Piszczace przednie hamulce...rece opadaja!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Piszczace przednie hamulce...rece opadaja!!!

Post autor: ćwikła » pt maja 05, 2006 08:49

Witam strasznei piszczy mi lewa strona(podczas jazdy)...myslalem ze to klocki wiec aby nie bawic sie w półsrodki zalozylem nowe tarcze i klocki(brembo i ferodo)..bylo dobrze moze miesiac...teraz znowu jak przyszly cieple dni jak jade to slychac piszczenie z lewego kola.....co mam zrobic bo juz szlak mnie trafia??



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt maja 05, 2006 09:00

przedewszystkim to nie odbija ci cylinderek poprostu musisz się dostac do tłoczyska i przesmarować go WD40 jest dobre ale nie na długo smar będzie dobry ale nie zaduzo parę razy wciśnij i wyciągnij tłok przesmaruj przy oringu napewno pomoze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1



Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » pt maja 05, 2006 09:12

dzieki kolego w takim razie zabieram sie dzis do roboty


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

r30q
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:20
Lokalizacja: Warszawa - Bródno
Kontakt:

Post autor: r30q » pt maja 05, 2006 10:02

ludzie, do cylinderkow nigdy WD, bo jest specjalna paasta do smarowania cylinderkow , i nie wyciagnik przypadkiem calego cylinderka bo bedziesz mial klopot z wsadzeniem go spowrotem


Inne auto z grupy VAG
___________________________________

Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » pt maja 05, 2006 10:13

GDZIE TAKA PASTA KUPIC??nasmarowac tylko ten metalowy walec znajdujacy sie pod oslona gumowa?


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt maja 05, 2006 11:52

jak robić to do porządku i odpowietrzyć hamulce tak jak wycisniesz cylinderek to płyn zleci ale ocenisz cały zacisk ham a nie tylko jego jedną część !



el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » pt maja 05, 2006 11:55

ćwikła pisze:GDZIE TAKA PASTA KUPIC??nasmarowac tylko ten metalowy walec znajdujacy sie pod oslona gumowa?
W każdym sklepie motoryzacyjnym kupisz taką paste. I jeśli ci nie odbija to polecam zmienić pierścień gumowy który jest w cylinderku bo to on odpowiada za cofanie się tłoka. Jesli nie chcesz się bawić w takie zabawy to wyciśnij troche cylinderek i przesmaruj go i wciśnij spowrotem. Tak nasmaruj ten metalowy walec (tłoczek). Ale ja i tak obstaje za tym żeby wymienić uszczelniacze i zrobić to porządnie.
A sprawdź jeszcze czy to na pewno nie odbija ci tłoczek. Podnieś koło i pokręć ręką i hiech ktoś wciśnie i pusci hamulec i w tedy pokręć jeśli będzie chodziło ciężej to znaczy, że nie odbija, a jak tak samo tzn że tłoczek ci się nie wiesza.
A czyściłeś prowadnice klocków hamulcowych? Może to tylko klocek ci się złe ustawia?
A czy piszczeni cichnie podczas hamowania? Bo jak nie tzn że to nie ma nic wspólnego z klockami i tarczami, a np z łożyskiem.


pozdrowienia el Kopyto

Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » pt maja 05, 2006 12:53

piszczenie wyst takze podczas hamowania ale nie zawsze....o jakim lozysku kolego mowisz...przy wymianie klocków nic nie czysscilem...zdjale stare..odkrecilem tarcze i zalozylem nowe


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » pt maja 05, 2006 13:24

ćwikła pisze:piszczenie wyst takze podczas hamowania ale nie zawsze....o jakim lozysku kolego mowisz...przy wymianie klocków nic nie czysscilem...zdjale stare..odkrecilem tarcze i zalozylem nowe
Klocki hamulcowe poruszają się w zacisku na prowadnicach. Klocek w tych prowadnicach musi się poruszać swobodnie tak że jak tłoczek dociska klocki do tarczy a potem jak puścisz hamulec to klocki powinny sie cofnąć.
A miałem na myśli łożysko koła i może samo z siebie piszczeć. Jeśli byłby tam wystarczający luz to również koło może się tak ustawić, że bęcie się tarcza tarła o klocki a, np przy skręcaniu inaczej się koło ułoży i będzie chwila cisza a potem znowu to samo. Między tarczą a klockami jest bardzo mały luz i jeśli łożysko ma luz może to wpłynąć na ustawieie "ruchomego" koła w stosunku do "nieruchomego" zawieszenia.
Ja miałem taki motyw ale z tyłu, przy skręcaniu w jedną strone było głośniej a w drugą ciszej.


pozdrowienia el Kopyto

Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » pt maja 05, 2006 13:29

dzieki kolego...jednak mysle ze to ni lozysko chociaz wsio jest mozliwe..dzis rozkrece klocki i dokladnie nasmaruje tam wszystkie ruchome czesci


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt maja 05, 2006 14:41

no wlasnie w jedna strone klocki sie przesuwaja jak je docisniesz tloczkiem a jak wrcaja spowrotem? tak pytam z ciekwosci , budowe zacisku juz znam, mnie sie wydaje ze moze tarcza odsuwa klocki no nie wiem , macie jakies pomysły ?


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » pt maja 05, 2006 14:57

guti pisze:no wlasnie w jedna strone klocki sie przesuwaja jak je docisniesz tloczkiem a jak wrcaja spowrotem? tak pytam z ciekwosci , budowe zacisku juz znam, mnie sie wydaje ze moze tarcza odsuwa klocki no nie wiem , macie jakies pomysły ?
To nie pomysły tylko tłoczek wraca za sprawą tej gumy która również uszczelni tłok i cylinder. Podczass wyciskania tłoczk gumka się odkształca i powraca dzięki temu odkształceniu. W momencie zużywania się klocków tłoczek się wysuwa i pokonując odkształcenie wysuwa się dalej a następnie dzię ki odkształceniu powraca. Dlatego szczelina między klockiem i tarczą zawsze jest stała. (nie bawię się w dokładność że wruci o część milimetra mniej bo guma jest zużyta dlatego pisze zawsze)


pozdrowienia el Kopyto

Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » pt maja 05, 2006 15:15

paste juz kupilem....dzis zabieram sie za robote ....mam nadzieje ze przyniesie to efekty


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt maja 05, 2006 16:30

jesli nie przyniesie to posmaruj te sruby co sie nimi dosisk skreca one tez pracuja i maja wplyw na odbijanie klockow



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 243 gości