temperatura 110 stopni!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

termit81

Post autor: termit81 » sob kwie 22, 2006 11:34

ciekawe rozwiązanie z tymi wężami. Zaraz sprawdzę. Płynu mi nie szkoda. Na czas naprawy zalałem go wodą

[ Dodano: 22 Kwi 2006 12:17 ]
przez nagrzewnice przechodzi i w jedną i w drugą. Ciepła dalej nie ma w samochodzie. Chyba może być problem z przełącznikiem mechanicznym, który steruje ciepłem. Lub linką. Bo jeśli przechodzi woda i jest to drożne to co innego może być z nagrzewnicą
Pojawił się też drugi problem
Wentylator niby się włącza na określonej prędkości (92 stopnie) ale bardzo szybko się wyłącza. NIe zdąży schlodzić nawet....
Czy to możliwe, żeby czujnik teperatury zepsuł się w taki sposób? Ze włącza się prawidłowo, ale wyłącza sie za szybko? Sklep jest do pierwszej więc lecę po czujnik do wentylatora. Najwyżej będę miał zapasowy :cool:

[ Dodano: 22 Kwi 2006 12:27 ]
cholera..
w sklepie brak. Czy istnieje jakaś szansa regulacji tego przełącznika? Czy to już koniec tej nierównej walki na dziś i czekanie do poniedziałku na dostawe części?



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » sob kwie 22, 2006 18:46

termit81 pisze:Czy istnieje jakaś szansa regulacji tego przełącznika?
niestety nie ma mozliwosci regulacji... nie spiesz sie tak z czujnikiem... jesli sie wlacza to wyglada na to ze krotki okres pracy mu zystarczy...
termit81 pisze:Wąż doprowadzający do nagrzewnicy jest gorący. Powrót jest zimny.
to by wskazywalo na maly przeplyw przez nagrzewnice... sprubuj dmuchnac przez nia... p[owinno byc lekki opor... mozliwe ze cos do niej wpadlo... a co do linki to powinienes czuc i slyszec czy otwiera przeslone...



termit81

Post autor: termit81 » sob kwie 22, 2006 21:05

KamilW pisze:nie spiesz sie tak z czujnikiem... jesli sie wlacza to wyglada na to ze krotki okres pracy mu zystarczy...
wiatrakowi może wystarczy ale ale temperatura nie spada. Ja rozumiem,ze ten czujnik jest stary i może być samolubem ale to nie jemu ma starczyc :evil:
koniec żartów.
Już prawie wyjąłem nagrzewnice ale kumpel mnie odciągnął przeprowadzką i nie skończyłem. Wyjmę ją jutro i zobaczę co ją boli. Przy okazji ile syfu siedzi w tych zakamarkach. Jest okazja żeby wyczyścić cały układ ogrzewania i nawiewu. I porządek z kablami będzie
Pozdrawiam i dzięki za każdą sugestie. Odezwe się jutro, pewnie z następnymi pytaniami :prayer:



greg

Post autor: greg » sob kwie 22, 2006 21:18

termit81 pisze:Odezwe się jutro, pewnie z następnymi pytaniami
czekamy...



termit81

na czesci i to szybko, bo podpale gnoja

Post autor: termit81 » pn kwie 24, 2006 20:29

D...a
Chyba za chwile potne mojego goferka na zyletki!!
Wymontowalem wszystko co mozna. Ludzie ile to pracy!!! a ile plastikow poszlo :( Ile srubek zostalo :(
Wiec tak:
Nagrzewnica jest ok
Termostat ok
Przy okazji nie dziala dmuchawa. Cos musialem spiep....c
I teraz nie wiem czy cieplo daje czy nie :grrr:
Chyba poszedl jednak ten czujnik odpowiedzialny za prawidlowa prace wentylatora.
:grrr: Ale sprawdze dopiero pod koniec tygodnia, bo odwolali mnie z urlopu. Jak sie chrzani to wszystko i na calego.
Dzieki za zainteresowanie tematem i pomoc :pub:



