Stuki Puki Luzy - DRĄŻEK KIEROWNICZY

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
oxygen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr mar 22, 2006 12:07
Lokalizacja: Giżycko

Stuki Puki Luzy - DRĄŻEK KIEROWNICZY

Post autor: oxygen » czw maja 04, 2006 21:28

jak wyżej, mam luzy w swoim golfiaczku :( luzy ha mało powiedziane 30 stopni na lewo i prawo chodzi kierownica no może przesadzam 20 stopni :P na diagnostyce powiedzieli ze to KOŃCÓWKA DRĄŻKA KIEROWNICZYEGO.. zakupiłem od razu dwa do kochanego Golfika 42 zł sztuka nie ma znaczenia czy lewy czy prawy.

A moje pyt. brzmi czy może cos jeszcze powodować te luzy i puki i stuki? oraz na prostej powoduje ze mi zjeżdża na prawo?

Na Auto geometrii powiedzieli ze wymienia mi z ustawieniem 70 zł
Czy ktoś spotkał się już z taka wymiana? i jak lepiej nie ma luzów i jak się jedzie na prostej nie puka nic ?
Ostatnio zmieniony czw maja 04, 2006 21:43 przez oxygen, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw maja 04, 2006 21:34

całe drążki z końcówkami? bo każdy ma dwie. A takie luzy to raczej nie tylko od drążków bo by ci już dawno się rozleciały. Albo przekładnia albo przegub krzyżakowy na kolumnie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » czw maja 04, 2006 21:39

moze bardziej chodzilo o koncowke drazka kierowniczego??? po ymianie i ustawieniu geometri(ktora trzeba obowiazkowo przynajmniej sprawdzic sprawdzic po wymianie czegos takiego) jesli nic wiecej nie bedzie to niema prawa nic pukac ani sciagac w prawo oczywiscie radze sprawdzic tez czy jest takie samo cisnienie w obu kolach.


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

Awatar użytkownika
oxygen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr mar 22, 2006 12:07
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: oxygen » czw maja 04, 2006 21:41

wlasnie chodzi o koncowke drazka... cisnienie takie samo ost sprawdzalem ewentualnie jeszcze wywaze wszystkie 4 kolka bo zapasowka dojazdowa :D



Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » czw maja 04, 2006 21:45

wywazwenie nie powinnomiec wplywu na sciaganie akle luzy na koncowce drazka kierowniczego maja i to suzy wplyw. po wymianie koncowek niech zrobia zbierznosc i bedzie wszystko ok . po wyjechaniu z zakladu na prostej pusc kierownice jesli nie sciaga to jest wszystko ok. A jesli koncowki sa juz wylatane to geometria sie zmienia sama i moze zaczac dzec oponki z jednej stronki


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

Awatar użytkownika
oxygen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr mar 22, 2006 12:07
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: oxygen » czw maja 04, 2006 21:48

jutro po naturce z angola jadę robić to cos :) w sumie nie ja ale warsztat ehh kolejne złotówencje do wydanie ale dla Golfiacza wszystko :) dzięki wielkie za rady :)



rav0910
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: śr sty 04, 2006 15:29
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rav0910 » czw maja 04, 2006 21:49

sprawdz czy nie ubywa ci oleju do wspomagania. Ja miałem podobnie, stuki, sciagało na jedna strone, pojechałem do warsztatu stwierzili ze to drązki, zaczeli wymieniac i sie okazało, że zimeringi w przekładni sa walnięte i płyn usieka. Dałem do regeneracji przekładnie iteraz jest ok.

Dokładny opis co i jak masz tutaj: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=47017


Golfik sprzedany pierwszemu klientowi :) Czyżby za niska cena?

Awatar użytkownika
oxygen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr mar 22, 2006 12:07
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: oxygen » czw maja 04, 2006 21:51

hehe :P nie mam wspomagania moja wersja jest uboga :) jedynie ma zagłowki ;) zart



Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » czw maja 04, 2006 21:53

Wiec chyba mechanicy nie rozwiazali problemu do konca bo im sie nie chcialo. MOzna to rozpoznacz czy jest to luz na przekladni cy na samych koncowkach lecz trzeba podniesc przynajmniej przednia os samochodu i wprawny mechanik a najlepiej dwoch na raz sprawdza to dokladnie


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

Awatar użytkownika
oxygen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr mar 22, 2006 12:07
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: oxygen » czw maja 04, 2006 22:13

pojechalem na diagnostyke nie byle jaka od razu mowie, pogadalem z szefem za darmo sprawdzil ;) wjechal na rampe podniosl do gory pozniej zerknal latereczka wlaczyl hydrauliczne "wyboje" i inne duperele podumal chwile i stwierdzil do wymiany koncowki drazkow



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » czw maja 04, 2006 22:27

jak masz wybite koncowki drazkow to raczej nie bedziesz mial luzu na boki tylko po dziurach bedzie stukac.wez idz pod auto chwyc za jak by ci to nazwac...prety wychodzace z przekladni kierowniczej i niech ktos ci kierownica rusza na boki i bedziesz widzial czy masz luz na przekladni.jak na boki to tylko tam.a z tego co pamietam to jedna koncowka jest wymieniana normalnie a druga z tym calym pretem bo to jedna calosc a stuki puki jescze od sworzni moga byc.(a z tego co sie domyslam to chyba pomyliles koncowki z sworzniami bo koncowek nie zamienisz miejscami)



Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » czw maja 04, 2006 23:02

Dokladnie koncowka jest lewa i prawa a co do sciagania to bedzie zlyy kat pochylenia sfoznia zwrotnicy bo przy zlej zbierznosci bedzie darlo opony a przy kacie bedzie sciagac . A stuki sa przewaznie od sfozni niestety na polskich drogach nie trudno o szybkie zuzycoe tego elemetu am mam do wymiany lewy a w zeszlym roku wymienialem prawy


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

matix250
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw maja 04, 2006 22:46
Lokalizacja: GDANSK

Post autor: matix250 » czw maja 04, 2006 23:10

adam-gda, mam pytanie przy wjechaniu w dziury kierownica mi podsakakuje co mam z tym zrobic i jaka jest przyczyna podobno mam luz na maglownicy czy to od tego?

[ Dodano: 04 Maj 2006 23:12 ]
adam-gda, a przy hamowaniu sciaga



Awatar użytkownika
oxygen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr mar 22, 2006 12:07
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: oxygen » pt maja 05, 2006 18:41




Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 377 gości