PORADA ŁOŻYSKO WYMIANA

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

krzysiek1980
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 19:07
Lokalizacja: gdańsk

PORADA ŁOŻYSKO WYMIANA

Post autor: krzysiek1980 » pn maja 01, 2006 17:27

WITAM jutro chcę wymienic lozysko z przodu mk3 i chciałbym sie spytac czy to skomplikowana poeracja (dwuch lewych rąk nie mam)Z GORY SERDECZNE DZIEKI :kufel: :kufel: :kufel:



Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » pn maja 01, 2006 18:04

Potrzebne ci sciski do sprężyn i prasa do wprasowania łożyska albo porządne imadło. Młotkiem nie klep bo zepsujesz łożysko. Dla mechanika to bułka z masłem w domowych warunkach troszkę zabawy ale wykonalne.

[ Dodano: Pon Maj 01, 2006 18:08 ]
Trzeba wymontować całego macpersona wybić stare łożysko i wprasować nowe.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn maja 01, 2006 18:21

jezeli mowisz o łozysko kola to nie musisz calego mac persona wymontowywac :) sama piasta wystarczy tylko zaznacz sobie pochylenie kola, jak nie masz prasy to imadło lub starym lozyskiem mozesz nabic nowe, ewentualnie jeden młotek na plasko a drugim z wyczuciem zebys nie wbil krzywo i zebys nie popsuł nowego,pamietaj zeby nie bic w srodek lozyska( mniejszy okrag) bo wtedy na pewno pojdzie sie walic. ja wymienialem jakies 2 -3 tygodnie temu w razie pytan chetnie pomoge,nie polam segerkow , ladnie wypoleruj miejsce gdzie wchodzi nowe lozysko (bedzie latwiej wchodzic)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn maja 01, 2006 18:27

pw524 pisze:Trzeba wymontować całego macpersona wybić stare łożysko i wprasować nowe.
apsolutnie nie trzeba wykręcać załego, wystarczy wymontować samą zwrotnicę z łożyskiem (trzeba tylko zaznaczyć położenie srub na goleni resorującej - by nie trzeba było potem ustawiać kata na chylenia koła), jeżeli masz jakieś pojęcie o tym to powinienneś dac sobie radę nawet młotkiem (tylko trzeba to robić z głową - a nie naparzać młotkiem), po wymontowaniu zwrotnicy trzeba na imadle wymontować łozysko, trzeba zdjąć dwie zawleczki (okrągłe blaszki które trzymają łozysko w odpowiednim miejscu w obudowie łozyska - zwrotnicy), potem możesz młotkiem i pobijakiem wymontować łozysko (uwazaj tylko na powierzcznię obudowy by jej nie skaleczyć (porysować, zdeformować), do wcisnięcia łozyska możesz się posłuzyć samym imadłem (tylko trzeba uwazać by wchodziło równolegle), po wcisnięciu łozyska do obudowy - musisz się dalej posłużyć młotkiem i pobijakiem - żeby je wcisnąć na swoje miejsce (tylko delikatnie i z głową), po wcisnięciu łozyska nie zapomni o zawleczkach, potem wystarczy zmontować całość i gotowe --- wrazie jakiś jeszcze niejasności pytaj smiało


:-k ...

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn maja 01, 2006 18:31

no to jest nas dwoch :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

krzysiek1980
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 19:07
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: krzysiek1980 » pn maja 01, 2006 18:48

a czego tam mam nie ruszac zeby nie ustawiac zbierznosci, a a wiec:
1-odkrecam srube ktota jest przykrecony przegub
2-odkrecam sworzen kulowy (wybijam go)
3-odkrecam zacisk -scagam tarcze
4-no i wyciagam mac persona( poprawcie mnie jak cos pomieszalem)tak rzebym nie spieprzyl zbierznosci kół



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn maja 01, 2006 20:36

jezeli wyciagasz cala kolumne to nic nie popierniczysz, jak dojdziesz do wprawy to bedziesz pozniej wiedzial ze mozna sama piaste odkrecic, zbierznosc to mozesz tylko spaprac jakbys sie bawil koncowkami drazkow a tego nie bedziesz robil.To nie jest trudne ,łozysko kosztuje ok 50 tak ja placilem i dostalem do tego jeszcze segery ktore i tak nie pasowaly gruboscia i nakkretke na polos. to byl komplet a to samo lozysko nie w komplecie kosztowalo 20 zl wiecej :)
Ostatnio zmieniony pn maja 01, 2006 22:15 przez guti, łącznie zmieniany 1 raz.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn maja 01, 2006 21:24

wcale nie musisz całego MCpersona wyjmować(pisałem wyzej), co do zbieżności to w celu wymontowania zwrotnicy musisz odpiąć drążek kier. od zwrotnicy a to niepowoduje utraty zbiezniści


:-k ...

krzysiek1980
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 19:07
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: krzysiek1980 » śr maja 03, 2006 15:24

łozysko już wymieilem zajeło mi to mi to 3 godzinki (kolega pomagal)(no i przerwy ciasto kawa) a to dlatego ze brakowalo narzedzi np.sciagacza do lozysk ale poszlo w miare sprawnie POLECAM wymiane samemu:ja wyciagnelem calego macPersona

[ Dodano: Sro Maj 03, 2006 15:30 ]
punkciki dla was pozdrawiam



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr maja 03, 2006 18:47

to świetnir ze ci się powiodło - kolejny raz okazało się że święci garnków nie lepią :bigok:


:-k ...

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr maja 03, 2006 20:47

gratulacje !! wiedzialem ze Ci sie uda :) dzieki za punkcika . Golf nie taki straszny .Pozdrawiam.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » pn maja 08, 2006 12:56

Panowie,
kiedy nalezy wymienic piaste?

Mechanik powiedzial mi ze nie wiadomo, obejrzy sie.

Wydaje mi sie ze problem powstal, jak w zime zarzucilo auto na zlodowaciala zaspe bo az sie felga wygiela. Nie wymienilem felgi, teraz bede musial. Jak ruszam kolem, to czuje niezle luzy w tym kole.


Pozdrawiam,
Piotrek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 468 gości