niechce odpalac pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
maciek3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pn kwie 03, 2006 10:49
Lokalizacja: Lubień Kujawski

niechce odpalac pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post autor: maciek3 » sob maja 13, 2006 23:07

witam wszystkich juz normalnie szlag mnie trafia z tym moim golfem ostatnio pisalem tu juz o kontrolce od ladowania ze nie palila po przekreceniu kluczyka teraz pali winna byla luzna wtyczka przy alternatorze teraz jest luz ale do rzeczy juz tydzien temu mialem problem z tym nieszczesnym odpaleniem mianowicie dalem ojcu fure aby podjechal do dziadka jakies 7 km od nas ojciec wrocil ja do fury chce jechac do sklepu a tu pip.. niechce odpalic i koniec wolam ojca mowie ze nie pali ojciec wsiada i oczywiscie odpala od tyku normalnie krew caly tydzien luz bylo az tu dzisiaj jedziemy zojcem znajomemu rower zawiezc bo kupil u nas w sklepie zajezdzamy na podwórko wyjmujemy rower wsiadamy do autka i ..pip.. niechce odpalic ni h... znajomy przynosi stara swiece zeby zobaczyc czy iskra jest ide zakrecic a tu mojka golfina zagadala na 3 gary bo z iednego przewod byl zdjety :grin: luz myslimy z ojcem jedzim do domu po drodze gadamy co to moze byc dojezdzamy do domu gasze fure i mowie zobacze czy odpali i.. ni chu.. niechce niby cos tam zagadala ale natychmiast zgasla juz koniec mowie ale po 30 min gdzies ide zakreci i ...pali jak gdyby nigdy nic panowie czy to halllll kurde czy co ja juz niewiem uzylem opcji szukaj wyskoczylo pare tematow o halu ale objawy byly takie ze gasl podczas jazdy a u mnie podczas jazdy jest ok dopiero jak zgasze i chce odpalic to niechce ja obstawiam tego nieszcesnego halla jednak co wy na to pomozcie!!



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz maja 14, 2006 09:46

Rozrusznik kręci wtedy gdy ayto nie chce zapalić czy nie???


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz maja 14, 2006 09:57

Adamtd pisze:Rozrusznik kręci wtedy gdy ayto nie chce zapalić czy nie???
Wynika, że chyba tak. A co do halla to on jak się wydaje jest podatny na temperaturę, a uszkodzenie jest z gatunku "upierdliwych". Zajedziesz do magika to działa, wrócisz do domu i kupa.Też bym od tego zaczął.

[ Dodano: Nie Maj 14, 2006 10:00 ]
Adamtd pisze:Rozrusznik kręci wtedy gdy ayto nie chce zapalić czy nie???
Wynika, że chyba tak. A co do halla to on jak się wydaje jest podatny na temperaturę, a uszkodzenie jest z gatunku "upierdliwych". Zajedziesz do magika to działa, wrócisz do domu i kupa.Też bym od tego zaczął.



Awatar użytkownika
maciek3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pn kwie 03, 2006 10:49
Lokalizacja: Lubień Kujawski

Post autor: maciek3 » ndz maja 14, 2006 14:05

tak rozrusznik kreci wszystko normalnie ale nie pali tak jakby zaplon odcinal czy cos juz nerw niemam na to wszystko panowie a co z czujnikiem temperatury czy on tez wycina takie numery czy raczej nie bo za tego halla to kurde niewiem jak sie wziasc sam to chyba tego nie wymienie jak by ktos mial zdjecia jak to wyglada to bylbym wdzieczny za pokazanie z tego co wiem to jest to ta mala wtyczka na gorze aparatu zaplonowego moze sie myla to poprawcie



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz maja 14, 2006 14:21

Zdjęć nie mam, ale to co jest na zewnątrz aparatu to tylko wtyczka, sam czujnik jest wewnątrz.



Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » ndz maja 14, 2006 14:51

On wycina numery ale jak auto jest zimne i wtedy komp tak jakby nie załączał ssania. A te twoje kłopoty co opisujesz to może być cewka zapłonowa, bo iskrę akurat sprawdzałeś jak odpalił. Pod wpływem temperatury rośnie rezystancja elementów elektronicznych i jeśli cewka ma już swoje lata to moze gdzieś gubić prąd.



marekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: pn cze 06, 2005 09:16
Lokalizacja: Lyski - Rybnik
Kontakt:

Post autor: marekk » ndz maja 14, 2006 14:51

kostka stacyjki do wymiany



Awatar użytkownika
maciek3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pn kwie 03, 2006 10:49
Lokalizacja: Lubień Kujawski

Post autor: maciek3 » ndz maja 14, 2006 15:04

cewke wymienialem w listopadzie bo padla na amen podczas jazdy zalozylem uzywke z ktorego roku ona jest to cholera wie co do stacyjki to chyba jak by byla uwalona to wogole by nie krecil



marekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: pn cze 06, 2005 09:16
Lokalizacja: Lyski - Rybnik
Kontakt:

Post autor: marekk » ndz maja 14, 2006 15:34

wlasnie taki urok kostki w stacyjce - powypalane styki i raz jest ok a raz nie - zauwaz czy jak nie chce zapalic czy przypadkiem nie gasna kontrolki?????

ale i tak obstawiam kostke - koszt jakies 30-50 zlotych



Awatar użytkownika
maciek3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pn kwie 03, 2006 10:49
Lokalizacja: Lubień Kujawski

Post autor: maciek3 » ndz maja 14, 2006 15:44

ok jeszce to sprawdze ale wydaje misie ze gasna tylko ta od oleju mruga



marekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: pn cze 06, 2005 09:16
Lokalizacja: Lyski - Rybnik
Kontakt:

Post autor: marekk » ndz maja 14, 2006 15:47

no to kostka padnieta na 100%



Awatar użytkownika
maciek3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pn kwie 03, 2006 10:49
Lokalizacja: Lubień Kujawski

Post autor: maciek3 » ndz maja 14, 2006 15:49

a jak to sprawdzic zeby miec w miare pewnosc do elektryka jechac czy moze da rade jakos samemu



marekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: pn cze 06, 2005 09:16
Lokalizacja: Lyski - Rybnik
Kontakt:

Post autor: marekk » ndz maja 14, 2006 15:51

wymieniajac kostke - skoro kontrolki gasna to jest przyczyna , inaczej jej nie sprawdzisz bo w rekach zawsze bedzie dzialac



Awatar użytkownika
maciek3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pn kwie 03, 2006 10:49
Lokalizacja: Lubień Kujawski

Post autor: maciek3 » ndz maja 14, 2006 15:58

moze sprecyzuje bardziej to gasniecie kontrolek mianowicie jak przekrecalem na zaplon to wszystkie sie pala ta od cieczy chlodzacej gasnie zaraz a pali sie od oleju i od ladowania prekrecam dalej rozrusznik kreci i po chwili gasnie od ladowania a mruga od oleju silnik nie pali tak to wyglada czy dalej myslisz ze to kostka



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 187 gości