Zamek schowka MK3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maajk88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 31, 2006 23:35
Lokalizacja: Silesia

Zamek schowka MK3

Post autor: maajk88 » pt maja 12, 2006 21:38

Witam
Mam taki problem otoz ostatnio zaciął mi się zamek schowka (tego na desce rozdzielczej od strony pasarzera). Otoz schowek jest zamknięty a dzwignia do jego otwierania jest luzna("lata sobie"), zamek nie reaguje na ruchy dzwigni. Nie bardzo wiem jak to otworzyc, nie chce robic nic na siłę. Moze juz ktos spotkal sie z takim problemem i moze mi pomoc?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt maja 12, 2006 21:52

ułamała się dźwignia od klameczki. Wciśnij w prawym górnym rogu twardy cienki drut na ok 5 cm głęboko i staraj sie wantując trafić na element który normalnie naciska dźwignia która się ułamała. Tak otworzysz schowek. Potem rozbierzesz zamek od wenątrz sa śróbki. Klamki sa niedrogie , ja swoja skleiłem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
piotrsrokosz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt kwie 05, 2005 20:12
Lokalizacja: KIELCE
Kontakt:

Post autor: piotrsrokosz » pt maja 12, 2006 21:58

Paweł Marek pisze:ułamała się dźwignia od klameczki. Wciśnij w prawym górnym rogu twardy cienki drut na ok 5 cm głęboko i staraj sie wantując trafić na element który normalnie naciska dźwignia która się ułamała. Tak otworzysz schowek. Potem rozbierzesz zamek od wenątrz sa śróbki. Klamki sa niedrogie , ja swoja skleiłem.

A gdzie widziałeś te niedrogie klamki??? Ja mam też taki problem a chcąc kupić klameczkę to min 40-50PLN trzeba zapłacić.


WV Golf 1,8 - 1992, AAM 75KM, LPG,
ABS, wspomaganie

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt maja 12, 2006 22:18



Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
ultradźwięk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 24, 2005 20:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: ultradźwięk » pt maja 12, 2006 22:22

Tez miałem ten sam problem i zakupilem na allegro oto przykladowy link i cena rozsądna

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=101356235

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Thor
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: pt gru 17, 2004 14:57
Lokalizacja: Halemba

Post autor: Thor » pn maja 15, 2006 10:28

Dwa razy mi sie to zdarzylo... raz jakims tam migiem i srubokretem podwazylem... drugim razem juz sie wkurzylem i wyszarpalem.

Pozdrawiam
T.

P.S.
Polecam pierwsza metode :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 387 gości