Dziwny problem z odpaleniem i temperaturą

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
witko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt sie 25, 2009 13:41
Lokalizacja: Tarnów

Dziwny problem z odpaleniem i temperaturą

Post autor: witko » pn lip 26, 2010 18:05

Witam wszystkich, mam poważny problem z moim golfem 3 silnik 1.4 abd otóż od kąd go kupiłem (jakis rok temu) wydaje dziwny dźwięk przy zapalaniu im dłużej przytrzymam kluczyki tym dłużej ten dźwięk się utrzymuje, czasem gdy silnik jest rozgrzany to ten hałas nie występuje albo jak zapale szybko puszczając kluczyk zaraz gdy załapie wtedy też nie raz go nie słychać. Jakoś to wcześniej nie przeszkadzało mi ale teraz jest coraz gorzej i nieraz golfik mi zapala za drugim albo i nieraz za 3 razem co jest szokiem bo od nowości palił zawsze za pierwszym:( jakos tak dziwnie przy nieudanym zapalaniu zablokuje mi silnik i za drugim tylko iłłłł i zapali, co to może być?? w serwisie mówili że może to cos z rozrusznikiem i żebym go oddał do Rzeszowa do serwisu na renowacje, czy to może być to??

Drugi problem dotyczy temperatury bardzo szybko sie nagrzewa i nawet podczas jazdy mam 100 stopni podejrzewam że nie włącza się pierwszy bieg wentylatora ponieważ przy stu stopniach sie włacza, a powinien chyba też przy 90-ciu tak??. Termostat wymieniłem niedawno i troche tylko pomogło bo plynu nie gotuje i jest 10 stopni mniej bo kiedys do 110 dochodziło :panna:

Prosze o pomoc, to moje pierwsze auto i nie znam sie jeszcze za bardzo na mechanice:( co mam zrobić?



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » pn lip 26, 2010 20:27

1. Rozrusznik zdecydowanie. Improwizuje - Wieszajacy sie wirnik. Naprawa u elektromechanika coś w granicach a i nawet ponad 100 zł, to zalezy.

2. No powinnien wlączać Ci sie wiatrak przy ok `90 stopniach [nie pamietam ile to jest dokladnie w tym golfie] musisz zobaczyć termowlacznik ten co masz przy chlodnicy. Odpiąc to i wymusić jego wlaczenie poprzez robienie zwarcia ale kurcze nie pamietam ktore kable, ktoś tutaj bardziej obeznany pewnie Ci pomoze albo metoda prób i błedów.



Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Post autor: Borygo » pn lip 26, 2010 20:39

jezeli zgrzyta Ci rozrusznik to najlepiej kup sobie nowy a ten trzymaj na czesci...Bendiks moze Ci sie przycinac i stad to zgrzytanie.
A odnosnie odpalania samochodu to nie wolno przytszymywac dluzej kluczyke jezeli samochod juz zapalil....
Co do temperatury to spruboj podlaczyc wiatrak na krotko jak kolega Vii Ci podpowiada....Jezeli sie wlaczy to masz ten czujnik w chlodnicy do wymiany.Albo po prostu zrob go na krotko i problem z glowy.Jak mam wiatrak podlaczony na krotko i wlaczam go przelacznikiem w kabinie...:)



Awatar użytkownika
witko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt sie 25, 2009 13:41
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: witko » wt lip 27, 2010 10:15

Ok dzieki spróbuje to obczaić. Czyli rozrusznik oddać do regeneracji tak jak mi w dakolu mowili?? Kluczyka nie trzymam dluzej niz trzeba tylko mowie ze gdy go dluzej przytrzymac to ten dzwiek jest wtedy ciagly;/ i to nie jest zgrzyt tylko takie jakby piszczenie takie iłłłłł, thx za odpowiedzi jak cos to bede pisac:)

edit//
zrobiłem jak pisaliście z tym zwarciem odpiąłem te wtyczke od wentylatora na 3 piny i wlozylem kabelek i wlacza sie bieg 1 (chodzi wentyl slabiej) i jak lacze 2 i 3 to wlacza sie szybszy bieg czyli wychodzi na to ze jednak pierwszy bieg sie nie wlacza podczas jazdy tak?? czego to wina jakiegos czujnika gdzie on jest i ile kosztuje??
Ostatnio zmieniony wt lip 27, 2010 14:43 przez witko, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 324 gości