[Audi A3] Dodatkowe światło STOP, gdzie podłączyć zasilanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jackq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn gru 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

[Audi A3] Dodatkowe światło STOP, gdzie podłączyć zasilanie

Post autor: Jackq » czw kwie 27, 2006 20:34

Witam, jak w temacie, mam problem z podłączeniem, źle to jakos podpiąłem :blush: i jak przekrece kluczyk w stacyjce i nacisne stop to mi swieci ten 3 dodatkowy i swiatlo przeciwmgielne :kac:
Zasilanie 3 stopu podpialem do szerokiej kostki zasialajacej tylna lampe, konkretnie to do przewodów: bialo-szarego i czerwono-czarnego.
Do tej kostki kolejna ida kable:
bialo-szary,
bialo-czarny,
niebiesko-czarny,
zielono-czarny,
czerwono-szary
czerwono-czarny
szaro-czarny
brazowy - ten jest podlaczony do swiatelka oswietlajacego bagaznik.
Doradzcie gdzie sie podpiac zeby ten 3 stop swiecil ok.
Za rady wielkie dzieki :kufel:

PS. zdziwilo mnie tez to, ze jak mam wylaczona stacyjke i nacisne hamulec to swiatla stop mi swieca :goof: dziwne, myslalem, ze powinna byc stacyjka/zasialnie wlaczone, a tu zonk...
Ostatnio zmieniony pt lis 03, 2006 16:34 przez Jackq, łącznie zmieniany 1 raz.


Audi A3 1,8T Quattro 201PS by COMPsport

komfortowy kierunkowskaz raz ruszasz manetka kierunek mignie 3 razy.
Info na PW.

AUKCJA ALLEGRO

Awatar użytkownika
okulik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr sty 05, 2005 01:37
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: okulik » czw kwie 27, 2006 20:38

w lampie powinna byc wsowka meska i tam podpinasz + drugiego stopu


Sprzedam; [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=178273][b]zestaw, mono-wtrysk, na przerobienie z gaźnika[/b][/url]

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw kwie 27, 2006 20:38

Jackq pisze:PS. zdziwilo mnie tez to, ze jak mam wylaczona stacyjke i nacisne hamulec to swiatla stop mi swieca dziwne, myslalem, ze powinna byc stacyjka/zasialnie wlaczone, a tu zonk...
też tak mam.
Zasilanie 3-go stopu musisz wziąść ze światła sopu w lampie. Nie wiem który to kabel, ale łatwo sprawdzić. Zablokuj hamulec w pozycji naciśniętej i sprawdź kontrolką na którym zacisku pojawi się napięcie. Do tego masa i musi działać.



Awatar użytkownika
Jackq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn gru 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Jackq » czw kwie 27, 2006 20:43

tak wlasnie robilem, ze zablokowalem pedal i sprawdzalem zarowka na kabelkach, no i zle podpialem, teraz juz jest ciemno i nic nie zrobie, jutro sprawdze jeszcze, ale moze ktos wie do ktorych podpiac.
Co do wolnego gniazda, jest takowe, ale wtyczki nie posiadam, wiec kombinuje gdzie przylutowac kabelki (podpiac sie na krotko) hehe. Ostatecznie bede musial isc do elektronicznego i kupic wtyk, jak ktos zna jego oznaczenie tez bede wdzieczny.


Audi A3 1,8T Quattro 201PS by COMPsport

komfortowy kierunkowskaz raz ruszasz manetka kierunek mignie 3 razy.
Info na PW.

AUKCJA ALLEGRO

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw kwie 27, 2006 20:54

czerwono-czarny


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Wiedźmin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw lis 02, 2006 12:07
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Wiedźmin » pt lis 03, 2006 16:22

Znalezienie przewodu od stopu jest bardzo proste, bo jest elegancko opisany - BL, jak Brake Light.
U mnie problem jest innej natury - światełko działa, podpięte jest prawidłowo, jednak przy włączeniu lewego i tylko lewego kierunkowskazu zaczyna migać. Prawdopodobnie lewa lampa nie ma masy. Dodatkowo mam trzy przewody (biały, żółty, zielony) do niczego nie podpięte - a wszystko działa jak należy. Czy ktoś wie od czego są te przewody, ew. który przewód to masa?


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/04c22dd07a0b52b0.html][img]http://images24.fotosik.pl/35/04c22dd07a0b52b0m.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 170 gości