Stawiam litra jak ktos rozwiaze problem dlawienia [mk2]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pazuzu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt mar 28, 2006 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Pazuzu » wt maja 09, 2006 15:43

kosztuje z tego co sie orientuje niecale 20 zykow. jak mi zaczynaja falowac obroty (ostatnio na nierozgrzanym silniku- wczesniej na zimnym) i odlacze niebieski czujnik to silnik zaczyna chodzic rowno. jest na tym forum pare topicow na ten temat, musialbys poszukac. mam zamiar u siebie wymienic ten czujnik. zobacze czy pomoze (koszt nie jest duzy)

p.s. tylko, ze ja mam silnik na wtrysku a ty na gazniku. wiec chyba nie tedy droga ;)


Pięknie się rosa perli na siekiery ostrzu

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » wt maja 09, 2006 16:23

Hm, mi obroty faluja po rozgrzaniu sie silnika... i po skonczonej jezdzie czuc benzyna... :|


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
peterson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: czw lut 24, 2005 14:11
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: peterson » wt maja 09, 2006 16:52

Pazuzu, czy walniety ten czujnik moze byc tez przyczyna ze czesciej wlacza mi sie chlodnica bo szybciej sie grzeje? U mnie tak na poczatku traci troszke mocy ale pozniej OK Generalnie czekacie zeby ktores kontrolki na desce pogasły zanim zaczynacie krecic?


Piotrek

Awatar użytkownika
Pazuzu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt mar 28, 2006 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Pazuzu » śr maja 10, 2006 15:03

peterson, od dawna mam problem z falujacymi obrotami. dawalem auto do magikow i pomagalo za kazdym razem na ok. pol roku jezdzenia. teraz sam probuje dojsc o co chodzi. co do twoich pytan, to nie jestem specem ale z tego co wiem to niebieski czujnik temp. plynu podaje sygnal do komputera (u mnie jak go odlacze to silnik zdaje sie chodzic idealnie), za wlaczanie wentylatora to wg. mnie odpowiada czujnik przy chlodnicy (z prawej strony chlodnicy -jak stoisz przodem do maski- ida od niego kable do wentylatora). jesli masz problem z nagrzewaniem silnika to mozesz miec walniety termostat.
peterson pisze:Generalnie czekacie zeby ktores kontrolki na desce pogasły zanim zaczynacie krecic?
tzn?


Pięknie się rosa perli na siekiery ostrzu

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » czw maja 11, 2006 10:01

Mam to samo - problem z falujacymi obrotami (na wolnych obrotach). Zawsze jak oddam mechaniorowi, wyreguluje cos, poprawi i starcza na okolo 3-4 miesiecy, zas wraca spowrotem to samo... NIe wiem o co chodzi. Obecnie to mi az podskakuje na wolnych obrotach... Mechanior twierdzi, ze pompa paliwa podaje malo paliwa (choc pompa jest nowa).


www.SportCom.PL

izbak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 14:30
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: izbak » czw maja 11, 2006 11:06

Ja myslę ze jezeli jest, to kondensator lub cos co go zastępuje.Nie znam tego silnika .
Czasami nowe przewody wys.napiecia sa uszkodzone najlepiej sprawdzic w nocy czy gdzies nie przeskakuje iskra, i nie tylko te oprzewodowanie.Myslę ze te skromne uwagi pomogą.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » czw maja 11, 2006 11:17

Hm, kondensatora nie widze w moim aucie, pewnie zastepuje go cewka... Sprawdzalem w nocy i nie widzialem, by gdzies iskra przeskakiwala. W nastepnym tygodniu wymienie cewke i zobacze czy pomoze tak jak poli30 czy tez nie...


www.SportCom.PL

poli30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt sty 20, 2006 16:34
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

Post autor: poli30 » śr maja 17, 2006 15:38

dzisiaj moge napisac ze u mnie w 100% byla to cewka czekalem na wilgotne dni i jak przyszly to nie mam zadnych problemow z zaplonem i silnik chodzi rowniotko pozdrawiam



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » śr maja 17, 2006 15:59

Ja rowniez wymienilem cewke, czekam teraz na deszcz i zobacze cos sie bedzie robic. Za cewke dalem 70zl (bo mam gaznika i byla tansza:)) jednak obroty faluja nadal, ale to chyba kwestia regulacji gaznika, z ktora bede walczyl niebawem...


www.SportCom.PL

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 393 gości