Gaśnięcie podczas jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mariusz_Kl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt cze 22, 2010 14:53
Lokalizacja: Brzeziny

Gaśnięcie podczas jazdy

Post autor: Mariusz_Kl » ndz lip 25, 2010 12:06

Przeszukiwałem forum i nadal nic nie wiem. Byłem również u elektryka, a on mi sprzedał gadkę, że nie wie co jest grane :chytry:

Podczas jazdy gaśnie mi golfik, nie ma jakiejś specjalnej reguły.
Raz gaśnie po przejechaniu 100m, a raz 1000m.
Wymieniłem już czujnik halla, teraz jak zgaśnie to auto szybciej się odpala, prawie z ręki.
Pompa paliwa kręci jak powinna.
Jednak z ciekawości i podejrzliwości sprawdzałem jak dochodzi napięcie do pompy jak autko zgaśnie.
Otóż po zgaśnięciu dopóki nie można odpalić, nie dochodzi napięcie na pompę...
Czytałem gdzieś o problemie z przekaźnikiem 109, ale u mnie nie ma takiego.
Coraz bardziej skłaniam się do myśli, że to wina jakiegoś przekaźnika, ale jak to sprawdzić.

Może ktoś miał podobny problem, bo już mi ręce opadają :grrr:

Edit: Benzyna, rocznik 94
Ostatnio zmieniony ndz lip 25, 2010 12:12 przez Mariusz_Kl, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » ndz lip 25, 2010 12:13

Mariusz_Kl, na pewno posiadasz przekaźnik pompy paliwowej,sprawdź bo może szwankuje


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

wolfenstein3d
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:06
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: wolfenstein3d » ndz lip 25, 2010 12:18

też to mam u siebie. Odkąd mi parę dni temu nabił klimę (wcześniej było zero czynnika chłodzącego i wogóle nie działała).

Od tej klimy to jest na pewno. Obrotomierz wskazuje mi na 9 (1 kreska przed dychą) niezależnie czy klima jest włączona czy nie jest, cały czas pobiera obroty na włączonym silniku. Dzisiaj mi 2x zgasł. Jak wsiadłem do sam. i odpaliłem klimę na 3 stopień przy cofaniu. I drugi raz na podjeździe do posesji. I nie mogłem dziada odpalić, dopiero po 3 minutach się udało. Nie wiem co jest grane ale ma to związek na pewno z klimą którą mi robił parę dni temu bo wczęśniej wszystko grało bum cyk cyk.

a moze na 3 w klimie nie słyszę pracy silnika bo głośno wiatraki huczą i może za szybko puszcam sprzęgło ale wątpie bo raczej wciskam je mocno i jak letko puszczam dodając gazu on wtedy gaśnie (czego nie słyszę bo zagłusza mi muzyka z radia i huk z wiatraków od klimy na 3 levelu) i zapalają się lampki. Jak wyłącze klimę to od razu nie chce odpalić tylko tak bardzo przymula.

może to akumulator słaby?



Awatar użytkownika
Mariusz_Kl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt cze 22, 2010 14:53
Lokalizacja: Brzeziny

Post autor: Mariusz_Kl » wt lip 27, 2010 13:08

norek111 pisze:Mariusz_Kl, na pewno posiadasz przekaźnik pompy paliwowej,sprawdź bo może szwankuje
No właśnie, ale jak go sprawdzić.
Podłączałem do omomierza i niby jest ok. bo po zwarciu styków spadało poniżej 1 oma i to znacznie.
Może podłączyć przewody do przekaźnika i spróbować je zewrzeć w czasie jazdy jak zacznie gasnąć ?
Tylko jeszcze nie bardzo wiem który to ten przekaźnik, mam 167 i 18, tylko one wydaje mi się, że mogą być od pompy.

Czy dobrze kombinuje z tym zwarciem podczas jazdy ?
Bo innej możliwości sprawdzenia jakoś nie widzę.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 394 gości