Golf GTI pf

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
CIENKII
Forum Master
Forum Master
Posty: 1275
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:07
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

Golf GTI pf

Post autor: CIENKII » śr lip 21, 2010 23:52

witam . . jak duzo moze oklamywac MFA w golfie ;> na trasie bardzo spokojnie pokjazej ok 5.3 do 6 max jadac 90 i nie ruszajac gazu . .

i drugie pytanko . . co moze sprawiac ze jezdzac po miescie czy na trasie wszystko jest ok spalanie pokazuje ladnie itp . . gdy stane i wrzuce na luz nagle spalanie leci w gore 15 , 18 a nwet zauwazylem 25 litrów . . o co kaman ;> ??




z gory dzieki za odpowiedz :D :okej:



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Post autor: Johnatan » czw lip 22, 2010 00:34

hmmmm jak dla mnie to ściema :P to tylko urządzenie. miałem 3 liczniki mfa ponoć identyczne a każdy z nich różnił sie wszystki, spalaniem, funcjami servisowymi i temperaturą. Jak dla mnie pali ci za mało w trasie, miałem taki licznik w 1,3 MH. jest to, przyznam całkiem złe porównanie ale wydawało mi sie że działał dobrze akurat z tym licznikiem, średnio pokazywał 9,9 a w trasie zszedłem do 6,2 a z obliczeń spolił 6,7. Pożycz od kogoś licznik a naprawde spalanie sie bedzie różniło, takie moje zdanie z doświadczenia :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1470
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Post autor: kwadrat » czw lip 22, 2010 00:49

Dziwnie ci pokazuje to MFA. U mnie w trasie się wszystko zgadza czyli jak jadę powiedzmy koło 100 to pokazuje koło 7l, a w korkach owszem rośnie spalanie na MFA, ale nie tak od razu tylko stopniowo coraz więcej tak do 15 max


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: reanimat » czw lip 22, 2010 11:48

z MFA jest taka prawda że jest możliwe samoczynne rozregulowanie sterownika zawierającego dane dotyczące spalania na podstawie Silnika, więc jeśli mając silnik o kodzie PF zamienisz na RP lub EZ nie zamieniając MFA będziesz miał błędy, sprawa ma się podobnie gdy zmieniasz samo MFA bez wymiany silnika.
Następna sprawa raporty podawane przez MFA należy traktować z przymrużeniem oka , jest to taki bajer dla lubiących niedokładne statystyki chwilowego zużycia paliwa.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 347 gości