Jak uruchomić obrotomierz od diesla w tdi??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jacenty1971
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 05, 2005 17:26
Lokalizacja: Wrocław

Jak uruchomić obrotomierz od diesla w tdi??

Post autor: jacenty1971 » pn maja 01, 2006 23:33

Witam

Mam problem który to wiem ze można rozwiązać a mianowicie padł mi zegar w moim MK3 tdi i kupiłem inny w 100% sprawny ale od wolnossącego diesla. Działa wszystko z wyjatkiem obrotomierza.Z informacji na forum dowiedziałem się ze obrotomierz od diesla odbiera impulsy przez pin T28/10 z alternatora z wyjścia W. Domyślam się że musze poprowadzić kabelek z alternatora do w/w pinu i obrotomierz zacznie działać ale za diabła nie wiem jak znależć owe wyjście W w alternatorze. Widze w nim jeden gruby przewód od akumulatora oraz wtyczke w której są dwa przewody. Czy to jeden z nich jest wyjściem W. Pomocy bo sam sobie nie poradze. :crazy:



Awatar użytkownika
kopciuch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw gru 29, 2005 21:53
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kopciuch » wt maja 02, 2006 12:44

.Ogólnie - wyjscie W jest to wyjscie prądu jeszcze sprzed doiód prostowniczych i regulatora,prosto z jednego z trzech uzwojen .Na tym wyjsciu jest prąd zmienny. łatwo je zlokalizowac samemu.Po prostu szukaj kabelka który przylutowany jest od razu do uzwojenia alternatora przed diodami prostowniczymi :D To będzie Twoje wyjscie W :D

[ Dodano: Wto Maj 02, 2006 12:50 ]
a tu masz mały schemacik :D :okej:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


A wszystko przez kobiete....:D

Awatar użytkownika
jacenty1971
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 05, 2005 17:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: jacenty1971 » wt maja 02, 2006 22:42

Czy to znaczy że musze iść do elektryka z alternatorem pod pachą bo schematy mi nic nie mówią :( Myślałem że jest jakiś sposób na sprawdzenie miernikiem lub jakieś oznaczenie na alternatorze :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 475 gości