Szmer z silnika MK3 - wspomaganie?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Szmer z silnika MK3 - wspomaganie?

Post autor: mmksk » śr maja 10, 2006 07:43

Witam
Od pewnego czasu przy większej prędkości np. 80km/h słyszę dziwny świst, szmer z silnika podobny pojawia się gdy stoję i skręcam kierownicą na maxa czyli to chyba jest wspomaganie?
Ale przy jeździe, wspomaganie nie powinno chyba aż tak hałasować?
Co o tym myślicie?



PawelP

Post autor: PawelP » śr maja 10, 2006 08:46

Przy tej prędkości to trudno określić co może wydawać dziwne dzwięki. A przy maksymalnie skręconych kołach i umnie wspomaganie wydaje taki śmieszny dzwięk - nie wiem czy tak ppowinno być ale wydaje mi się że chyba tak, bo u kumpla też ta kiedyś było.

Pozdrawiam
PP



Awatar użytkownika
yaru
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 16:01
Lokalizacja: Czestochowa
Kontakt:

Post autor: yaru » śr maja 10, 2006 10:09

W moim golfiku przy kolach skreconych na maxa tez jest ten dziwny dzwiek od wspomagania. Urok golfow


<< SERCEM Z BMW >>

Awatar użytkownika
Paweł_G
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn lut 27, 2006 20:45
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Paweł_G » śr maja 10, 2006 10:32

yaru pisze:W moim golfiku przy kolach skreconych na maxa tez jest ten dziwny dzwiek od wspomagania. Urok golfow
Nie tylko Golfów - u mojego ojca w Renault też taki jest tylko że ciszej. U mnie też tak buczy - ponoć to wina lużnego paska od pompy wspomagania - tylko że ja takowego paska u siebie nie zaobserwowałem - u kolegi w 1.8 jest i faktycznie po wymianie tego paska jest ciszej.



mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: mmksk » śr maja 10, 2006 13:49

A czy wspomaganie z czasem może być słabsze? W moim Golfie jest ale działa dość słabo tak mi się wydaje porównałem je z Peugeotem Partnerem i w Golfie jest zdecydowanie słabsze. I czy wspomaganie przy większej prędkości może szumieć???



lukaszww
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: czw lut 17, 2005 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Auto: VW Touran 1T2
Silnik: BMM
Kontakt:

Post autor: lukaszww » śr maja 10, 2006 14:36

mmksk pisze:A czy wspomaganie z czasem może być słabsze? W moim Golfie jest ale działa dość słabo tak mi się wydaje porównałem je z Peugeotem Partnerem i w Golfie jest zdecydowanie słabsze. I czy wspomaganie przy większej prędkości może szumieć???
A nie ubyło Ci płynu od wspomagania?



PawelP

Post autor: PawelP » śr maja 10, 2006 14:39

nie powinno szumieć przy większej prędkości bo nie bardzo zależy od prędkości samochodu - jeśli już to od obrotów silnika - u mnie wspomaganie słychać tylko przy maksymalnie skręconych kołach.



mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: mmksk » śr maja 10, 2006 14:57

Płynu od wspomagania mam az za dużo, ten szum , świst jest najbardziej słyszalny pow. 80km/h. Dziwna sprawa .



Awatar użytkownika
GSOWIEC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sty 17, 2006 23:30
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GSOWIEC » śr maja 10, 2006 15:40

Szczerze powiem Panowie, że ciężko jest jednoznacznie powiedzieć, czy szum przy 80km/h dobiega z silnika, czy np z łożysk kół... Co do wspomagania, to jakiś czas temu na tym forum czytałem, że jest ono tak skonstruowane, że przy maksymalnym skręcie kół otwiera się jakiś drugi obieg, którym uchodzi nadmiar ciśnienia i w związku z tym opisywany objaw jest jak najbardziej normalny... Tyle wiem z doświadczenia, co do szczegółów iście technicznych, niech się wypowiedzą prawdziwi fachmani, których tu nie mało...
:okej:



mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: mmksk » czw maja 11, 2006 07:03

Szmer napewno pochodzi z silnika , gdy wcisnę sprzęgło jadąc to szmer znika , wczoraj testowałem auto na A4 i w zasadzi przy mniejszych prędkościach również jest słyszalny dobiega od strony jakby alternatora? Moze to łożyska na alternatorze?? :hmm:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 333 gości