ustawienie zapłonu lampą stroboskopową ABU

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mirekmiro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pn gru 11, 2006 16:24
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

ustawienie zapłonu lampą stroboskopową ABU

Post autor: Mirekmiro » ndz lip 25, 2010 11:36

Witam,

Przy przyspieszaniu stukały mi zawory, wiec zaczełem kombinować z zapłonem. Znajomy ustawił mi lampa stroboskopowa (zwykła bez regulacji kąta) ale nie jestem pewien czy dobrze, bo ma mniej mocy i czuć paliwo? ale za to nie stuka juz nic. Miałem zaznaczone na aparacie jak był ustawiony zapłon jeszcze w tamtym roku przed wymianą uszczelki pod głowicą, teraz jest ustawiony chyba opóżniony z 1-2mm(aparat przesunięty do siebie) od tej kreski. Dodam, że po odkreceniu tego plastikowego korka w skrzyni widać tylko docisk, wiec zapłon był ustawiony lampa ale na kole pasowym?
silnik 1.6 ABU 93r

1. jak ustawić prawidłowo zapłon lampą stroboskopową zwykła?
2. jaki mogą być skutki złego ustawienia?
3. mam możliwość podłączenia pod vag, czy to jakoś pomoże?

dzięki



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » ndz lip 25, 2010 11:47

najlepiej mieć lampę z regulacją konta, jeżeli jeździsz tylko na benzynie to można ustawić na 6-8 stopni, na kole zamachowym jest podobno znak który oznacza moment podania iskry ale nie zaglądałem tam
źle ustawiony zapłon najczęściej powoduje złe spalanie, metaliczny przydźwięk lub brak mocy, rozrząd też sprawdź
Ostatnio zmieniony ndz lip 25, 2010 11:58 przez T.O.B.I., łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Mirekmiro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pn gru 11, 2006 16:24
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Mirekmiro » ndz lip 25, 2010 19:22

ustawiał ktos lampa na kole zamachowym? czy na vagu sprawdze kat wyprzedenia zapłonu? moze jakies wskazowki?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 276 gości