[mkIII] Lozysko tylne, czy juz czas??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

[mkIII] Lozysko tylne, czy juz czas??

Post autor: pkirylcz » śr sty 19, 2005 12:30

na liczniku mam 130tys km.
Czy to przypadkiem nie za wczesnie na wymiane lozyska tylnego kola. Troche glosno z tylu jak sie rozpedzam. Moze to zimowki tak halasuja, ale kumpel mechanik dal mi rade zeby wymienic lozysko.
Czy moze mam o cos jeszcze innego zadbac i zwrocic na cos uwage po takim przebiegu.
Auto mam niedlugo a chce spokojnie jezdzic w dlugie podroze.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » śr sty 19, 2005 14:01

Niektóre części i ich żywotność uzależnione są także od eksploatacji.
Tak więc czasami po 60 ty. łozysko padnie.
A jeśli wchodzisz w zakręty to mocniej huczy??
Jeśli tył to łozysko.


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

r30q
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:20
Lokalizacja: Warszawa - Bródno
Kontakt:

Post autor: r30q » śr sty 19, 2005 21:08

hehe powiem Ci ze ja mialem przypadek taki ze NOWE łozyska u mnie z tylu siadły po 20 tys km :O paranoja poprostu ... ale mysle ze to czas na wymiane łożyska


Inne auto z grupy VAG
___________________________________

Jacek-ltd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jacek-ltd » śr sty 19, 2005 23:27

Wszysko zależy od eksploatacji samochodu czasami wystarczy uderzenie kola bokiem np. przy poslizgu i już mamy w perspektywie nowe lożysko.
Przy wymianie łożyska warto zwrócić uwagę na sprężynkę od samoregulatora.Często pęka ze starości, a jak pęknie to z biegiem czasu pedał zaczyna wpadać coraz głębiej a i ęczny coraz słabszy.



Awatar użytkownika
Goofol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw lis 11, 2004 23:29
Lokalizacja: Solec Kujawski
Kontakt:

Post autor: Goofol » czw sty 20, 2005 00:15

stary poswiec 100zl i wstaw te lozyska, tak czy tak kiedys bedziesz musial a chyba wolisz teraz jak bys mial gdzies na trasie pociagnac za soba kolo (w golfach walniete lozysko powoduje zblokowanie koła) Dobrej firmy lozysko kosztuje 40 zl!!! warto czekac???? mi sie wydaje ze nie i dlatego mam zalozone nowe :P



sprewello
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw sty 06, 2005 00:34
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Post autor: sprewello » sob sty 22, 2005 01:30

Raczej wymień te łożyska, to nie jest taki duży koszt. Zresztą mój mechanik - miał przejechał golfem II już jakieś 400 tys. km mówi że ten typ tak ma - dość wrażliwe łożyska tylne :grin:



Awatar użytkownika
KATO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: sob lis 13, 2004 02:46
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: KATO » sob sty 22, 2005 01:49

podjedz na najblizsza stacje diagnostyczna i powiedz zeby ci na rozpedzarce sprawdzili czy to łozysko i po sprawie :bigok:



jojo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw lis 11, 2004 13:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jojo » pn sty 24, 2005 14:52

U mnie objawy głośnego buczenia wystepują przy około 3000RPM na 5 biegu , zauważyłem ,że przy skręcie w jedną strone znika buczenie , czy to łożysko ?



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » pn sty 24, 2005 17:36

zdecydowanie tak


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Łożysko koła

Post autor: nawrotvw » pn sty 24, 2005 21:28

Sprawdż czy to łożysko. Podnieś samochód, spróbuj poruszać kołem łapiąc jedną reką na dole drugą na gorze, jeśli jest minimalny luz to do wymiany. Po drugie pokręć jak najszybciej kołem jak będzie cicho i nie będzie luzu to nie wymieniaj. Jak przy kreceniu kołem szumi łożysko to szybko się skończy.



Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » pn sty 24, 2005 22:23

Z tyłu nie zawsze wystepuje luz przy walnietym łożysku akurat u mnie go nie było a łożyska wyły jak wilki. Wymieniłem sam i teraz cisza jak w kościele. Te objawy co opisujesz to jest ewidentnie łożysko a przy polskich drogach wymienia sie co około 30 tyś. km. Dobre łozysko niemieckie to kwota 30 zł a robota tak prosta że dasz sam rade zrobić - ja wymieniłem jedną strone a żona drugą a nie jest mechanikiem tylko psychologiem. :rotfl: Zajmnie ci to max. 1h. W golfach z tyłu łożyska są bardzo małe i bardzo wrażliwe. Jak masz jakieś pytania chetnie ci odpowiem.



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » wt sty 25, 2005 18:27

Tak, to sie bedzie zgadzalo. Wyje z tylu jak cholera.
Zrobie tak jak mowisz. Kupie jakies dobre lozysko w sklepie samochodowym i wymienie je sobie.

Mam do pokonania jeszcze ponad 1200km i wtedy wymienie na pewno. Mam nadzieje ze przezyje.

A co w takim razie z przodkiem??


Pozdrawiam,
Piotrek

Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » wt sty 25, 2005 22:58

Przód jest przerabany jedna strona zajęła mi około 4 godzin i to akurat robiłem z Tata który sie troche zna na rzeczy. Łożysko dobre do przodu kosztuje około 80 zł robocizna drugie tyle ale tez dasz rade sam zrobic tylko trzeba uważać przy wybijaniu łożyska żeby nie uszkodzic ABSu jak masz i potem jak je bedziesz wkładał zeby znów nie pękło łożysko przydadzą ci się różnego rodzaju rurki i rury kanalizacyjne żeby je po rancie symetrycznie wbić.
Objawy zużytego łożyska z przodu to bicie na kierownicy przy skręcie, wycie na zakrętach a w przedostatnim stadium na prostej. Auto gorzej może się toczyc - opór przekchylonego koła.



Awatar użytkownika
waldek120375
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt sty 21, 2005 21:19
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: waldek120375 » śr sty 26, 2005 00:57

Łożysko to jeszcze nic. Ja miałem też taki przypadek i zmieniłem łożyska a za parę dni piaste . :crazy: A to już kosztuje . Pozdrawiam :pub:


Waldek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 396 gości