Golf mk3-Nie dziala prędkościomierz

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Marsen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr gru 21, 2005 00:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Golf mk3-Nie dziala prędkościomierz

Post autor: Marsen » pt kwie 21, 2006 17:01

Witam!!
Mam pytanie apropo golfa 3. Kupiłem go już z niedziałającym wskażnikiem prędkości. Wszystko w liczniku działa,lecz nie pokazuje on prędkości i tym samym nie mierzy przejechanych km. Pogrzebałem troche i okazało się ,że nie ma wogóle podłączonego przewodu który idzie do tego "czujnika" "impulsatora" w skrzyni biegów. Nie mam kabli do tego,bo to składak i ktoś tam wogóle nieźle namieszał. Byłem u znajomego , mówił że kable są jakieś ale to chyba od skrzyni automatycznej :crazy: No i teraz problem jest taki,że w sumie podłącze sobie to jakoś , ale nie wiem gdzie dochodzi (do licznika) przewód który odbiera impulsy od impulsatora.Impulsator ma gniazdo i tam wchodzą 3 przewody. Jeden to + , drugi - , a trzeci środkowy to właśnie ten przewód który zbiera impulsy. Tylko gdzie go podłączyć do licznika ?? Który PIN. Jakby ktos wiedział lub miał schemat tej kostki od licznika to byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 21, 2006 17:10

Jak ci nikt nie napisze obrazowo to na schemacie jest numer pinu T28/27. Przy czym ta cyfra 28 chyba oznacza ilość wszytkich pinów, a 27 numer tego co szukasz, może sa tam jakieś podpisy pinów przy liczniku. Oryginalnie z czujnika wychodzi perzewód niebiesko biały z pinu nr 2, a do licznika jego kolor jest już (po przejściu skrzynki) biały.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » pt kwie 21, 2006 17:20

gdzies w faq jest opis wtyczek, i tam jest opisane wszystko. interesuje cie wejscie predkosciomierza. pozdrawiam



Awatar użytkownika
Marsen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr gru 21, 2005 00:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Marsen » pt kwie 28, 2006 14:58

Ano właśnie , PIN 28. Wszystkie kable wchodzące do licznika są białe. Musze teraz podłączyć tylko ten kabel idący do PIN 28 pod czujnik i mam nadzieje,że coś zatrybi. Boję się troche , żeby to nie spowodowało jakiegoś zwarcia .. no ale cóż .. albo spróbuje albo nie będzie mi działał prędkościomierz.



malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » pt kwie 28, 2006 19:03

napewno nie jest to pin 28...
po 3 sekundach wyszukiwania napisale ze ma to byc pin nr 27



Awatar użytkownika
Marsen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr gru 21, 2005 00:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Marsen » pn maja 01, 2006 22:04

Tutaj na PW kolega napisał mi linka z odnośnikiem do schematu PIN-ów do licznika. Więc już sam nie wiem kto ma rację , wg mnie jest to PIN nr.28.
http://vw2.info/vwforum/zegarymk4/



malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » pn maja 01, 2006 23:56

wedlug tego co jest w tym opisie to tez wynika ze jest 27, wiec przestan juz prosze. juz ci napisalem, ktos inny ci napisal na pw. masz napisane jak wol w tym linku, ze podlaczasz pin z mk3 o numerze 27 do pinu 28 ktorym jest wejscie predkosciomierza w mk4. czego jeszcze nie rozumiesz ?? :chytry:



Awatar użytkownika
Marsen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr gru 21, 2005 00:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Marsen » wt maja 02, 2006 14:18

Hehehe , no to dzięki za wystarczająco jasne wyjaśnienie sprawy. Myślę , że niedługo to sprawdze i mam nadzieje,ze wszystko będzie działać :)



sskub
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 14:06
Lokalizacja: www.google.pl
Kontakt:

Post autor: sskub » wt maja 02, 2006 14:57

Ja natomiast mam porblem, że od czasu do czasu wskazówka prędkościmierza podności mi się po jakimś ściśle nie określonym czasie. Czasami jest to przy prędkości 40km/h, czasami 80km/h.

Kiedy mnie to denerwuję potraktuję licznik pięścią od góry i działa. W zasadzie nie mam pojęcia, czy pomoże wymiana licznika, czy może wystarczy pogrzebać albo coś przeczyścić.



Awatar użytkownika
Marsen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr gru 21, 2005 00:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Marsen » śr maja 03, 2006 16:09

Mogę już śmiało napisać ,że poradziłem sobie dzięki Wam z moim problemem. Podłączyłem "na krótko" środkowy PIN w impulsatorze inaczej czujniku prędkości do PIN-u 27 w liczniku i jest świetnie. Prędkościomierz działa poprawnie i jestem zadowolony z tego bardzo.Teraz będe juz wiedział ile przejechałem KM i ile moje mk3 pali.Bo jak narazie sugerowałem sie tylko przypuszczeniami. Dzięki wszyskim za pomoc.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 270 gości