Problem z elektryką ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tryvial
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob mar 11, 2006 15:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Problem z elektryką ?

Post autor: tryvial » pn maja 08, 2006 11:44

Witam!
Od dłuższego czasu mam problemy z elektryką. Licznik po chłodnej nocy przez pierwszych 5 km w ogóle nie działa, potem chodzi normalnie, innym razem skacze: pokazuje 40 i nagle skok na 70 :D
Wczoraj przestały mi nagle świecić kierunkowskazy. Żarówki sprawne - awaryjne działają. Dzisiaj rano odpaliłem go i przy ruchu manetkami kierunkowskazów słychać przez chwilę dziwne bzyczenie, szumienie i cisza. Gdzie szukać przyczyny? Przekaźniki? Bezpieczniki?
Jestem laikiem w temacie, z góry dzięki za wszelkie rady

Pozdro



el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » pn maja 08, 2006 12:26

Kiedy naprawiałem golfa III u znajomego to się przekonałem że kable, wsówkiiinne połączenia rozłączne elektryczne strasznie śniedzieją. Powyciągaj żarówki, wtyczki i inne złącza (tylko rób to p kolei bo możesz siępomylić przy składaniu) wyczyść je (ale żadnym WD albo innym tego typu wynalazkiem tylko papierem ściernym) i poskładaj i zobacz co się dzieje. To brzęczenie przekaźnika od kierunkowskazów może być winą złego styku. Jeśli czyszczenie nie pomoże to już wina przekaźnika


pozdrowienia el Kopyto

tryvial
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob mar 11, 2006 15:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: tryvial » pn maja 08, 2006 12:44

Dzięki, sprawdzę - a przekaźnika to gdzie szukać ?:P



el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » pn maja 08, 2006 13:34

Przekaźnik jest tam gdzie bezpieczniki tzn z lewej strony kierownicy na dole jest taka klapka którą się wyciąga i tam są przekaźniki i bezpieczniki, ale który to jest to nie wiem, ale włącz kierunkowskaz ten który działa i wyciągaj przekaźniki po kolei to w końcu dojdziesz


pozdrowienia el Kopyto

tryvial
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob mar 11, 2006 15:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: tryvial » pn maja 08, 2006 13:35

thanx



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn maja 08, 2006 18:16

Jeśli awaryjne działają a kierunkowskazy nie to winne sa najpewniej przełączniki przy manetce. Jeden przekaźnik obsługuje i kierunki i awaryjne więc masz sprawny.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 402 gości