się zastanawiam nad tym Mobilem 75W90 syntetycznym, ale nie jestem pewny czy to dobry wybór.

Pozdr.
Marek



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz maja 14, 2006 17:07

marekb pisze:Można wiedzieć jaki olej wlałeś ? Ja się zastanawiam nad tym Mobilem 75W90 syntetycznym, ale nie jestem pewny czy to dobry wybór.
wlasnie ten olej wlalem i skrzynia chodzi jak nowka :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 385 gości