jak wymienić osłonę przegubu?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piter8500
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw mar 02, 2006 21:46
Lokalizacja: Wrocław

jak wymienić osłonę przegubu?

Post autor: piter8500 » sob maja 06, 2006 01:43

jak w temacie: jak wymienić osłonę (gumę) przegubu zewnętrznego (mk2)?



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob maja 06, 2006 01:55

niestety trzeba wyjąc półoś z paisty wiec trzeba rozpiać wahacz...troche roboty jest, potem trzeba geometriue ustawic ale to pewnie wiesz..



mortas
Fuel is my Blood
Fuel is my Blood
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 03, 2004 01:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: mortas » sob maja 06, 2006 07:39

sas_gti, po zdjęciu z dolnego sworznia trzeba ustawiać geometrię????
Weź no się kolego zastanów co piszesz.
Tak na dobrą sprawę, nie trzeba nawet rozpinać wachacza od zwrotnicy (chociaż jest dużo wygodniej), odkręcić wpierw przegub od skrzyni a potem skręcić koła i wyciągnąć całą półoś.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=47926]>>MOJA BYŁA LALECZKA<<[/url]
[url=http://avatars.jurko.net][img]http://img1.jurko.net/avatar_14129.jpg[/img][/url]

www.konstel.webs.com

Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » sob maja 06, 2006 07:52

najprosciej i najszybiej odkrecasz póloske (duza nakretka klucz 30-32) wykrecasz srube trzymajaca koncówke wachacza klucz 17 odciagasz cala koumne zeby rozlaczyc ja z poloska i masz przegób nawieszchu teraz tylko musisz zbic go z polosi i jest juz twój przed zalozeniem nowej gumy umyj go w mieszance ropy z benzyna zeby byl idealnie czysty daj nowa gume na polos nowy smar grafitowy i zlóz w odwrotnej kolejnosci. Powodzenia


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » sob maja 06, 2006 07:54

sas_gti pisze:niestety trzeba wyjąc półoś z paisty wiec trzeba rozpiać wahacz...troche roboty jest, potem trzeba geometriue ustawic ale to pewnie wiesz..
Żadnej geometrii nie trzeba ustawiać :hmm:

michas28 wszystko ładnie Ci opisał - ze zbiciem półosi może być czasami problem - ona siedzi na wielowypuście i czsem jest trudno - ja osobiście od mechanika miałem takie specnarzędzie - podobne jak mają blacharze do ciągnięcia (na ośce ciężarek chodzi) ośke wkręcasz tam gdzie przegób i dwa razy oderzasz tym ciężarkiem i ładnie zchodzi - ale normalnie też powinno zejść - więc powodzenia przy pracy !! :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob maja 06, 2006 12:47

mortas pisze:Weź no się kolego zastanów co pis
no właśnie sie zastanawiem co ja napisałęm i kiedy i sie nie poznaje :prayer: wybaczcie niedyspozycyjnosc....oczywiscie ze geometri nie trzeba robic bo połozenie sworznia w wahaczu sie nie zmieni, ehhh co ja sobie musiałem wyobrazić wczoraj to ja nie wiem ale zrozumcie ......pozdrawiam



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob maja 06, 2006 13:09

hehe no kolega mnie rozbawil z geometria, po pierwsze wcale nie trzeba zdejmowac połosi , odpiac wahacz jak kolega ktorys tam na pisal , uprzednio odkrecic nakretke 30, jak masz przegub na widoku to zginasz go w doł zdejmujesz z niego gume, masz przed oczami takie plaskie elementy prostopadle do półoski i tam mloteczkiem stukasz, uwazaj na podkladki bo przy przegubie sa podkladki dwie, jedna plaska a druga stozek w kierunki przeguba, w razie pytan sluze pomoca, wczoraj siedzial do 23 pod autem :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 379 gości