Zmiana uszczelki w skrzyni biegow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Zmiana uszczelki w skrzyni biegow

Post autor: Peterus » sob maja 06, 2006 17:36

Witam!
Przy zmianie oleju w autku mechanik zauwazyl lekkki wyciek przy skrzyni biegow tj ten wodzik co wchodzi do skrzyni jest na takiej gumowej uszczelce i wlasnie ona poszcza lekko - on wolal 50zl za wymiane wiec podejrzewam ze nei ma filozofii z wymiana tego.. z tego co zauwazylem to wystarczy odkrecic wodzik od lewarka zdiac uszczelke zalozyc nowa.. ale moze ktos to robil ?? to jest taka gumowa uszczleka jakby uszczelniacz bo przez niego wchodzi wodzik on go oslania jakby nie wiem jak to wytlumaczyc, pozdrawiam



egons
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 20:14
Lokalizacja: Grudzadz
Kontakt:

Post autor: egons » sob maja 06, 2006 17:58

To o czym piszesz to jest usczelniacz na wybieraku u mnie ostatnio sam wypadł z gniazda w którym jest zamocowany, faktycznie wystarczy odkręcić łącznik i wysunąć go do tyłu wtedy zostanie sam wybierak gorzej z wydobyciem ja nie próbowałem bo jak wcześniej napisałem w moim przypadku on sam się wysunął. Można oczywiście spróbować na około lekko podważyć go śrubokrętem montażowym bo skoro i tak jet do wymiany to nie ma obaw o ewentualne uszkodzenie. Ważne jest żeby znać wymiary uszczelniacza ponieważ byłem w kilku sklepach i powiedziano mi że bez wymiarów to nie wiedzą jaki to ma być bo nie ma katalogów do tego typu rzeczy, więc najlepiej odczytać z wymontowanego. I jak już będzie wymontowany to wtedy na miejsce starego montujey nowy wpychając go równomiernie w gniazdo i potem dobijamy delikatnie np przez drewniany klocek dookoła obwodu aż poczujemy opór.



Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » sob maja 06, 2006 18:42

Wielkie thx za opisanie niedlugo se to zrobie:)Po wymianie uzupelniales poziom oleju?Czy nowy olej do skrzyni dales?Pozdrawiam



rurov
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob gru 11, 2004 21:44
Lokalizacja: Skarżysko-Kam
Kontakt:

Post autor: rurov » sob maja 06, 2006 18:48

Widzę, że masz ten sam silnik. Jak bedziesz wymieniał uszczelniacz to spisz numer i prześlij na rurov@interia.pl, u mnie też do wymiany, cieknie



egons
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 20:14
Lokalizacja: Grudzadz
Kontakt:

Post autor: egons » sob maja 06, 2006 19:01

U mnie prawie cały olej wyleciał więc musiałem zalać na nowo i na razie zrobiłem to najtańszym mineralnym pobseruje co się dzieje z uszczelniaczem i jak wszystko będzie ok to zaleje innym tylko sam nie wiem jakim bo dużo tu postów przeczytałem i jedni mówią tak a drudzy inaczej, więc trudny wybór. najlepiej by byłodotrzyć do informacji jaki był fabryczny.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » sob maja 06, 2006 21:34

Koszt tego uszczelniacza to 12zł. Wydłubiesz go spokojnie śrubokrętem.



Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » sob maja 06, 2006 23:51

no to spoko sam sie za to zabiore zamiast placic 50zl:)Taz moze znasz rozmiar tego uszczelniacza czy mam wyciagnac i do sklepu ale boje sie ze mi olej caly wtedy zleci:/, albo odrazu wymienie caly na nowy bo pewnie juz troszke ucieklo i i tak trzeba dolac:]
Pozdrawiam all



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz maja 07, 2006 07:38

mysle ze cierzko ci bedzie kupic bez pokazania na wzor,jak ja szukalem uszczelniaczy do skrzyni to w kazdym sklepie mi powiedzieli ze to nie jest czesc skatalogowana a wszedzie szukalii musialem im podac rozmiar.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 323 gości