MK II zgrzytajace, ciezko chodzace sprzeglo(pedal) - co to?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jaroslawkonopka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pt sty 06, 2006 13:15
Lokalizacja: lody

MK II zgrzytajace, ciezko chodzace sprzeglo(pedal) - co to?

Post autor: jaroslawkonopka » śr maja 03, 2006 20:37

Czesc

Golf MK II 1.3 CL 1991 silnik NZ
Krew mnie zalewa od ponad pol roku. Pedal sprzegla wciska sie ciezko. Zgrzyta cos gdzies od strony pedalu.Nie moge tego zlokalizowac. Zmienilem juz 3 linki, ale nie sadze zeby to one byly przyczyna. Probowalem smarowac mocowanie pedala sprzegla. W miedzy czasie padlo sprzeglo i bylo wymienione o nic. Jak zgrzyta i charcze pedal przy wciskaniu tak zgrzyta.
Poradzcie cos bo mnie ten dzwiek wykonczy.
Jak jest sam pedal skonsturowany? Moze tam sie cos zuzylo? Czy ktos z grupowiczow mial podobne problemy? Gdzie szukac przyczyny
Wlasnie siedzialem godzine miedzy pedalami i udalo mi sie ponownie przesmarowc troche to sprzeglo i jest jakby lepiej ale to nie usuwa przyczyny
Please poradzcie cos.

Pozdrawiam

Jasiek



Awatar użytkownika
x27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:51
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Post autor: x27 » śr maja 03, 2006 21:40

ja osbiscie sadze ze sam problem lezy w ssamym docisku.

a jak wymienales spreglo to dales nowy docisk ?

bo w skyrzni nic nie powinno zepsuc bo tam budowa i zasad dziala skrzyni jest bardzo prosta. przy skrzyni jest lapka polaczona z linka sprzeglowa. w czasie wcisnieca sprzegla lapka "idze do gory" kotra jest polaczna z lozyskiem wysprzeglajacym i to lozysko popycha "drazek "wysprzeglajacy ktory rpzechodzi przez caly walek sprzeglowy i dochodzia az do sloneczka. . ja stwian na docisk.


brak mocy. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » śr maja 03, 2006 21:44

cofnij sie o 5-6 stron masz tam bardzo duzo napisane na ten temat,mialem tez zapieczona oske na pedale sprzegla.bodajze z prawej strony na tej osce masz zawleczke wyciagasz ta oske i spadaja ci pedaly od sprzegla i chamulca w tej osce sa rowki do smarowania jak masz tam such moze ci tez ciezko chodzic pedal,ale odczep linke od sprzegla i sprubuj samym pedalem poruszac i bedziesz wiedzial czy to to,a przesmaruj jeszcze linke wez szczykawke i troche oliwki tam wszczyknij.
Ostatnio zmieniony śr maja 03, 2006 22:02 przez Duber, łącznie zmieniany 3 razy.



jaroslawkonopka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pt sty 06, 2006 13:15
Lokalizacja: lody

Post autor: jaroslawkonopka » śr maja 03, 2006 21:53

Szczerze mowiac nie jestem pewien czy docisk byl wymieniany.Hm...
Ale czy mozecie mnie oswiecic, przy zalozenu ze docisk sie konczy jakie wtedy zazwyczaj sa objawy. Bo ja mam dzwiek i w zasadzie nic wiecej.
Co sie dzieje i odczwa kiedy docisk siada?

Pozdrawiam

jasiek



Awatar użytkownika
x27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:51
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Post autor: x27 » śr maja 03, 2006 21:57

spotkalem sie kilka razy w swej "karieze " ze doscik chodzil b. twardo i cos zgrzytal przy wcisneiciu sprzegla. ;] naogol jak sprzeglo siada to sie wogole nie dociska ale zdarzja sie wyjatki :)


brak mocy. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

jaroslawkonopka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pt sty 06, 2006 13:15
Lokalizacja: lody

