Po wymianile klocków hamulcowych ....

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MaciejW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 11:57
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Po wymianile klocków hamulcowych ....

Post autor: MaciejW » czw maja 11, 2006 12:10

hejka
Sorki za gluopie pytanie ale....
ile waszym zdaniem powinny docierac sie klocki hamulcowe swiezo wymienione na Ate :) by w 100% dobrze hamowaly,100 km ,200 km wiecej ?? ,narazie przejechalem tylko 50 km i tak sobie hamuja jak by z absem :)

z góry dzieki



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw maja 11, 2006 12:16

Powinny prawie od razu dobrze hamować.Klocek potzrebuje nieco czasu aby się "ułożyć", ale nie 50km. Jak zmieniałem klocki to po przejechaniu niewielkiego odcinka drogi hamowanie było normalne. Czy sprawdzałeś w jakim stanie są tarcze? Bo jest taka możliwość, że jeśli tarcza jest mocno porysowana wtedy powierzchnia styku klocek-tarcza jest mała i hamowanie małoskuteczne.



bartekabram
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt wrz 16, 2005 21:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bartekabram » czw maja 11, 2006 12:18

mi się ustabilizowło po około 300km. Także nie wiem czy tak odrazu. Tarcze mam w miarę OK.



MaciejW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 11:57
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: MaciejW » czw maja 11, 2006 12:21

bodzio_j pisze:Powinny prawie od razu dobrze hamować.Klocek potzrebuje nieco czasu aby się "ułożyć", ale nie 50km. Jak zmieniałem klocki to po przejechaniu niewielkiego odcinka drogi hamowanie było normalne. Czy sprawdzałeś w jakim stanie są tarcze? Bo jest taka możliwość, że jeśli tarcza jest mocno porysowana wtedy powierzchnia styku klocek-tarcza jest mała i hamowanie małoskuteczne
No tarcza jest taka sobie jak to okreslil mechanior troszku porysowana ma wglebienia ale jeszcze ujdzie,hmmm wiec moze to temu..ale jest gorzej niz starych jakis tanich pagio:(



bartekabram
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt wrz 16, 2005 21:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bartekabram » czw maja 11, 2006 12:24

No to poczekaj jeszcze chwile, albo sprzwdź czy wszystko jest dobrze założone i podokręcane.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw maja 11, 2006 12:24

MaciejW pisze:No tarcza jest taka sobie jak to okreslil mechanior troszku porysowana ma wglebienia ale jeszcze ujdzie,hmmm wiec moze to temu..ale jest gorzej niz starych jakis tanich pagio:(
jeśli tarcza jest porysowana, to głsdki klocek styka się z nią bardzo małą powierzchnią, stary był niejako dopasowany. Teraz ten nowy musi dopasować się do tych właśnie rys. A to faktycznie trwa nieco dłużej, trudno powiedzieć jak długo, zależy to od ilości i głębokości rys.



MaciejW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 11:57
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: MaciejW » czw maja 11, 2006 12:33

ok,dzieki wam za pomoc,pojezdze jeszcze i sie zobaczy :hmm: Ate to chyba dobre klocki ztego co czytalem na forum,mam nadziej ze bedzie lepiej...



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » czw maja 11, 2006 13:10

ATE obok testarow i ferrodo np top bardzo dobre klocki.. jak masz tarcze nierowna to spokojnie musi sie to dotrzec.. mozesz tez troche na pocztaku wiecej podeptac niz normalnie.. kiedys po wymianie w mk2 klockow bym sie wpakowal na samochod ktory stal przed przejazdem kolejowym i przed nim 3 kolejne.. dystans hamowania wydluzym mi sie z jakies ja wiem 10m !!! dobrze ze nic na lewym nie jechalo i odbilem na przeciwny pas... takze uwazaj..
pzdr


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

mobil01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 298
Rejestracja: wt maja 03, 2005 11:59
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: mobil01 » czw maja 11, 2006 17:26

a czy po wymianie dotarłeś je ???? ja ja wymieniałem to jezdzilem w kółko i chamowałem do oporu .... takchyba z godzine bo delikatne naciskanie nic nie da ... a dla ciekawosci zaraz po założeniu kloców chamólców wogóle nie bylo też nei wiedzialem co się dzieje i robiłem tak jak napisałem powyżej... klocki odrazu się ulożyły


Szacuneczek dla wszystkich auto maniaków - takich jak ja :-)

moje MK3

MaciejW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 11:57
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: MaciejW » czw maja 11, 2006 18:35

mobil01 pisze: czy po wymianie dotarłeś je ???? ja ja wymieniałem to jezdzilem w kółko i chamowałem do oporu .... takchyba z godzine bo delikatne naciskanie nic nie da ... a dla ciekawosci zaraz po założeniu kloców chamólców wogóle nie bylo też nei wiedzialem co się dzieje i robiłem tak jak napisałem powyżej... klocki odrazu się ulożyły
No zrobilem kilka hamowan ostro ,ale na asfalcie kolek nie bloklo :( pojezdze jeszcze to zobaczymy,,



fibolek

Post autor: fibolek » czw maja 11, 2006 19:19

Nie powinno się przetaczać tarczo bo po pierwsze można zgubić wartość minimalną,po drugie tarcza jest hartowana a wiadomo tokarka nie działa jak klocek.
A czy aby dobrze ci zaciski działają?Może już się zapiekły?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw maja 11, 2006 19:27

MaciejW pisze:No zrobilem kilka hamowan ostro
nie wolno ostro. Kilka dość delikatnych hamowań gdzieś od 80 do 40 km/h, a potem jeszcze unikać ostrych hamowań póki nie wróci pełna siła hamulców.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
BeBe_1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: czw sty 12, 2006 16:54
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: BeBe_1 » czw maja 11, 2006 21:11

fibolek pisze:Nie powinno się przetaczać tarczo bo po pierwsze można zgubić wartość minimalną,po drugie tarcza jest hartowana a wiadomo tokarka nie działa jak klocek.
E chyba można, po warunkiem zachowania grubości minimalnej. Hartowana raczej nie są ze względu na temperatury powstające podczas hamowania.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 319 gości