Kosior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: pn gru 05, 2005 19:33
Lokalizacja: łowicz/głowno
Kontakt:

Post autor: Kosior » pn kwie 24, 2006 21:08

To jest proste urzadzenie, załącza dwa biegi, jeśli szybko się wyłacza to widocznie wystarczajaco schłodził.Wyłacznik można sprawdzić, wystarcy podgrzać silnik i sprawdzić miernikiem czy jest przejście między pierwszym pinem w czujniku( od strony chłodnicy)a środkowym,będzie to pierwszy bieg.Drugi bieg przejście między pierwszym a ostatnim.Pozdrawiam.



maniek703
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 07:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: maniek703 » pn kwie 24, 2006 21:37

Witam, mam pytanko. Mam GOLFA III na LPG 1.6 motor i soprawa jest taka, że na trasie mam temeperaturę ok 80st. C Ale jak zaczna sie światła temperatura podskakuje do 108st. C i załącz sie wiatrak ,. Temperatura spada i jest ok. ALe to 108st.C to brzmi strasznie.
Dzieki za odpowiedzi i rady.
pozdr


maniek

termit81

czujniki

Post autor: termit81 » czw kwie 27, 2006 06:26

Kosior pisze:To jest proste urzadzenie, załącza dwa biegi, jeśli szybko się wyłacza to widocznie wystarczajaco schłodził.Wyłacznik można sprawdzić, wystarcy podgrzać silnik i sprawdzić miernikiem czy jest przejście między pierwszym pinem w czujniku( od strony chłodnicy)a środkowym,będzie to pierwszy bieg.Drugi bieg przejście między pierwszym a ostatnim.Pozdrawiam.
Proste moze jest, ale na bank zepsute. NIe schladza wystarczajaco silnika. Bo temperatura nie spada. A on juz przestaje pracowac. Pracuje doslownie kilkanascie sekund. Wymienie dzis czujnik i zobacze. Tylko zeby mi dobry sprzedali. Bo jak kupowalem lożyska do alternatora, to wyszla kicha.
Mam pytanie do znawcow katalogu ETKA. Jak sprawdzic czy dany czujnik jest tym, ktory potrzebuje? Jesli znajde jego numer w tym katalogu, to gdzie go szukac na danej czesci?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » czw kwie 27, 2006 16:07

miałem to samo 110 stopni. wymieniałem czujnik temp i nic sie nie zmianialo. a okazało się ze wskazówka na liczniku oszukuje. wymienilem zegary i jest ok



termit81

Epilog

Post autor: termit81 » ndz kwie 30, 2006 06:45

Po przerwie zwiazanej odwolaniem z urlopu zabralem sie znowu za samochod.
Wymienilem od poczatku;
-pompe wody
-dwa termostaty,
-uszczelke pod glowica,
-świece, kopulke i palec rozdzielacza,
-oczywiscie olej i filtr oleju oraz powietrza
Dalej niedowład układu chłodzenia. Wkur.... na maxa zrobilem dziury w jednym z termostatow. Kilka malych nawiertow. I wiecie co? Wskazania temperatury sa teraz ksiazkowe!!!! :hmm:

To jest tylko tymczasowe rozwiazanie. Chyba i tak musze jechac do serwisu. Przypuszczam,ze serudcho w moim gooferku już jest w agonii :grrr:
Przez caly czas zamarza mi parownik od gazu. Mam nadzieje(chcialbym, zeby tak bylo), ze jest to wina tego, ze na czas naprawy zalalem bestie woda. Czytalem,ze jest to jedna z przyczyn zamarzania parownikow. Boze spraw,zeby to bylo to. :prayer: Bo jesli nie, to mam cholernie wielki problem. Zastanawiem sie co to moze byc? Bo slysze jakies syczenie, tak jaby cos dmuchalo. I czuc gazem. Jesli to blok silnika, to jak to sprawdzic? Z gory dzieki.



piotr1979
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 538
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 13:39
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: piotr1979 » ndz kwie 30, 2006 21:56

termit81 pisze:ten czujnik odpowiedzialny za prawidlowa prace wentylatora.
jak fachwo sie ten czujnik nazywa?moze mi ktos powiedziec?bo u mnie tez wentylator niedziala i jest nowy .jak podlacze do aku to jest git a jak sie fura zagrzeje to lipa i chyba mam ten czujnik do wymiany .czy ktos wie jak to sie nazywa?ile kosztuje?dzieki z gory chlopaki.

