nie chce odpalić :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

alvan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 18:35
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

nie chce odpalić :(

Post autor: alvan » czw kwie 27, 2006 22:57

Witam. Mam problem z odpaleniem golfa 1.6 benzyna 93.r. jechałem i nagle mi zgasł, jechalem na rezerwie i myślałem że może benzyny zabrakło to dolałem ale dalej nie pali, musiałem go zaholować na parking. Wie moze ktos co jest odpowiedzialne za zapłon ? Akumulator kręci i rozrusznik też. Paliwo idzie przewodami, pompa chodzi, ale nie ma iskry w ogóle :/ Wiem ktoś moze co jest odpowiedzialne za iskre i czego jest przyczyna że nie chce odpalić ? Bezpieczniki sprawdziłem, wszystkie ok.

Błagam pomóżcie :( już tydzień siedze i nic, a nie mam kasy na mechanika



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw kwie 27, 2006 22:59

JEchałeś na rezerwie hmm a na duzej rezerwie czy ciągnąłeś paliwo z dna baku ??? bo jesli tak to mogl jakis syf zalecieć i zatkało w którym miejscu poprostu :) A dochodzi Ci paliwo do silnika ?? tzn czy jest w wezykach (nie wiem jak to tam wyglada w Mk3 i czy to widać ale w moim diesleki jak na dłoni :) )



alvan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 18:35
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: alvan » czw kwie 27, 2006 23:17

Dochodzi paliwo patrzylem czy leci, pompa pracuje. Dosyć duża rezerwa była, ale filtr paliwa jest ok...



Awatar użytkownika
Undertaker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pn lut 28, 2005 20:51
Lokalizacja: Sztum

Post autor: Undertaker » czw kwie 27, 2006 23:20

Posłuchaj czy pompa działa w baku- jeśli działa to odłącz jeden z przewodów doprowadzających paliwo do wtryskiwacza i włącz zapłon, jeśli popłynie paliwo (najlepiej do karnisterka bo po co ma się marnować, taki drogi ten trunek w końcu jest :)) to będzie oznaczało, że z doprowadzeniem paliwa jest wszytko w porządku.
Na Twoim miejscu sprawdziłbym kopułkę, palec i ogólne oględziny (nie jestem pewien czy ten samochód ma kopułkę zapłonową, jak nie ma to sorki za nie wiedzę). Jak to będzie w porządku to sprawdz czy centralny kabel wysokiego napięcia jest "zdrowy" (kabel który odchodzi od cewki). Bezpieczniki już sprawdziłeś, ale czy sprawdziłeś cewki?? Lepiej zajrzyj jeszcze raz :shock:
Mnie się kiedyś spaliła cewka w samej stacyjce i też nie chciał palić, dośc kłopotliwa wymiana, ale nie aż tak droga usterka.
Więcej grzechów nie pamiętam, jak to nie zadziała to się może pomódl :rolleyes: Życzę szybkiego powrotu do zdrowia Twojego goferka.


YOUR PRETTY FACE IS GOING TO HELL

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw kwie 27, 2006 23:22

Undertaker, Juz ci wyjaśnił jak sprawdzić czy paliwo dochodzi :)) jesli nie widać :0



Awatar użytkownika
Undertaker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pn lut 28, 2005 20:51
Lokalizacja: Sztum

Post autor: Undertaker » czw kwie 27, 2006 23:25

Heh rozpisałem się i nie zauważyłem że odpowiedz już padła... :) Dobra dobra, już nie mędrkuję wiecej :roll:


YOUR PRETTY FACE IS GOING TO HELL

alvan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 18:35
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: alvan » czw kwie 27, 2006 23:28

SPrawdzałęm tak jak mówiłeś z tą pompą na samym początku prawie, odłącząłem jeden z przewód i leciało paliwo. Cewke sprawdziłem i moduł wzmacniający też...i sś ok. Wszędzie jest napięcie czyli stacyjka jest ok. Btw macie może schemat silnka ABU ? Iskry nie ma w ogóle :(
Musze szukać dalej przyczyny.. :( ale dzięki

Kopułka też sprawdzona. Napięcie jest wszędzie podawane...



Awatar użytkownika
Undertaker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pn lut 28, 2005 20:51
Lokalizacja: Sztum

Post autor: Undertaker » czw kwie 27, 2006 23:34

Schematu budowy silnika potrzebujesz czy schematu elektryki w golfie 3? Mam schemat do elektryki, która zapewne jest w każdym modelu taka sama. Zreszta nie ma podziału na typy i pojemność silnika. Podaj e-mail'a to Ci podeślę.


YOUR PRETTY FACE IS GOING TO HELL

alvan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 18:35
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: alvan » czw kwie 27, 2006 23:38

alvan@o2.pl
nie jestem pewien wlasnie czy jest taki sam schemat w każdym golfie 3...



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw kwie 27, 2006 23:52

alvan pisze:Iskry nie ma w ogóle
Jak iskry nie ma wogole to juz macz przyczyne :PP tylko sie doweidzieć czemu jej nie ma Ci zostało :)



alvan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 18:35
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: alvan » pt kwie 28, 2006 00:18

No niby tak, ale iskre daje cewka i aparat zapłonowy, chyba że coś jeszcze...Kurcze nie wiem mam go od roku a wcześniej wszystko chodziło jak w zegarku :/



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 371 gości