termostat mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
perez_77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob maja 06, 2006 18:04
Lokalizacja: Swineshead
Kontakt:

termostat mk3

Post autor: perez_77 » sob maja 13, 2006 16:26

Witam przymierzam sie do zmiany termostatu w swoim mk3 mam pytajnie czy mogłby mi kots napiac jak sie to robi i czy musze kupic płyn czy cos sie wyleje ,jestem ciemny w tym temacie i prosze was o porade :) Z góry dzieki



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob maja 13, 2006 16:35

plyn napewno ci sie wyleje wiec lepiej go spusc odrazu i napewno lepiej nowy wlac.jak masz nowe uszczelki w kaplecie z termostatem to zadna meka



marekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: pn cze 06, 2005 09:16
Lokalizacja: Lyski - Rybnik
Kontakt:

Post autor: marekk » sob maja 13, 2006 17:03

plyn wyleci prawie w całosci bo termostat jest barzdo nisko , schowany za alternatorem :)



tryvial
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob mar 11, 2006 15:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: tryvial » sob maja 13, 2006 17:06

perez_77,
Cytuję instrukcję znalezioną w necie -
"Po pierwsze trzeba spuścić płyn z chłodnicy - gorzej jeśli termostat jest zamknięty , wtedy sporo płynu wyleci po odkręceniu pompy . Poluzowałem 2 śruby (klucz 13) od alternatora , zdjąłem pasek , odłączyłem kable od alternatora (wtyczka , klucz 13 i 8- ten do obejmy na kablu). Odkręciłem do końca alternator , potem jego mocowanie: 4 śruby (13) od przodu i jedna z boku od strony pasków. Potem 4 śruby (19?) od pompy i jedn± (10) od osłony paska rozrządu, poluzować pompę , odkręcić 2 śruby (10) od plastikowej rurki idącej do chłodnicy i po wyciągnięciu tej rurki możemy wyciągnąć z pompy termostat. "
Sprawdzałem, patrząc na ręce znajomego mechanika. W AAM-ie tak jest



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 273 gości