Żarówki xenonowe !? Hlp

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Golf III GTI 8V
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 14:49
Lokalizacja: Kraków

Żarówki xenonowe !? Hlp

Post autor: Golf III GTI 8V » ndz sty 16, 2005 15:53

Witam!
Zastanawiam się nad kupnem żarówek mających imitować xenonowe. Planowałem zakup na allegro nie ukrywam głównym czynnikiem jest atrakcyjna cena.. Ale czy jednak jakość nie jest adekwantna do ceny?? Czy te żarówki nie są po prostu zwykłymi pomalowanymi niebieskawą farbką żarówkami?? Jakie macie tu doświadczenia?
Link do strony z żarówami :
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39361585



Awatar użytkownika
Kaczajazda
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 12:33
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: Kaczajazda » ndz sty 16, 2005 15:59

Ja bym się nie bawił w takie pierdołki. Najwazniejsza jest jakość oświetlenia drogi. Zainwestował bym na Twoim miejscu w Philips Blue Vision jeśli chcesz coś a'la xenon.



andrew2101

Post autor: andrew2101 » ndz sty 16, 2005 19:39

ewentualnie philips gt150 power to night :bigok:



Awatar użytkownika
VAUER6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 19:53
Lokalizacja: SZCZECIN

Post autor: VAUER6 » ndz sty 16, 2005 20:12

Kaczajazda pisze:Ja bym się nie bawił w takie pierdołki. Najwazniejsza jest jakość oświetlenia drogi. Zainwestował bym na Twoim miejscu w Philips Blue Vision jeśli chcesz coś a'la xenon.
Popieram mam u siebie Philipsa Blu vision i sa bardzo dobre,reszte tych cudownych zarowek nadaje sie na wyciag.
Jeszcze Osram cool bluu jest git. :bigok:



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr sty 19, 2005 14:17

Gdzie można dostać te philipsy i czy dają niebieskie światło mam reflektory tuningwe helle. Pozdrawiam


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
Piter_NS
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: pn sie 23, 2004 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Żarówki xenonowe !? Hlp

Post autor: Piter_NS » śr sty 19, 2005 14:24

Golf III GTI 8V pisze:Czy te żarówki nie są po prostu zwykłymi pomalowanymi niebieskawą farbką żarówkami??
mialem kiedys philipsy blue vision spalily sie po niecalych 6 miesiacach a teraz mam jakies z supermarketu wedlug mnie jakoscia sie nie roznia
Obydwie zarowki maja szklo malowane tak samo jak zarowki do postojowek.



Awatar użytkownika
Pzwmichu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: śr paź 13, 2004 21:38
Lokalizacja: Gozdnica
Kontakt:

Post autor: Pzwmichu » śr sty 19, 2005 14:38

Ja jeżdzę na Litechach, tych do których podałeś linka. I mogę powiedzieć tyle, że jak jest sucho to świecą ładnie, ale jak spadnie deszcz to kompletnie nic nie widać. Także drugi raz już bym ich nie kupił.


GOLF 1.8 RP 90r. full wypass.

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr sty 19, 2005 16:39

a ja polecam Helle Blue Light, w odróżnienu od Philipsa nic się nie wypala, światło jest białe, a w nocy wszystkie znaki drogowe i pasy na jezdni widać niesamowicie.

http://www.hella.pl/mainpl/katalog/katalog_90.html


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

dioob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 18:20
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: dioob » śr sty 19, 2005 19:29

Pzwmichu pisze:Ja jeżdzę na Litechach, tych do których podałeś linka. I mogę powiedzieć tyle, że jak jest sucho to świecą ładnie, ale jak spadnie deszcz to kompletnie nic nie widać. Także drugi raz już bym ich nie kupił.
Zgadzam sie z kolega.Ale po deszczu to na moich zwykłych też nie było nic widać :grin:


...pomału do celu......w planach Suka GS 500, na początek oby sił wystarczyło :hmm:

habano
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw lis 18, 2004 01:33
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: habano » śr sty 19, 2005 20:11

a jaki koszt takich PHILIPS'ów albo innych fajnych :roll:



r30q
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:20
Lokalizacja: Warszawa - Bródno
Kontakt:

Post autor: r30q » śr sty 19, 2005 21:02

Ja mam hella Power Light i jezdzilem na kilku kompletach ala ksenonow i jesli nie BLue Vision to NIC ... lepiej mieć dobre światło niż niebieskawy półmrok przed oczami :D


Inne auto z grupy VAG
___________________________________

Awatar użytkownika
Golf III GTI 8V
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 14:49
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Golf III GTI 8V » pt sty 21, 2005 19:41

Dzięks za pomoc .. Postanowiłem faktycznie nie pakowac się w podróbki i zakupić żarówki helli blue light.. Jak tylko poinstaluję dam znać jakie sa efekty...



Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » ndz sty 23, 2005 01:37

Witam:)
Moje glupie pytanko brzmi jak moge se zamontowac taka zarowke do swego Golfa?:)Tzn czy ja mam zmieniac jakos instalacje czy poprostu kupic ta zarowke hella i wsadzic normalnie?:)Obecnie uzywam zwyklych H4 i czy sa tez takie ala xenonowe do h4?:)



Awatar użytkownika
dr Richie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: wt sty 04, 2005 00:31
Lokalizacja: Poznań, a od 4 lat Wągrowiec ;(
Kontakt:

Post autor: dr Richie » ndz sty 23, 2005 01:42

Osobiście przerobiłem te "xenony" i inne z barwionymi bańkami i wniosek jest jeden - kasa w błoto. Od roku jeżdżę na Osram Silver-coś tam +50% więcej światła. Światło ma barwę naturalną, tyle, że jaśniejszą. Wszelakie niebieskawe światła nic nie dają w deszczu, asfalt wchłania takie światło jak gąbka wodę. Do tego jak ktoś ma barwione szyby na zielono, to już w ogóle same szyby obcinają widoczność oświetlanej drogi niebieskawym/zielonkawym światłem. Zatem proponowałbym owe żarówki H-4 Osram BILUX SILVERSTAR +50%, są trwałe, świecą naprawdę dobrze, mają 55/60W, więc kable nie dostają po dupie jak w przypadku żarówek 90/100W.
Do tego zapodam sobie komplecik przekaźników, zeby mieć pełne 14-14.5V na żarówkach (pod obciążeniem) podczas pracy alternatora, bo na bank każda fura ma spadki napięcia na instalacji a każde 0.5V to duża różnica w jasności światła. Owe przekaźniki założe dopiero wraz z układem przekaźników do samoczynnego załaczania świateł do jazdy dziennej, które wsadzę w gruby zderzak w miejsce i tak zbednych halogenów przecimgielnych... czyli gdzieś w wakacje będę miał na to czas...
Pozdrawiam!


był MK2 1.8 RP '89
jest MK3 1.8 ABS '92
here we go again...

(a tak na co dzień to Octavia II kombi 1.9 TDI 105PS)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 388 gości