czy zalacza sie wentylator przy wylaczonym silniku?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

xperl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 15:36
Lokalizacja: Poznan

czy zalacza sie wentylator przy wylaczonym silniku?

Post autor: xperl » sob lip 31, 2010 00:21

Witam, pytanie jak w temacie, nigdy nie przydazylo mi sie zeby po dlugiej jezdzie po miescie w upale po wylaczeniu silnika wlaczyl sie wentylator chlodnicy, tym bardziej ze przed wylaczeniem silnika jest zalaczony, wiem ze w innych autach tak jest a w moim golfie 4 jeszcze sie tak nie przytrafilo i teraz nie wiem czy golf tak ma czy mam cos nie sprawne, z gory dziekuje za odpowiedzi



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

czy zalacza sie wentylator przy wylaczonym silniku?

Post autor: Zico63b » sob lip 31, 2010 01:16

Dużo zależy od typu silnika (benzyna czy Diesel), sposobu jazdy i od tego czy pracowała klimatyzacja tuż przed wyłączeniem silnika (wówczas wentylatory pracują bez względu na temperaturę płynu, więc nigdy nie jest przegrzany tak, by musiał pracować po wyłączeniu).
Ogólnie to jeśli wskaźnik w zegarach nie przekracza 90°C - nie ma się czym martwić.



xperl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 15:36
Lokalizacja: Poznan

czy zalacza sie wentylator przy wylaczonym silniku?

Post autor: xperl » sob lip 31, 2010 01:27

zazwyczaj klimatyzacja pracowala, lecz zawsze przed wylaczeniem silnika wylaczam klimatyzacje i silnik pracuje pare minut na postoju bez wzgledu na to czy zima/lato..., faktycznie nigdy nie widzialem zeby wskazowka przekraczala 90 stopni, wiem ze to dobrze ale nie jezdrze tylko moim mk4 a czasem astra II i zauwazylem ze po przejechaniu 15 km przy temp. 33* na dworze wentylator jeszcze chodzi jak jestem juz w domu dlatego wydawalo mi sie to dziwne ;) wiem ze to dobrze swiadczy o moim mk4 ale ostroznosci nigdy za wiele, a moze jest jakis sposob sprawdzenia domowymi sposobami czy sie zalaczy wentylator bez zaplonu? dodam ze to 1.9 TDI 66KW+ ;] 350 tys. przebieg



Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

czy zalacza sie wentylator przy wylaczonym silniku?

Post autor: reanimat » sob lip 31, 2010 04:37

to że wentylator Ci chodził po wyłączeniu silnika świadczy jedynie o sprawności układu chłodniczego. jest taki sposób by sprawdzić czy wentylator chodzi przy wyłączonym silniku w MK2 ale za Chiny Ludowe nie pamiętam czy kabel który mi zwisał w komorze silnika był masą czy też fazą i nie pamiętam czy go do innego kabla zwierałem czy do masy na masce



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 288 gości