[ Dodano: Nie Kwi 30, 2006 21:58 ]
a jesli ktos zna jeszcze jakies przyczyny jak nie dziala wentyla tor to bylbym bardzo wdzieczny za podpowiedz.dodam tylko ze wszystko w samochodzie chodzi super termostat ok,na blacie wporzadku tylko w korku musze dawac na cieplo bo po 5min. wskazowka pokazuje za duzo


passat b5 fl ,galaxy 1.9tdi 2005r auy,ALHAMBRA 1.8T AJH,honda civic ufo type r

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 30, 2006 22:06

piotr1979 pisze:przyczyny jak nie dziala wentyla tor
masz tam pewnie pod zbiornicznkiem wyrównawczym taki spory czarny przekaźnik do wentylatora, a przy nim duży bezpiecznik. To sie też może zepsuć


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

piotr1979
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 538
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 13:39
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: piotr1979 » pn maja 01, 2006 10:15

Paweł Marek pisze:
piotr1979 pisze:przyczyny jak nie dziala wentyla tor
masz tam pewnie pod zbiornicznkiem wyrównawczym taki spory czarny przekaźnik do wentylatora, a przy nim duży bezpiecznik. To sie też może zepsuć
dzieki .sprawdze dzisiaj.


passat b5 fl ,galaxy 1.9tdi 2005r auy,ALHAMBRA 1.8T AJH,honda civic ufo type r

fend18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: pt lis 04, 2005 15:01
Lokalizacja: Gorzów

Re: Epilog

Post autor: fend18 » pn maja 01, 2006 10:42

termit81 pisze:Po przerwie zwiazanej odwolaniem z urlopu zabralem sie znowu za samochod.
Wymienilem od poczatku;
-pompe wody
-dwa termostaty,
-uszczelke pod glowica,
-świece, kopulke i palec rozdzielacza,
-oczywiscie olej i filtr oleju oraz powietrza
Dalej niedowład układu chłodzenia. Wkur.... na maxa zrobilem dziury w jednym z termostatow. Kilka malych nawiertow. I wiecie co? Wskazania temperatury sa teraz ksiazkowe!!!! :hmm:

To jest tylko tymczasowe rozwiazanie. Chyba i tak musze jechac do serwisu. Przypuszczam,ze serudcho w moim gooferku już jest w agonii :grrr:
Przez caly czas zamarza mi parownik od gazu. Mam nadzieje(chcialbym, zeby tak bylo), ze jest to wina tego, ze na czas naprawy zalalem bestie woda. Czytalem,ze jest to jedna z przyczyn zamarzania parownikow. Boze spraw,zeby to bylo to. :prayer: Bo jesli nie, to mam cholernie wielki problem. Zastanawiem sie co to moze byc? Bo slysze jakies syczenie, tak jaby cos dmuchalo. I czuc gazem. Jesli to blok silnika, to jak to sprawdzic? Z gory dzieki.
bajka, przez pol roku jezdzilem na wodzie i ani razu mi parownik od tego nie zamarzl nie wazne co tam bedzie wlane czy woda czy plyn nie bedize to powodowac zamarzania parownika, jedyne co moze go zamrozic poza uszkodzeniami parownika to zapowietrzony uklad chlodzenia, brak plynu chlodzacego w tym przypadku wody, wyrzuc calkiem termostat i sprobuj wtedy odpalic i sprawdz temperature, moze kupujesz trefne termostaty



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 423 gości