Licznik kilometrów Passat B2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Licznik kilometrów Passat B2

Post autor: nawrotvw » czw sty 20, 2005 00:20

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum ale mam nadzieję, że nie ostatni. Posiadam passata B2 przejściówkę z 1985r 1,6 benzyna + gaz silnik DT, 75 Km na gażniku. Jest to jeden z najładniejszych i najbardziej zadbanych passatów tego typu jakie spotkałem. Mój problem z licznikiem polega na tym, że licznik kilometrów dziennych i całkowitych działa w miarę dobrze natomiast prędkościomierz obecnie "lata" jak chce i zatrzymuje się gdzie chce. Przykładowo jadąc ok. 80km/h wskazówka "buja" się między 60-160 km/h, wygląda to dość komicznie i bardzo rozprzasza. Natomiast jak się zatrzymam to nie spada do 0 tylko zatrzymuje się nawet na 200. Mam licznik Moto Metera wyskalowany od 20-200 km/h, z zegarem po prawej. Licznik na pewno był cofany i to zdrowo, przypuszczam, że o 100000 km. Moje pytanie brzmi, czy licznik da się naprawić czy np. kończy się linka (chociaż szumi sam prędkościomierz), czy trzeba będzie wymienić np. sam mechanizm na inny lub cały licznik. Dziękuję.
Ostatnio zmieniony czw kwie 17, 2008 19:47 przez nawrotvw, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dr Richie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: wt sty 04, 2005 00:31
Lokalizacja: Poznań, a od 4 lat Wągrowiec ;(
Kontakt:

Post autor: dr Richie » czw sty 20, 2005 02:05

co do objawów, to skacząca wskazówka wskazywałaby na kończącą się linkę. Natomiast to,że wskazówka nie wraca do 0 (20km/h) to wg mnie jakiś cep źle złożył zegar z linką i teraz linka (wkład) za mocno napiera na dyski magnetyczne w liczniku lub też owe dyski zmieniły pozycjem wzgl siebie a co za tym idzie zmieniła się wartość pola magn.
Jeżeli mam rozwinąć temat, to napisz, bo teraz jakoś mi się nie chce.
Najlepiej wyciągnij zegar, rozłącz od linki oczywiście.
W miejsce linki delikatnie wsadź wkrętak (taki zegarmistrzowski) i pokręć w którąś tam stronę i zobacz co się dzieje. Jak wskazówka nadal nie wróci na 0, to znaczy, że masz wkład szybkościomierza do bani, jeżeli wróci, to musisz powalczyć z linką. FINITO.
Pozdro!


był MK2 1.8 RP '89
jest MK3 1.8 ABS '92
here we go again...

(a tak na co dzień to Octavia II kombi 1.9 TDI 105PS)

Awatar użytkownika
dragonB2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pt gru 24, 2004 13:42
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: dragonB2 » czw sty 20, 2005 10:34

ja tez mialem mali problem z predkosciomierzem ale nieco inny przysypial przy ruszaniu i po chwili wskazowka wystrzeliwala np do 50 km/h
rozlozylem licznik przysmarowalem i dziala ok jak narazie



Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Licznik

Post autor: nawrotvw » czw sty 20, 2005 10:59

Prosił bym o rozwinięcie tematu, naprawiałem w tym wozie już wiele rzeczy ale czuję, że z tym licznikiem będą problemy. Dzisiaj będę go wyjmował, a tak apropo to z tyłu licznika są ścieżki poprzerywane (najprawdopodobniej przy cofaniu), więc będzie trochę roboty.



bilu24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 16:08
Lokalizacja: nowy borek
Kontakt:

Post autor: bilu24 » czw kwie 17, 2008 19:26

witam jestem tu pierwszy raz i mysle ze nie ostatni moja uwage przykol tekst zw z licznikiem predkosci w passacie b2. mam taki sam woz i podobny problem, otoz liczniki km dzialaja natomiast predkosciomierz pokazuje mniej wiecej o 20 km/h mniej niz jade bede wdzieczny za wszelkie rady czy i jak to mozna naprawic z gory dzieki
pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 268 gości