wskazówka temperatury i pływająca wskazówka paliwa...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
TJ1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 22, 2010 01:11
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie

wskazówka temperatury i pływająca wskazówka paliwa...

Post autor: TJ1988 » śr cze 30, 2010 11:17

Witajcie. Mam problem. Otóż od pewnego czasu wskazówka temperatury wskazywała 70st. zaraz po starcie, potem się trochę podnosiła...aż opadła całkiem i drgnąć nawet nie raczy pokazując okrągłe 0. Sprawdzałem termostat i chyba jest ok. Bo dolny przewód przez 20 minut pracy silnika się nie nagrzał. Silnik się nie przegrzewa ani nic, więc chyba jest ok. Wygląda na to że to sama wskazówka albo czujnik. Ma ktoś pomysł? Jak to sprawdzić? Wiem, że trzeba podłączyć kabelki z czujnika do masy, ale który kabel z tych 4ech odpowiada za wskazówkę?
Zakładając że są zaśniedziałe styki, jak to przeczyścić. Ostatnio miałem problem z czujnikiem wstecznego, kupiłem nowy na wymianę, zabieram się do wymiany poruszałem kabelkiem i działa. Może jest to samo? Tylko ruszanie nic nie pomogło ;)

Aha co do wskazówki paliwa, to czasem reaguje na nierówności terenu. Np. jadę pod górkę to opada itp. Czy to taki urok wskazówki, czy coś z pływakiem?


PS.Szukałem na forum, ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi, więc byłbym wdzięczny za pomoc. :)

Z góry dzięki,



Awatar użytkownika
TJ1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 22, 2010 01:11
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie

Post autor: TJ1988 » ndz lip 25, 2010 11:03

Na moje oko, prawidłowo. Nie sprawdzałem czy przekłamuje, czy nie. Ale nie pływa, ani nic.

Wracam do tematu, wymieniłem czujnik. Wg. jakiegoś tam katalogu znaleźli mi do mojej wersji 1.8 ABS - zielony. Wg moich informacji ma być czarno/żółty. No ale może to zależy od firmy...

W każdym razie - nic się nie zmieniło. Jak mam sprawdzić czy to wina czujnika, czy licznika? Elektryk ze mnie żaden, więc prosze o opis krok po kroku. W stylu - odpinasz wtyczkę itp. ;)

Z góry dzięki...

Aha czy kontrolka przegrzania silnika jest powiązana z czujnikiem odpowiedzialnym za wskazówkę? Czy jak coś to ona mnie chroni jeszcze?


[img]http://khainek.googlepages.com/tigersuserbar.jpg[/img]
www.krakowtigers.com
Klub Futbolu Amerykańskiego - Sioux Kraków Tigers.

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » ndz lip 25, 2010 11:39

Sprawdz jeszcze kabelki ktore ida do czujnika. U mnie byly przerwane...nie bylo tego widac. Kontrolka pracuje w oparciu o dane z tego czujnika.
TJ1988 pisze:Aha co do wskazówki paliwa, to czasem reaguje na nierówności terenu. Np. jadę pod górkę to opada itp. Czy to taki urok wskazówki, czy coś z pływakiem?
Taki urok.



Awatar użytkownika
TJ1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 22, 2010 01:11
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie

Post autor: TJ1988 » ndz lip 25, 2010 12:51

Czyli co, mam zdjąć izolację? Bo na pierwszy rzut oka, to są całe.


[img]http://khainek.googlepages.com/tigersuserbar.jpg[/img]
www.krakowtigers.com
Klub Futbolu Amerykańskiego - Sioux Kraków Tigers.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 427 gości