Przy skręcie w prawo...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Przy skręcie w prawo...

Post autor: Toledziak » pn lip 19, 2010 08:33

Panowie, chyba mnie zaraz szlag trafi z tym moim zawieszeniem. Wymieniłem wszystkie elementy w zawiasie, przy czym gumy stabilizatora i łączniki (metalowe lemforder) jakieś 20 tys km temu. Niedawno wymieniłem silentbloki na te od TT, kompletne drążki kierownicze. Wszystko było skręcane kluczem dynamometrycznym. Teraz jak jadę i skręcam w prawo (dociażam lewe koło) to mi coś chrupie. Odgłos jakby guma obracająca się na metalu i teraz czy to gumy stabilizatora (kupione ori, no ale 20 tys km już mają), czy w łączniku się obraca ta guma i daje taki odgłos? Miał ktoś z was taki figiel?? Aha i nie zawsze sie to dzieje :(



greg

Post autor: greg » pn lip 19, 2010 18:42

chrupie czy szumi, chrupie jak przegub, czy raczej jakby obcierało - zerknij czy czasem półoś nie obciera o drążek stabilizatora - bo widziałem już coś takiego przy bardzo obniżonym zawieszeniu



Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Toledziak » pn lip 19, 2010 18:53

Jakby to był przegub to bym wiedział, szumieć nie szumi, auto mam na serii zawiasie. To jest taki odgłos jak chrupnięcie gumy silnie obejmujacej metal. Wydaje mi się że to guma stabi, bo cóż innego ;/



Jaro74
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr lip 22, 2009 17:47
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Jaro74 » pn lip 19, 2010 19:02

Obejrzyj jeszcze łożyska amortyzatorów.


Jarek

Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Toledziak » pn lip 19, 2010 19:24

Wymienione z poduchami :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 453 gości