wymiana silnika mk3 2E na : ADY lub AGG

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dnadna
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 13:07
Lokalizacja: lodz

wymiana silnika mk3 2E na : ADY lub AGG

Post autor: dnadna » wt wrz 15, 2009 16:10

mam okazje kupić silnik z rozbitego w bd stanie i tanio i
tak tylko sie upewniam bo wydaje mi sie ze bez problemu przełoże silnik ady lub agg w miejsce mojego 2e ? bo chyba cały osprzęt i elektryka przypasuje bez problemu ?

[ Dodano: 15 Wrz 2009 21:14 ]
ponawiam pytanie



Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » wt wrz 15, 2009 23:46

w tą stronę co chcesz zrobić da rade w odwrotną gorzej silnik 2e nie posiada czujnika położenia wału ale w twoim przypadku jest nie potrzebny jak zostawiasz całą elektrykę z 2e



Awatar użytkownika
d.milas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: ndz lip 15, 2007 04:01
Lokalizacja: Głogów / Sława
Kontakt:

Post autor: d.milas » śr wrz 16, 2009 10:16

A coś więcej na ten temat, jestem również zainteresowany takim doświadczeniem :)
ktoś przekładał?? Silnik ogólnie konstrukcyjnie jest chyba taki sam racja? Jedynie co jest różnicą to osprzęt tego silnika?? Wtrysk? Może ktoś więcej coś powie na ten temat, czy coś jeszcze oprócz silnika będzie wymagało wymiany?


"Jak kraść to miliony, jak "kochać" to księżniczki, jak auto to VW!"

Cały MK3 1.8 i MK3 GTI na czesci:


Pisać na gg, pw ;-)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 16, 2009 10:54

d.milas, ale konkretniej: czy chcesz zostawić cały osprzet z 2E czy robic przekładke komletną z osprzętem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
d.milas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: ndz lip 15, 2007 04:01
Lokalizacja: Głogów / Sława
Kontakt:

Post autor: d.milas » śr wrz 16, 2009 11:10

Paweł Marek, narazie sie zastanawiam nad tym tematem, nie wiem co jest z moim motorkiem, na dniach bede wiedzial czy oplaca sie robic czy nie. Myślałem poprostu zostawić całą elektrykę od 2E a wstawić coś młodszego, bo jak wiadomo 2E były do 94". Wiem, że oba motorki mają inne przepływki i inne. Teraz jak zostawie całą elektrykę od 2E tylko sam silnik zmienie. będzie to latać?

[ Dodano: 16 Wrz 2009 11:14 ]
A tak poza tym Paweł Marek, jakbyś mógł zerknąć na ten temat: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=260737 Nikt nie pomógł, wakacje ludzie na urlopach :))


"Jak kraść to miliony, jak "kochać" to księżniczki, jak auto to VW!"

Cały MK3 1.8 i MK3 GTI na czesci:


Pisać na gg, pw ;-)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 16, 2009 12:07

Co do pierwszego pytania nie podejrzewam żeby był problem, bo silniki sa prawie identyczne, drobne różnice w głowicy i zaworach. No ale pewien być nie mogę na 100 procent bo tego nie robiłem, czy na przykład gniazda na listwę wtryskową sa idenyczne.

A co do starego problemu cięzko powiedzieć. Znikniecie stuków po kreceniu aparatem zapłonowym sugeruje że to faktycznie spaklanie stukowe, ale ono nie jest tak strasznie głośne żeby to aż wyraźnia raziło w czasie jazdy, poza tym skoro teraz brak błedu czujnika to powinien działać, a jesli działa to sterownik sam powinien cofnąc zapłon żeby stuki zlikwidować. W tej sytuacji zrobiłbym dwie rzeczy - jeszcze raz upewnił sie co do ustawienia paska rozrządu i potem na nowo wyregulował zapłon jak ma być na 6 stopni. Zmiana oleju na jakiś fatalny mogłaby dac stukanie szklanek popychaczy, ale w końcu wlałes markowy olej nie szkodzi że minerał. Tak że krótko mówiac nie wiem. Biorąc pod uwagę ze mało Vag sie wywaiduje w tym starym wtrysku to może podmień ten czujnik na sprawny ze szrotu. No i głośno w 2E sytukają wtryskiwacze bo wszystkie działają na raz.
Ostatnio zmieniony śr wrz 16, 2009 12:09 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
d.milas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: ndz lip 15, 2007 04:01
Lokalizacja: Głogów / Sława
Kontakt:

Post autor: d.milas » śr wrz 16, 2009 12:54

No tak, ale czy stukanie wtryskiwaczy zniknie przez przestawienie zapłonu??
Jutro bede u swojego mechanika, miał sprawdzić pasek ale pozatym chciałem aby zobaczył co z silnikiem, bo jeśli bedzie ok to ma wymienić uszczelke pod głowicą uszczelniacze itd. Więc będe wiedział na dniach. Mam nadzieje, że to nic wielkiego. Jak będe wiedział to opisze wszystko.

[ Dodano: 16 Wrz 2009 12:55 ]
A 6 stopni ma być na wolnych obrotach, tak??


"Jak kraść to miliony, jak "kochać" to księżniczki, jak auto to VW!"

Cały MK3 1.8 i MK3 GTI na czesci:


Pisać na gg, pw ;-)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 16, 2009 13:07

Na wolnych, nie zniknie, kombinuje co stuka


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
d.milas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: ndz lip 15, 2007 04:01
Lokalizacja: Głogów / Sława
Kontakt:

Post autor: d.milas » wt wrz 22, 2009 19:17

No więc tak uszczelka wypalona między 3 a 4 cylindrem, ogólnie mechanik powiedział, że chodził na 2,5 gara. Głowica oddana do planowania, jutro mam wiedzieć co z zaworami. Teraz pytanie, czy stuki mogły być spowodowane wypaleniem uszczelki? Stuki opisane w poprzednich tematach.


"Jak kraść to miliony, jak "kochać" to księżniczki, jak auto to VW!"

Cały MK3 1.8 i MK3 GTI na czesci:


Pisać na gg, pw ;-)

Awatar użytkownika
omlet161
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 24, 2008 13:19
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: omlet161 » wt wrz 22, 2009 19:47

Ja ostatnimi czasy przekładałem do siebie AGG, wcześniej miałem 2E z 2E sotał mi tylko alternator pompa wspomagania rozrusznik. AGG chodzi na Simosie, 2E na digifancie więc całe okablowanie silnika do wymiany, instalacje te różnią się tylko tym ze w AGG na tej złączce przy silniku masz więcej pinów a co za tym idzie ECU ma więcej pinów, jeśli byś potrzebował jakieś schematy to pisz wyśle Ci wszystko z czego korzystałem. Po wymianie silnika wrażenia jak najbardziej pozytywne, autko dużo lepiej zbiera się od dołu największą różnice czuć na trasie bo można spokojnie wyprzedzać np. przy 90 jadąc na piątce bez redukcji biegu autko fajnie zaczyna przyśpieszać.

Pozostawienie elektroniki z 2E i zastosowanie reszty z AGG będzie kłopotliwe głównie z powodu halla, który w AGG przykręcany jest do bloku.
Ostatnio zmieniony wt wrz 22, 2009 19:52 przez omlet161, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » wt wrz 22, 2009 20:14

a po co ci czujnik położenia wału jak zostawiasz osprzęt i elektrykę z 2e digifant nie potrzebuje tego czujnika wszystko działa z aparatu zapłonowego



Awatar użytkownika
omlet161
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 24, 2008 13:19
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: omlet161 » wt wrz 22, 2009 23:58

No masz rację w drugą stroną było by gorzej.



Awatar użytkownika
czechu_01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr sty 21, 2009 22:20
Lokalizacja: 50°48'N 19°07'E
Kontakt:

Post autor: czechu_01 » ndz lip 18, 2010 14:24

Wybaczcie, że odgrzewam kotleta :D Pytanie mam takie: dałoby rade przełożyć ADY na miejsce 2E wstawiając mu tylko kolektor ssący od 2E? Reszta zostaje, sam słupek z głowicą przełożyć. Jak myślicie?


AUTOMATYKA DO BRAM, DOMOFONY, WIDEOFONY - MONTAŻ SERWIS - TEL. 509 227 268

Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » ndz lip 18, 2010 14:42

goły silnik bez osprzętu tak , jest o tym cały temat...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 293 gości