Post autor: jaroslawkonopka » śr maja 03, 2006 22:00

hm szczerze mowiacnic nie zrozumialem z Twojego ostatniego postu :-(
tzn co- zgrzyta bo docisk siada, czy taki jego uruch i chodzi ciezko i troche zgrzyta?
przed padnieciem sprzegla tez byl ten klopot, potem po wymianie troche lepiej i wrocilo spowrotem do zlej normy czyli zgrzyta. To zgrzytanie to jakby takie obcieranie metalu o cos chropowatego i wyraznie gdzies przy pedale.

jasiek



Awatar użytkownika
x27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:51
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Post autor: x27 » śr maja 03, 2006 22:02

natrafilem na taki przypadek ze : cos zgrzytalo przy wciskaniu sprzegla , (wtedy ciezko ono chodzilo) . 2 razy z takim procederem sie spotyaklem i 2 razy byl temu winny docisk.


brak mocy. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » śr maja 03, 2006 22:07

x27, docisk moim zdaniem zadkosc docisk jak sie zuzyje to sprzeglo jest do bani gorzej wysprzegla zgrzytaja biegi bo slabo wysprzegla mieksiejszy pedal jest i jest lzejszy bo niema juz takiego oporu bo blaszki wytarte,a niewiadoma jaki on ma docisk w vw bylo kilka rodzai.odczep linke od skrzyni poruszal pedalem z linka jak chodzi lekko to wiadomo ze cos w skrzyni jak cierzko to zobacz co wyzej napisalem musisz ograniczyc uszkodzenie.
Ostatnio zmieniony śr maja 03, 2006 22:11 przez Duber, łącznie zmieniany 1 raz.



jaroslawkonopka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pt sty 06, 2006 13:15
Lokalizacja: lody

Post autor: jaroslawkonopka » śr maja 03, 2006 22:09

Biegi wchodza bez problemu, nie zauwazylem zadnego pogorszenie w funkcjonalnosci ostatnimi czasy ot tylko ciezko sie wciska sprzeglo i cos szura obciera. Ale ja to laik jestem.
Moze ktos jeszcze cos w tym stylu juz przerabial ?


jasiek



Awatar użytkownika
x27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:51
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Post autor: x27 » śr maja 03, 2006 22:09

ale spotkalem sie tak jak kolega mial 2 razy w 2 roznych samochodach ;]

[ Dodano: Sro Maj 03, 2006 10:11 pm ]
"charcze pedal przy wciskaniu tak zgrzyta" kolega mowi o wciskani i nic nie wspomian o zmianie biegow.


brak mocy. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » śr maja 03, 2006 22:13

troche namieszalismy bo razem pisalismy przeczytaj od nowa wszystko



jaroslawkonopka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pt sty 06, 2006 13:15
Lokalizacja: lody

Post autor: jaroslawkonopka » śr maja 03, 2006 22:34

piotr2 pisze:cofnij sie o 5-6 stron masz tam bardzo duzo napisane na ten temat,mialem tez zapieczona oske na pedale sprzegla.bodajze z prawej strony na tej osce masz zawleczke wyciagasz ta oske i spadaja ci pedaly od sprzegla i chamulca w tej osce sa rowki do smarowania jak masz tam such moze ci tez ciezko chodzic pedal,ale odczep linke od sprzegla i sprubuj samym pedalem poruszac i bedziesz wiedzial czy to to,a przesmaruj jeszcze linke wez szczykawke i troche oliwki tam wszczyknij.
to juz przerabialem znaczy te strzykawke i olej, fakt ze nie rozbieralem pedalow
zapieczny pedal - ten pomysl mi sie podoba :-)

pozdrawiam

jasiek



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » śr maja 03, 2006 22:38

ale sie na *#cenzura#*..sz przy tej robocie pamietaj zdejmij wylacznik stopu bo go mozesz polamac a jest na mocowaniu pedalow,ja nawet nowa oske sobie wytoczylem z glebszymi rowkami lepiej smaruje.



jaroslawkonopka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pt sty 06, 2006 13:15
Lokalizacja: lody

Post autor: jaroslawkonopka » śr maja 03, 2006 22:39

aha i sprawdzilem przy naprawie sprzegla wsio bylo wymieniane: tarcza i docisk, caly komplet.
Mozna kupic nowy pedal sprzegla? :-)

jasiek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości