Czujnik Halla

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lacheta07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw maja 15, 2008 14:51
Lokalizacja: N.N.N. kujawsko pomorskie

Czujnik Halla

Post autor: lacheta07 » wt maja 20, 2008 07:39

Mam pytanko:
czy ktoś się orientuje, czy istnieje taka możliwość, że uszkodzony czujnik położenia wału nie będzie do zdiagnozowania na vagu? Mam problem z wyskakującym zapłonem ale żadnych błędów komp nie zapisuje. Nie chcę wymieniać części w ślepo nie mając pewności (choćby półpewności) świece, kable, cewka - niestety już nówki a problem jest dalej...

[ Dodano: 20 Maj 2008 09:01 ]
I jeszcze jedno: na zimnym silniku z tym zapłonem jest gorzej, po rozgrzaniu lepiej ale i tak zapłon wyskakuje. CO TO JEST??????



lucius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 19, 2008 08:22
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: lucius » wt maja 20, 2008 12:52

jezeli jest problem z czujnikiem polozenia walu, to vag powinien pokazac blad.



Awatar użytkownika
ringel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 19:58
Lokalizacja: Munchen

Post autor: ringel » wt maja 20, 2008 13:03

czujnik polozenia walka rozrzadu jest identyfikowany(silnik na pompowtryskach)napewno, a polożenia walu korbowego nie wiem. W Mk3 nie lapie czujnika walu, troche sie zdziwilem.Przerwa w obwodzie tego czujnika powoduje zatrzymanie silnika, a vagcom nie lapie go.
P.S najlepiej jest odlączyc ten czujnik i sprawdzic na vagu czy wyskoczy błąd :bigok:
Ostatnio zmieniony wt maja 20, 2008 13:11 przez ringel, łącznie zmieniany 1 raz.



zupełnie zielon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 27, 2007 19:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: zupełnie zielon » śr mar 17, 2010 17:39

Witam!

Nie chciałem zakładać nowego wątku więc wpisze się tutaj. Otóż Vag wywala mi błąd czujnika Halla (na włączonym silniku). Jako że z tego co wyczytałem aby wymienić czujnik trzeba rozebrać rozrząd postanowiłem sprawdzić najpierw wiązkę wg porad ze screena poniżej:

Obrazek

Rezultat jest następujący:
pkt 2 - napięcie ~5V
pkt 4 - napięcie ~5V (wg książki powinno wskazywać napięcie akumulatora)
pkt 5 - opór 0,8 Ohma


I tutaj pojawia się pytanie w kontekście pkt 6: czy zbyt małe napięcie w pkt 4 może być przyczyną błędu? Widać, że przy wiązce było coś modzone bo jest taśma izolacyjna na kablu.

Z góry dzięki za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony śr mar 17, 2010 17:41 przez zupełnie zielon, łącznie zmieniany 2 razy.



Toma007bond
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw gru 06, 2007 20:15
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: Toma007bond » śr lip 21, 2010 19:49

Witam i jak tam ten czujnik halla?


tom

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 381 gości