[mk3] 1Z problem z zapinaniem biegow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bogus_z
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:21
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[mk3] 1Z problem z zapinaniem biegow

Post autor: bogus_z » sob maja 06, 2006 00:21

Witam, moj problem polega na tym ze od pewnego czasu mam problem z wrzucaniem biegow.
Chodzi o to ze np. zeby wrzucic 1 (te usterke mam od kad pamietam, podejrzewam synchronizator cokolwiek to jest:)) trzeba jakby puknac drazkiem w lewa strone i do gory. Normalnie ciezko wchodzi. Dwojka po jedynce wchodzi normalnie. Problem zaczal sie niedawon z trzecim biegiem. Zeby wrzucic go bez problemu to po wyrzuceniu z dwojki musze drazkiem przejechac pod piatke i dopiero 3.Tak jest ciezko. Zauwazylem tez ze jakby drazek sie wyluzowal to znaczy ma luzy i z tad moje pytanie jak usunac te luzy?? Co sie dzieje. 4 i 5 wchodza bez zarzutow. Aha jeszcze jedno: jak samochod sie toczy (tzn. dojezdzam do skrzyzowania i jade (np. 2km/h) i wrzuce jeden to wchodzi latwiej niz kiedy juz stoi. Opisane sytuacje czasami wystepuja czasami jest bez zarzutow, tzn. sytuacja nie ma miejsca przez caly czas. Jeszcze jedno. jezeli to skrzynia to ile kosztuje naprawa tego.Ale sie rozpisalem.Pozdrawiam wszystkich.



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » sob maja 06, 2006 00:55

wg mnie to nie jest (na twoej szczescie) wina synchronizatorow bo to by biegi zgrzytaly i by nie bylo roznicy w lewarku.. tu masz cos z wodzikami biegow lub jakimis tylejami przez ktore wodziki ida... wiem jak to w mk2 wyglada nei wiem jak w mk3.. ale po 1 to sobie zobacz czy niec nie odkrecilo sie i poluzowalo pod lewarkiem.. pozniej sledz dalej pdo autem jak to leci w mk2 na trawersie byla takatulejka przez ktora rura szla i to bylo u nei wyrabane.. poznie inne elementy wodzikwo + ew ustawienei ich...
pzdr


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
YUMI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 16:14
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: YUMI » sob maja 06, 2006 09:03

Witam . miałem podobny problem i sie z tym uporałem , teraz wszystkie biegi wchodzą jednym palcem , moze masz podobny problem . NA początek WD40 i spryskanie pod maską wszystkich tulejek i ciengien od biegów , solidnie i nie żałować . Potem zdejmij mieszek pod drązkiem zmiany biegów i po lewej stronie jest taka biała plastikowa prowadnica na 2 nitach u mnie nity puściły i prowadnica ustawiała cały drązek w złym ustawieniu . Po zamocowaniu jej na miejscu + przeczyszczenie ciegien i tulejek problem znikną a biegi mozna wżucać jednym palcem . Może Ci pomoże . Powodzenia :pub:


VW- PONAD WSZYSTKO

bogus_z
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:21
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bogus_z » sob maja 06, 2006 13:15

dzieki troche mi sie humor poprawil bo widze ze to *#cenzura#*. juz myslalem ze znowu kupe kasy wywale. podjade z tym do mechaniora niech zobacza ale przynajmniej wiec co moze byc. dzieki bardzo. chlopaki po pkt.:)



Awatar użytkownika
speeds
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 06, 2006 19:06
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: speeds » sob maja 06, 2006 23:23

no strachu nie ma. pewno jakas guma sie kolo lewarka wysypała.


Wolfsgruppe.com

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 391 gości