Wciąż pękająca szyba czołowa w MK IV :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Wciąż pękająca szyba czołowa w MK IV :(

Post autor: Chomik » pt maja 05, 2006 15:52

To już 3 szyba czołowa, ostatnia pękła po miesiącu szyby nie pękają od kamieni itp tylko prawdopodobnie od naprężeń. Autko mam z drugiej ręki więc niewiem czy było bite czy też nie, jedynie co pojechałem do blacharza sprawdził stan spawów itp i mówi że nie byłu ruszane.
Co z tym zrobić przecież niemoge co miesiąc wymianiać szyby!! Jak zakupie rozpórke to cos pomoże?

Aha dodam że zawieszenie mam seryjnie, nie tam jakieś sportowe twarde.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pt maja 05, 2006 15:58

patrz po czym jedziesz a auto pewnie było porządnie pie*dolnięte a potem dobrze zrobione skoro az dach sie przesunął (dlatego naprezenia powoduja pekanie szyb). Szczerze mowiac ciezko mi cos ci na to poradzic... Geometria nadwozia...? :|


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Christopherek
Forum Killer
Forum Killer
Posty: 812
Rejestracja: czw gru 01, 2005 18:27
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Audi a4 b6 cabrio
Silnik: Bfb
Kontakt:

Post autor: Christopherek » pt maja 05, 2006 16:03

wg mnie też mogło być nieźle trafione bood tak sobie szyby nie pękają.Ja mam zawieszenie gwintowane, twarde jak nie wiem co, na przedniej szybce jest odprysk od kamienia i taka szyba powinna się rozlecieć na tym zawieszeniu.a jednak przeżyła już pół roku w tym te duże mrozy i nic.a Ty masz seryjne zawieszenie to na pewno było coś nie tak z autkiem w przeszłości


Są-Vw Passat b6 variant 2.0 cbbb i Audi a4 b6 cabrio 1.8t bfb
Były-Vw golf mk3 1.8 aam, Vw golf mk4 1.9 arl, Vw golf mk3 2.0 ady, Vw polo 6n 1.6 ajv,Vw golf mk3 1.8 adz cabrio,Audi a4 b5 avant 1.9 avg, VwNew Beetle 1.8Tawv, Vw New Beetle 1.8T awu,Vw Passat b5fl variant 1.9avf

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt maja 05, 2006 16:16

dokladnie tak jak koledzy pisza auto musialo zaliczyc dzwona.jest kilka punktow wedlug ktorych wzgledem siebie sie okresla czy auto bylo bite ale takie zeczy tylko w b.dobrych warsztatach



Awatar użytkownika
martines
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw sie 19, 2004 17:00
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Post autor: martines » pt maja 05, 2006 17:01

auto nie musiało być tak mocno uderzone. Wystarczyło delikatnie uderzenie w słupek. Sprawdź szczeliny w drzwiach czy się mniej więcej zgadzają na dole i na górze z prawej i lewej strony.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt maja 05, 2006 17:54

umnie w pracy jest bmw sluzbowe co mialo zmieniany dach to mamy znizke w sklepie z szybami i ja rocznie 2-3 szyby zalatwiam w firmowym busie(od kamyczkow i dzwona co zaliczyl oczywiscie kolega)
Ostatnio zmieniony pt maja 05, 2006 18:06 przez Duber, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
ziolo115
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ziolo115 » pt maja 05, 2006 18:02

no nie ma co duzo gadac auto jest po uderzeniu. kwestia sztywnosci nadwozia ... cos z nim jest nie tak bo gdyby bylo dostatecznie sztywne to szyba by nie pekala .... sprubój z tą rozpórka powinno cos pomudz



Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » pt maja 05, 2006 18:43

Sprawdziłem sów miarką wszystkie szczeliny, zgadzają się co do mm jedynie zo zauwazyłem to to że prawy błotnik ktoś musiał odkręcać bo jest lekkie przesunięcie na śróbach które go trzymają (takie odciśnięcia pozostały) poza tym nic nie zauważyłem :/
Tylny błotnik był kiedyś lekko uderzony ale nie wydaje mi się żeby miało to coś do rzeczy. No nic zamontuje rozpórke i zobaczymy co się dalej będzie działo, jeśli dalej będzie pękać to chyba będzie trezba sprzedać golfika :(



Awatar użytkownika
adix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn mar 28, 2005 10:08
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: adix » pt maja 05, 2006 19:38

Witam
Miałem kiedyś podobny problem z szybą czołową, tyle ze w aucie innej marki, ale dowiedzialem sie od mechanika, ze te najtansze szyby oferowane na naszym rynku są ponoć robione po to aby były tanie a nie w miare wytrzymałe. Ja w ciagu roku kupiłem dwie szyby marki NordGlass i bez powodu same pekały. Jedna nawet pekła jak auto stało w garażu. Ale potem została polecona mi firma SaintGobein Securit zamontowalem taka szybke kosztowala troszke drozej, ale nigdy nie bylo z nia problemów. Odbijaly sie od niej kamienie, robily odpryski ale nigdy nie pękła. Dlatego warto sie zastanowic, moze warto czasem dac pare groszy wiecej i moze akurat taka szybka wytrzyma.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt maja 05, 2006 19:41

wez slaby magnez i przykladaj jak miejscami bedzie nie trzymal sie to moze tam byc troche szpachlu i zobaczysz czy byl robiony,i w okolicach slupkow gdyby dach byl zmieniany(kto wie)



Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » pt maja 05, 2006 21:07

adix, dokładnie tak jak mówisz mi ostatnia pękła właśnie gdy auto stało w garazu!!
Rówienż kupowałem szybe w NordGlass i też pękła.
piotr2, kumpel ma jakiś taki miernik, który mierzy czy szpachla była nakładana czy coś takiego, zobaczymy co wyjdzie.



PawelP

Post autor: PawelP » pt maja 05, 2006 21:49

Mi nordglass też sam pękł. Nie wiem jak jest montowana szyba MK IV ale być może w warsztacie robią to źle. Może zmień warsztat z szybami i będzie po sprawie?



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pt maja 05, 2006 22:02

...ale wazne jest czy pęka zawsze w tym samym miejscu?



piotrek991
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: czw lis 10, 2005 22:40
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Wciąż pękająca szyba czołowa w MK IV :(

Post autor: piotrek991 » pt maja 05, 2006 22:03

Chomik pisze:To już 3 szyba czołowa, ostatnia pękła po miesiącu szyby nie pękają od kamieni itp tylko prawdopodobnie od naprężeń. Autko mam z drugiej ręki więc niewiem czy było bite czy też nie, jedynie co pojechałem do blacharza sprawdził stan spawów itp i mówi że nie byłu ruszane.
Co z tym zrobić przecież niemoge co miesiąc wymianiać szyby!! Jak zakupie rozpórke to cos pomoże?

Aha dodam że zawieszenie mam seryjnie, nie tam jakieś sportowe twarde.
może ten mechanik go robił po dzwonie i niechciał się przyznać? :hmm:

ale tak serio...to..to.. nieżałuj kasy jak ze wszytskim kup drogą szybę lepszej jakości jak nie peknie to wiadmo...jak pęknie też wiadomo...i wtedy auto w otomoto


F126p, F126p, Polonez, Seicento 1,1, Golf 3, Audi A3, Passat B5, Golf IV, Passat B5, Alfa Romeo 156 JTD,

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 291 gości