[mk2] odma... PILNE!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

M_a_S_t_E_r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: śr gru 14, 2005 15:08
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

[mk2] odma... PILNE!!!

Post autor: M_a_S_t_E_r » pn maja 01, 2006 20:56

Witam!
Poruszałem już ten temat i wiem, że są na ten temat posty, ale mimo to proszę o pomoc.
Mam silnik 1.3 benzyniak. Obok wlewu oleju znajduje się wężyć. Z informacji zawartych na forum i nie tylko wiem, że to jest odma, ale dokąd ten wężyk dochodzi? Macie może jakieś zdjęcia albo rysunki żebym nie musiał wydawać pieniędzy na mechaników, którzy pewnie zrobią to w 2 minuty, a wezmą kasę jakby conajmniej wyremontowali silnik. Pliska o pomoc, bo podejrzewam, że również przez to, że ten przewodzik mi tak wisi wariują mi obroty. Pliska jeszcze raz. Z góry dzięki za odpowiedzi.



Awatar użytkownika
rafekde
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 09:20
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: rafekde » wt maja 02, 2006 00:27

M_a_S_t_E_r pisze:bo podejrzewam, że również przez to, że ten przewodzik mi tak wisi wariują mi obroty
mozliwe, nieszczelności w układzie odpowietrzenia silnika (odma) moga powodowac problemy z praca silnika szczegolnie na wolnych obrotach



a to widziałeś?!
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... light=odma

mam nadzieje ze wyjaśni wszsytkie kontrowersyje :pub:

_______________pozdrawiam

PS korek oleju i wspomniany przewód to elementy pokrywy zaworów, pisze aby rysunek w poniższym linku był jasny


SPRZEDAM 4 opony letenie VREDESTEIN 185/60 R14 MODEL HI-TACK z czarnymi felgami stalowymi do golfa

Awatar użytkownika
krzysiek77
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 19:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: krzysiek77 » śr maja 03, 2006 17:50

z tyłu silnika powinienes miec taki filtr oleju ktory odpowietrza olej i zabezpiecza filtr powietrza przed chlapaniem olejem tez węzyk obok wlewu oleju idzie do tego własnie filterka.Z jednej strony ma dwie końcówki i ten wężyk idzie do tej węższej.



Awatar użytkownika
rafekde
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 09:20
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: rafekde » sob maja 06, 2006 23:24

krzysiek77 pisze:z tyłu silnika powinienes miec taki filtr oleju
filter oleju to jednak w silniku 1.3 jest z przodu tak cos mi sie zdaje, i rurka z pokrywy zaworow do niego nie idzie...
krzysiek77 pisze: taki filtr oleju ktory odpowietrza olej i zabezpiecza filtr powietrza przed chlapaniem olejem
... filtr filtruje, odpowietrznik odpowietrza:P a policja zabezpiecza... tam jest separatorek, seprauje olej od pary wodnej i "gazów" ale rurka nie wchodzi bezpośrednio do niego tylko wczesniej natrafia na trójniczek, magiczny często dziurawy trójniczek, tak jak to jest w linku który podałem czyli w FAQ

_____________pozdrawiam


SPRZEDAM 4 opony letenie VREDESTEIN 185/60 R14 MODEL HI-TACK z czarnymi felgami stalowymi do golfa

Awatar użytkownika
krzysiek77
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 19:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: krzysiek77 » ndz maja 07, 2006 15:52

tak oczywiście,miałem na myśli separator oleju,do którego dochodzi ten wężyk.filtr oleju jest z przodu.sorki za złe określenie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 479 gości