4 czy 5 biegowa??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lukchol

Post autor: lukchol » wt sty 18, 2005 01:55

na gieldzie(zeran w wwie) tez sprawdzalem tam 4 kosztuje 300zl ale zadnej gwarncji ze bedzie dobra, nie miales zadnych problemow jak ja zamontowales? ,szukajacy, pzdrawiam



Awatar użytkownika
king66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:56
Lokalizacja: chełmno, kuj-pom
Kontakt:

Post autor: king66 » wt sty 18, 2005 09:38

http://www.autoskup.siedlce.pl/
wejdz w internetowa baze czesci...
1000zl to za 5 do diesla...
ceny nie sa rewelacyjne ale srednia krajowa
normalnie powinienes do benz. dostac za 500zl gora...
jak mialem na oku diesla z 4 i zakladalem ze wymienie na 5 skrzynke w anonsach znalazlem skrzynke 5 do diesla za 450zl
...ale potem kupilem tego co mam z 5

4 nie kupuj... nawet niby 5 w miescie pali wiecej to jak jezdzisz w kolo komina to nie zdarzysz wrzucic dobrze 5 a jak po duzym i to tak nie jezdzisz wolniej niz te 80km/h, szkoda silnika katowac obrotami

poza tym nikt nie robi juz aut z 4 skrzyniami...
chyba maluch byl ostatni
pozdro :helm:


tak naprawdę to tylko M-B W114280CE albo carrera911 72' ...oba mnie kręcą (MB, VAG, PORSCHE... reszta to podróba)

stary123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn sty 10, 2005 14:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: stary123 » wt sty 18, 2005 14:00

W moim vw-ju wymieniałem skrzynię z 4 na 5 (miałem podobny problem - zgrzytało przy redukcji z 4 na 3 - najprawdopodobniej synchronizator). Nie bawiłem się w naprawę, tylko znalazłem gościa który ma szrot i warsztat i za skrzynię 5 razem z wymiana w samochodzie zapłaciłem 450PLN. Oprócz skrzyni trzeba było wymienić łapę oraz jeden lub dwa wodziki - przy wymianie trzeba mieć to na uwadze!. Sama łapa kosztuje ok. 20PLN a wodziki to niestety nie wiem.
Pozdrawiam


******************************************
Mk2 1.6D + Mk 3 1.9 TD

Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » wt sty 18, 2005 14:13

wodziki można wymienić, albo przerobić..tylko ktoś musi świetnie się znać na golfach, lub mieć odpowiedni wodzik na wzór.
Ja również wymieniałem skrzynię i nie było problemu. Za skrzynię dałem 400 zł. a miałem takiego farta że ta skrzynia była przykręcona do silnika i jak ją odkręciłem żeby zabrać, wziąłem sobie docisk z nowiutką tarczą sprzęgła bez dodatkowych opłat. :hmm: :food:


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 362 gości