Stawiam litra jak ktos rozwiaze problem dlawienia [mk2]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

poli30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt sty 20, 2006 16:34
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

Post autor: poli30 » wt maja 02, 2006 13:34

jestem uwowiny na 4 maja z elektrykiem samochodowym zobaczymy jak rozwiaze problem to odrazu napisze



HaiFisch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt paź 29, 2004 18:20
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW JETTA mk2

Post autor: HaiFisch » śr maja 03, 2006 12:11

Lusix ty masz na pewno u siebie sondę lambda, już ktoś pisał o niej wcześniej sprawdzałeś ją?

kumpel w cordobie miał tak samo że auto mu gasło po wjechaniu w kałuże i od razu mu mówiłem że pewnie zalewa sondę i faktycznie woda dostawała sie do tych przewodów przy sondzie wystarczyło tylko trochę izolacji i śmiga już ponad rok i nic

może tak jest i u Ciebie

można to sprawdzić bez deszczowej pogody tylko polać tam wodą przy odpalonym silniku i jak to będzie to, to się wszystko wyjaśni

pozdrawiam


[url=http://www.tkk.org.pl]TUNING KLUB KRAKÓW[/url]

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » śr maja 03, 2006 12:58

HaiFisch pisze:Lusix ty masz na pewno u siebie sondę lambda, już ktoś pisał o niej wcześniej sprawdzałeś ją?

kumpel w cordobie miał tak samo że auto mu gasło po wjechaniu w kałuże i od razu mu mówiłem że pewnie zalewa sondę i faktycznie woda dostawała sie do tych przewodów przy sondzie wystarczyło tylko trochę izolacji i śmiga już ponad rok i nic

może tak jest i u Ciebie

można to sprawdzić bez deszczowej pogody tylko polać tam wodą przy odpalonym silniku i jak to będzie to, to się wszystko wyjaśni

pozdrawiam
A u mnie co to moze byc, bo moj sondy lambady nie ma... ;)


www.SportCom.PL

poli30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt sty 20, 2006 16:34
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

Post autor: poli30 » śr maja 03, 2006 19:36

jutro mialem jechac do elektryka .. nie zdazylem dzisiaj piekna pogoga slonce pelnia szcescia bedzie mi auto chodzilo ...i tak bylo ...odpalilem bez problemu po przejechaniu 20 kilometrow piz....a stanlem i koniec juz nie zpalilem go koles mnie scholowal i zobaczymy cos padlo kompletnie moze to i dobrze bo bedzie wiadomo co ( mam taka nadzieje ) ale jestem wkurzony pozdrawiam



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » śr maja 03, 2006 20:26

Cholera strach sie bac, ze podczas pieknej pogody zdechl...Moj nigdy jeszcze tak nie zrobil, ciagle tylko w deszczu. Jak naprawisz i rozwiazesz problem to dawaj znac co to bylo...

[ Dodano: Czw Maj 04, 2006 20:50 ]
poli30 i co rozwiazales problem??[/b]


www.SportCom.PL

poli30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt sty 20, 2006 16:34
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

Post autor: poli30 » sob maja 06, 2006 14:28

wiec to byla cewka teraz wszystko jest ok poczekam jeszce na wilgotne dni i wtedy zobacze jak bedzie palil mam nadzieje ze jest juz po klopocie nowa cewka kosztowala 170 zl ...



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » pn maja 08, 2006 11:10

U mnie problem sie poszerza, wczoraj w sloneczna pogode mi kilka razy zdechl, zapalal z wielkim trudem. :( Bylem u mechanika, powiedzial ze trzeba wymieniac po kolei czesci, nie chce pakowac kasy... Czy ktos moze cos doradzic? Ile moze kosztowac cewka do silnika gaznikowego 1.3?


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
stachmiesz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 15:36
Lokalizacja: Sztum
Kontakt:

Post autor: stachmiesz » pn maja 08, 2006 11:42

miałem kiedyś passata szczupaka - 1,6 - silnik to samo co golf
mialem problem z duszeniem sie silnika w wilgotne dni - wymiana kopułki, palca rozdzielacza oraz przewodów wys napiecia
pomogło. być może rzeczywiście zakupiona kopułka nie musi być dobra - moze posiadac wade fabryczną. proponuję w wilgotny dzień podjechać pod sklep i na miejscu wymienić. być może pomoże. ponadto jezeli nie ma przebicia na kopółce i na przewodach prop sprawdzić przewody podciśnienia. również z nimi miałem podobne cyrki :)


[url=http://www.fodey.com/generators/animated/ninjatext.asp][img]http://r2.fodey.com/14ae31f22c802414e98f345886f572482.1.gif[/img][/url] [url=http://www.fodey.com/generators/animated/ninjatext.asp][img]http://r2.fodey.com/14ff60388494d4388968e23bb22f2835b.1.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » pn maja 08, 2006 11:53

U mnie we wilgotny dzien dzieje sie to dopiero po przejechaniu 20-30 km... wiec raczej pod sklepem nic i tak bym nie sprawdzil. Choc teraz problem zaczyna sie robic nawet w dni suche... :/


www.SportCom.PL

poli30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt sty 20, 2006 16:34
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

Post autor: poli30 » pn maja 08, 2006 20:49

wymien cewke zobaczysz ze bedzie wszystko ok



Awatar użytkownika
peterson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: czw lut 24, 2005 14:11
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: peterson » pn maja 08, 2006 21:41

MrUkAs, u mnie sie tak samo robilo w mokre dni i wymienilem sonde lambde, teraz moge smigac po deszczu i wszystko Ok Chociaz ostatnio jak go odpale to tak mi traci moc dopuki nie przejade troszke Jak jest zimny to mi sie tak robi


Piotrek

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » pn maja 08, 2006 22:15

U mnie nie ma sondy lambady.

Bylem pytac o cewke, sprzedawca powiedzial ze okolo 150zl, ale chcial jakies numery z cewki. Patrzylem, zadnych numerow nie ma, wiec nie wiem skad je mam wziac. Zamierzam wymienic cewke, bo juz mnie to denerwuje. Teraz nawet w sloneczne dni podczas stania na swiatlach chodzi nie rownomiernie i jak skoncze jazde to "smierdzi" troche paliwem.


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
Pazuzu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt mar 28, 2006 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Pazuzu » wt maja 09, 2006 11:46

MrUkAs
a wymieniales niebieski czujnik temperatury?


Pięknie się rosa perli na siekiery ostrzu

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » wt maja 09, 2006 15:22

Nie... ale z teperatura mi sie nic nie dzieje...no bo kontrolka nie miga, wskazowka wychyla sie lekko za polowe, wiec wszystko jest raczej OK. Ale za co moze byc odpowiedzialny ten czujnik? Ile on kosztuje?


www.SportCom.PL

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 538 gości