Spalanie na bardzo krótkich odcinkach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

janisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt lut 22, 2005 10:27
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Spalanie na bardzo krótkich odcinkach

Post autor: janisz » sob maja 06, 2006 10:50

Hi
Nie wiem czy ma spalanie w normie więc zapytam Was .Mam Golfa II 1,3 na gaźniku i jeżdżę bardzo krótkie odcinki 2,5-3km a więc silnik raczej się nie zdąży nagrzać,przy takich odcinakach mam spalanie rządu 9,7-10l na 100km w zimie to było ok 12 litrów.
Mój mechaniki mówi ,że to jest raczej spalanie w normie ponieważ samochód chodzi prawie cały czas na ssaniu.
Czy mam się z tym pogodzić czy może jednak nie. Dodam tylko ,że gaźnik był czyszczony
silnik jest raczej w dobrym stanie( wymieniana była uszcelka po głowicą-mierzyłem stopień sprężania jest na poziomie 12,5 atm)
Termostat był wymieniany
Spalanie na trasie chyba też nie najgorsze ok6,5l/100
Więc nie wiem czy można by było jeszce coś z tym zrobić by palił powiedzmy ok 8,5l na takich krutkich odcinkach czy to raczej nie osiągalne?



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » sob maja 06, 2006 10:55

Witam. Na tak krotkich odcinkach to jak najbardziej normalnre spalanie. Da sie je obnizyc o ile masz gaznik z automatycznym ssaniem. To ssanie dosc dlugo pracuje i jest powodem wyzszego spalania. Mozna by sprubowac je podregulowac na letni tryb pracy zeby zaraz po odpaleniu sie wylaczalo. Ja mam 1,6 na 2E2 i spalanie na odcinkach 10km rzedu 7,5 litra. Napisz jaki masz gaznik i ssanie to sie sprubuje pokombinowac.



Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » sob maja 06, 2006 11:04

No jest ogromna roznica miedzy odcinkami 2-3km a 10km. Silnik zimny ssie najwiecej na samym poczatku, wlasnie przez pierwsze 2 km. Raczej nic nie da sie z tym zrobic. Przy silniku bez komputera ustawienie zbyt szybkiego wylaczania ssania bedzie powodowac problemy z gasnieciem silnika i nierowna praca. Przy silnikach z komputerem, komputer ustawia dawke paliwa i powietrza tak by utrzymac obroty biegu jalowego. Nawet jakby bardzo sie postarac to raczej nie uzyska sie spadku spalania wiekszego niz 0.5l, wiec nie wiadomo czy warto.



janisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt lut 22, 2005 10:27
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: janisz » sob maja 06, 2006 11:27

Ssanie ma napewno automatyczne a gaźnik pewnie 2e2 chć nie jestem do końca pewny.
Nie jest to na pewno gaźnik sterowany elektronicznie tylko sterowany przez tzw.bitmetal (
tak mi przynajmniej powiedział mechanik)
Więc można coś z tym jeszce zrobić?
Czy wymana kopułki i palca by wpłynęła jakoś na spalanie ?



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob maja 06, 2006 11:37

ja kiedys w zimie zrobilem eksperyment,ile mi pali na miescie.zrobilem tak wlalem 2 litry do pustego baku(w bagazniku mialem karnisterek z paliwem)i jezdzilem po 2km i stawalem tak ze auto caly czas na ssaniu bylo nic a nic sie nie zagrzalo jak zobaczylem ile km. zrobilem to do konca zimy z buta po miescie chodzilem.ponad 20 na 100km wyszlo na ssaniu oczywiscie caly czas



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » sob maja 06, 2006 17:56

Twoje spalanie jest naprawde na przyzwoitym poziome. Niestety nie ma co kombinowac taki jest urok silnika ze lubi on spobie wypić jak jest zimny. Co do odległosci to "przesiadz" sie na rower to spalanie drastycznie spadnie. Jazda odcinków 2-3km wszczegolnie w zimi nie wpływa dobrze na silnik.......

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » sob maja 06, 2006 21:33

Jak to jest pierburg 2e2 to jest pare mozliwosci:
- odlacz podgrzewacz kanal czesciowego obciazenia
- wyreguluj WAX element na najkrotszy czas wylaczania
- przekrec kopulke ssania na najkrotszy okres wylaczania
To powinno dac efekt w postaci spadku spalania do jakis 8-9 litrow



Awatar użytkownika
kubi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: wt mar 28, 2006 01:34
Lokalizacja: ?????????
Kontakt:

Post autor: kubi » sob maja 06, 2006 22:02

Jak najbardziej normalne jak jest zimny to pije nawet silniki takie jak 1.9 tdi do 7km jazdy lubia sobie spalic nawet pow. 7 litrow Niestety tak to jest z automatycznym ssaniem mozesz sie pobawic jak mowi KamilW, napewno urwiesz jakis literel bezyny


350 tys. km i ciagle jedzie

janisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt lut 22, 2005 10:27
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: janisz » ndz maja 07, 2006 17:59

A jak wyregulować WAX element na najkrotszy czas wylaczania?? Pytanko do Kamila
Dodam tylko ,że jak odpalam mojego golfika to obroty są bardzo wysoki jak nacisnę znowu pedał gzau to drastycznie spadją- czy jest to normalny objaw??



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz maja 07, 2006 18:03

Trza by bylo go podregulowac. Daj maila to ci wysle serwisowke to bedziemy mogli sie latwiej dogadac o co biega... :)



Filip_S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 04, 2006 11:19
Lokalizacja: kraków

Post autor: Filip_S » wt maja 16, 2006 15:57

Witam, mam podobny problem - odninki ok 6-10 km po miescie (dużo w korkach - jazda po mieście: Kraków) spalanie: ok 9,5-10,5l/100km. Na trasie spada, ale jeszcze nie miałem okazji go konkretnie przetestować więc nie podaje wartości. Czy jest to normalny wynik i nie da się obnizyć spalania? Bo nie dociskam go jakoś specjalnie, tym bardziej, że to tylko 1,3 (85 r.)



wara99

Post autor: wara99 » wt maja 16, 2006 21:35

mi komp w zimie wyswietlal 18-20 na odcinku 2km do roboty wiec mysle ze wszystko w normie u ciebie



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » wt maja 16, 2006 23:32

Niestety i taki spalanie moze wygenerowac male 1,3... na poczatek jednak dobrze zadbac o stan techniczny bo to moze zaowocowac spalaniem mniejszym o nawet 1 litr na 100km... czyli,: swiece, filtry, opony, lozyska itp... nie woz zbednych rzeczy w bagazniku, wyreguluj dobrze zaplon, gaznik/wtrysk i zbierznosc...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 407 gości