Pomóżcie benzyna w oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ferdas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 23:07
Lokalizacja: Sędziszów młp.
Kontakt:

Pomóżcie benzyna w oleju

Post autor: Ferdas » wt maja 09, 2006 21:57

Gdy sprawdzałem poziom oleju i wyciągłem bagnet poczułem zapach benzyny jak odkręciłem korek tez go czułem i olej był tak jak by rzadszy wydaje sie mi że tam sie dostaje benzyna a nie powinna!!! (tak sie mi wydaje) ktoś napomknoł mi że to może być zpowodowane tym że nie chodzi na wszystkie gary. Co o tym myślicie co to może być. prosze o pomoc. thx.



Dominik107
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 20:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dominik107 » wt maja 09, 2006 22:39

Sprawdz kompresje czy jest jednakowa na wszystkich garach. Jesli na ktoryms bedzie inaczej no to najprawdopodobniej masz z jakiegos powodu pierscienie do wymiany. A bierze ci olej?? Tylko nie rob remontu bo z doswiadczenia wiem ze po remoncie silnik juz nie chodzi tak samo a i tak taniej wychodzi zakup nowego silnika. I sprawdz czy gdzies na ktorejs swiecy iskra ci nie zginela bo tak tez moze byc ale wtedy moim zdaniem nadmiar benzyny wypychany bylby do wydechu.



Ferdas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 23:07
Lokalizacja: Sędziszów młp.
Kontakt:

Post autor: Ferdas » wt maja 09, 2006 23:19

dzięki za rade. a jeśli by to były te pierścienie to oriętuje się ktoś ila takie coś razem z robocizną może kosztować??



fend18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: pt lis 04, 2005 15:01
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: fend18 » śr maja 10, 2006 08:32

Dominik107 pisze:Sprawdz kompresje czy jest jednakowa na wszystkich garach. Jesli na ktoryms bedzie inaczej no to najprawdopodobniej masz z jakiegos powodu pierscienie do wymiany. A bierze ci olej?? Tylko nie rob remontu bo z doswiadczenia wiem ze po remoncie silnik juz nie chodzi tak samo a i tak taniej wychodzi zakup nowego silnika. I sprawdz czy gdzies na ktorejs swiecy iskra ci nie zginela bo tak tez moze byc ale wtedy moim zdaniem nadmiar benzyny wypychany bylby do wydechu.
pierwsze slysze ze silnik nie chodzi po remoncie dobrze tzn jeszcze jakim remoncie i kto go robi, ale jesli remont jest zrobiony przez fachowca z uzyciem odpowiednich czesci to silnik cyka jak marzenie, a kupienie innego silnika to kupowanie kota w worku nie wiesz co kupujesz i nie wiesz ile jeszcze tym pojezdzic



Dominik107
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 20:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dominik107 » czw maja 11, 2006 00:23

Ja nie powiedzialem ze silnik po remoncie nie chodzi dobrze tylko ze to juz nie jest to samo co fabrycznie zlozony. Wiem co mowie bo sam juz w swoich 3 autach remont silnika zrobilem i widze roznice. A juz w szczegolnosci na dieslu widac roznice. Wymiana pierscieni wiaze sie z rozebraniem calego silnika wiec koszta beda duze. Za same uszczelki wydasz min 300zl + pierscionki i robocizna. Sprawdz najpierw co mu dolega a pozniej przekarkuluj sobie co sie bardziej oplaca. Przeciez przy kupnie silnika zawsze mozna podlaczyc rozrusznik i kompresje sprawdzic. Na pewno bedzie taniej niz robienie silnika.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 425 gości