Problem z odpaleniem na benz, na gazie bez problemów pali.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jackq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn gru 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Problem z odpaleniem na benz, na gazie bez problemów pali.

Post autor: Jackq » śr maja 10, 2006 19:46

Mam problem z odpalaniem na benzynie, szczególnie jak autko jest zimne. Na gazie pali bez problemów za 1 razem ledwo klucz przekrece. Kolejnym objawem jest to, ze jak odpale juz na gazie i przelacze na benzyne to albo szarpie i sa nierowne obroty albo gasnie. Dzieje sie tez tak ze na benzyniue obroty faluja, jak sie zagrzeje chwile to sie uspokaja. Na gazie zas takie cudawianki ze czasem sie obroty zawiesza i stanie na 2000(pozycja zalaczania gazu) i dopiero po chwili powolutku spadaja do niskich (ok 1000). Nawet jak sie zagrzeje to benzyna jakos gorzej chodzi szczegolnie przy przelaczaniu z gazu na benz i odwrotnie, zeby to chwilke to rozumiem a tu kurde dlugo falujace obroty. Wogole cos dziwnie silnik chodzi.
Co do tej pory sprawdzalem i zrobilem:
-wymienilem swiece, kopulke, palec, olej, filtry.
-sprawdziłem: akumulator, silnik krokowy, instalacje gazowa w serwisie (podpieli na kompa pokombinowali i powiedzieli ze centralka i reszta sa ok), sonde lambda, tps - napiecie na 4 pinie. sprawdzenie zasilania tpsu polecil mi gazownik, mowil ze na 4 pinie ma byc 0.4V sprawdzil mi to znajomy mechanik i powiedzial ze jest oki, zreszta regulator dziala bo podnosi krokowca.
Juz nie wiem co jeszcze moge sprawdzic, wymienic... szlag mnie trafia. Mechasnik mowil ze to raczej wina gazu a konkretnie centralki sterujacej miesznka, powiedzial ze mieszanka benz na zimnym jest za uboga. Ale jak jest cieply to tez sa problemy tylko, ze mniejsze o wiele.
Jak ktos mial podobne problemy i wybrnal z tego, bede wdzieczny za rady. Jutro go z rana jeszcze pomecze jak bedzie lipa, jade do gazownika i robie jazde, ze to wina instalki. Brak mi juz koncepcji i sil :grrr:


Audi A3 1,8T Quattro 201PS by COMPsport

komfortowy kierunkowskaz raz ruszasz manetka kierunek mignie 3 razy.
Info na PW.

AUKCJA ALLEGRO

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » czw maja 11, 2006 09:13

Powiem ci oco chodzi a ty sprawdzisz o powiesz czy miałem racje...

Otóz jest tak ze jak śmigasz na gazie to w tym czasie komputer z "benzyny" łapie duzo blędów i potem jak sam ma chodzic to mu ciężko.Aby to sprawidz wes sobie odlącz kleme(-) gdzies na 10-15 min i potem sprobuj zapalic :grin: Sprawdz to...jak bedzie wszystko OK to znaczy ze nie masz sie co martwic



fend18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: pt lis 04, 2005 15:01
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: fend18 » czw maja 11, 2006 09:23

lolo_golf pisze:Powiem ci oco chodzi a ty sprawdzisz o powiesz czy miałem racje...

Otóz jest tak ze jak śmigasz na gazie to w tym czasie komputer z "benzyny" łapie duzo blędów i potem jak sam ma chodzic to mu ciężko.Aby to sprawidz wes sobie odlącz kleme(-) gdzies na 10-15 min i potem sprobuj zapalic :grin: Sprawdz to...jak bedzie wszystko OK to znaczy ze nie masz sie co martwic
chyba bedzie mial co sie martwic bo instalacja jest zle zlozona skoro bedzie komp benzynowy lapal bledy, przy dobrze zalozonej instalacji komp nie powinien lapac zadnych bledow



Awatar użytkownika
Jackq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn gru 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Jackq » czw maja 11, 2006 15:53

lolo_golf pisze:Powiem ci oco chodzi a ty sprawdzisz o powiesz czy miałem racje...

Otóz jest tak ze jak śmigasz na gazie to w tym czasie komputer z "benzyny" łapie duzo blędów i potem jak sam ma chodzic to mu ciężko.Aby to sprawidz wes sobie odlącz kleme(-) gdzies na 10-15 min i potem sprobuj zapalic :grin: Sprawdz to...jak bedzie wszystko OK to znaczy ze nie masz sie co martwic
Sprawdzalem i to juz wczoraj, tez myslalem podobnie, ale nie do konca zrobilem to poprawnie bo silnik byl wczesniej grzany i ładnie palił. Dzis to sprawdze jak wystygnie.
Mam zamiar pojechac do elektromechanika, niech podepnie sie do kompa i go sprawdzi, nie wiem ile mnie to bedzie kosztowało...
Co do poprawnosci zalozenia instalacji gazowej - nie jest to nowa instalka, pare latek ma i wczesniej smigalo wszystko ok, wiec wnioskuje, ze zalozona jest poprawnie.
W kazdym razie dzieki za rady, jak ktos ma jeszcze jakies to bede wdzieczny.


Audi A3 1,8T Quattro 201PS by COMPsport

komfortowy kierunkowskaz raz ruszasz manetka kierunek mignie 3 razy.
Info na PW.

AUKCJA ALLEGRO

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » pt maja 12, 2006 09:50

fend18 pisze:
lolo_golf pisze:Powiem ci oco chodzi a ty sprawdzisz o powiesz czy miałem racje...

Otóz jest tak ze jak śmigasz na gazie to w tym czasie komputer z "benzyny" łapie duzo blędów i potem jak sam ma chodzic to mu ciężko.Aby to sprawidz wes sobie odlącz kleme(-) gdzies na 10-15 min i potem sprobuj zapalic :grin: Sprawdz to...jak bedzie wszystko OK to znaczy ze nie masz sie co martwic
chyba bedzie mial co sie martwic bo instalacja jest zle zlozona skoro bedzie komp benzynowy lapal bledy, przy dobrze zalozonej instalacji komp nie powinien lapac zadnych bledow
W 80% aut na gaz komputer od benzyny łapie błędy ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 429 gości