Zapala się lampka oleju.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » pt kwie 28, 2006 10:07

moris26 pisze:Witam,a mam jeszcze jedno pytanie dotyczące świecącej kontrolki oleju i dzwoniącego buzera.Po odkręceniu korka wlewu oleju zobaczyłem na nim maź,czym to mogło być spowodowane?Po wytarciu korka miesiąc temu tej mazi już nie ma.Jeżdże krótkie trasy po mieście na gazie.Pozdrawiam
To jest normalne jesli jezdzisz na krotkich odcinkach i silnik jest niedogrzany, szczegolnie w zime tak sie dzieje. Spowodowane jest to tym, ze ci olej nie odparuje.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pt kwie 28, 2006 11:32

Konkretnie to woda nie odparuje z oleju. Ta papka to właśnie woda z olejem.


=-Pinhead-=

moris26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr kwie 26, 2006 00:27
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: moris26 » pt kwie 28, 2006 18:49

Volf pisze:Według mnie i kilku mechaników filtr nie ma nic do rzeczy, jeżeli silnik jest w dobrym stanie. U mnie był niedokręcony filtr oleju i też świeciła i piszczało w aucie, też szukałem przyczyny jak głupek. I przy wymianie oleju wyszło, że tam tracił ciśnienie, a filtr w tej chwili mam Filtrona i przejechane około 8000tys. czyli następna wymiana go czeka i nawet nie pisnęło w aucie. U mnie troche ginął olej i też chciałem już remontować silnik, ale sprawdziłem ciśnienie, sprężanie, okazało się w porządku, więc czepiałem się właśnie oleju że za rzadki, a to że filtr polski i różnych takich.
Filtr miałem niedokręcony,musze wyjechać w trase i prztestuje go,dzieki Volf :pub:



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pt kwie 28, 2006 19:16

Artur D. pisze:
Rafal26 pisze:Więc tak po sprowadzeniu olej był wymienianyi to w niemczech,kupiłem autko od rodzinki niestety jaki olej niewiem.W tym tygodniu wymienię czujnik (biały) filt oleju i olej.Myśle ze zaleję od razu lepszy np.mobile.Pytanie czy czujniki wymienic obydwa czy tylko ten biały?
Jeśli nie wiesz, jaki masz olej, nie wlewaj Mobila! :grrr: Mobil ma silne własności myjące, więc ryzykujesz totalne rozszczelnienie silnika. Też kiedyś tak zrobiłem, to potem długo jeździłem jak na mule. Później wlałem zwykły mineralny i powoli silnik wraca do normy :bigok:
Sorki, ale chyba miałeś do czynienia z podróbą. Mobil minerał jest z moich doświadczeń b. lekko myjący. W paru silnikach miałem, 0 problemów z wyciekami, a wręcz początkowe stadia wycieków (powiększające się zapocenia w okolicach uszczelek) całkowicie się zatrzymały. Dziwne.



red_baronGT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw kwie 13, 2006 11:10
Lokalizacja: Wołczyn
Kontakt:

Post autor: red_baronGT » pt kwie 28, 2006 22:27

pytanie do Pinhead:

mając na uwadze ze dobrze prawisz i na temat mam pytanie !
wspominasz cos o czujniku temp ze moze byc przyczyna usterki? bo mam podobny problem z lampa oleju i brzeczkiem tak na 2200 do 2800 obr i we wtorek jade z tym do mechanika ale jak kupowałem swoje mk3 gt 1,8 to koles mi mowil zeby wymienic czujnik temp tylko nie powiedzial czego moze ty cosik wykabinujesz i doradzisz czy to moze byc ten czujnik o ktorym mowisz ???
Pozdrawiam i czekam na odp ;)


Podążaj za białym królikiem ...

rafal.d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob lis 12, 2005 14:11
Lokalizacja: bytom

Post autor: rafal.d » pt kwie 28, 2006 22:39

ello.
mialem to samo.wymienilem dwa czujniki oleju, filter na MAN'a i olej na mobila mineral.jest gicior.wczesniej tez mi swiecil olej i buczek sie odzywal.
napewno pomoze


rafal.d

red_baronGT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw kwie 13, 2006 11:10
Lokalizacja: Wołczyn
Kontakt:

Post autor: red_baronGT » pt kwie 28, 2006 22:54

olej wymienilem na Mobile 1 semisyntetic i filtr filtrona


Podążaj za białym królikiem ...

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pt kwie 28, 2006 23:02

red_baronGT, Czujnik temperatry silnika. Jak jest walnięty to możliwe że jeździsz na przebogaconej mieszance. Wtedy przy niedogrzanym silniku i krótkich odcinkach jazdy jest możliwość że olej zajdzie benzyną i zaczną się problemy z cisnieniem. Sprawdz czy olej nie ma konsystencji wody i nie śmierdzi benzyną. A Mobil 1 to pełny syntetyk. Jak masz półsyntetyk to musi to być Mobil Super S a nie 1.


=-Pinhead-=

red_baronGT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw kwie 13, 2006 11:10
Lokalizacja: Wołczyn
Kontakt:

Post autor: red_baronGT » pt kwie 28, 2006 23:04

a tak rzeczywiscie Super S czyli co moze byc to???
dzieki i SZACUNECZEK


Podążaj za białym królikiem ...

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pt kwie 28, 2006 23:07

No może ale nie musi :) Jak nie jeździsz na krótkich odcinkach to jednak jest to mało prawdopodobna przyczyna problemu.


=-Pinhead-=

red_baronGT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw kwie 13, 2006 11:10
Lokalizacja: Wołczyn
Kontakt:

Post autor: red_baronGT » pt kwie 28, 2006 23:11

KOLEGO PRAKTYCZNIE TYLKO MAŁE ODCINKI ALE TEN BRZECZEK I LAMPKA WŁĄCZAJA SIE DOPIERO NA DŁUGIEJ CZYLI DLA MNIE OK 40 KM ODLEGŁOSCI TAK CZY TAK TO WYMIENIE JAK MOWIŁ NO NIE ?? :D


Podążaj za białym królikiem ...

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pt kwie 28, 2006 23:22

W ciemno szkoda wymieniać. Wpierw sprawdz czy faktycznie jest uszkodzony (miernikiem). Dokładny opis jak mierzyć był już podawany na forum. Może być też tak że czujnik masz sprawny a sam fakt jazdy na krótkich odcinkach wystarczył aby olej zaszedł benzyną.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
Darco
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 13:22
Lokalizacja: Śląsk-Tychy City

Post autor: Darco » sob lip 08, 2006 12:02

Miałem problem zapalająej się kontrolki oleju w golferku mk I cabrio , wymieniłem olej oraz filtr oleju i przestało migać :)



Awatar użytkownika
djb
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: pn gru 06, 2004 02:15
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: djb » ndz lip 09, 2006 15:00

u mnie mechanik mial faze i zalal lotosa i zalozyl filtr Filtron, potem bylo tak ze samochod stal przez kilka miesiecy i po przejechaniu 20 kilometrow (ale nie zawsze - swiecila sie lampka i brzeczek, ale to nie zawsze - czasami) po przegazowaniu - gasla, teraz zmienilem olej na BP 15-40 (wiem ze moglby byc lepszy ale taki akurat byl) i filtr Bosch, nic sie nie dzieje. Do tej pory przez niecale 100tys km, samochod byl eksploatowany na Castrol GTX3 Protec mineralnym.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 340 gości