uszczelka pod głowicą??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

genLODOWAmk2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: czw lis 13, 2008 22:59
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: genLODOWAmk2 » sob lip 17, 2010 22:01

wez podmień korek i zobacz czy płyn wywala.. a wcześniej wywal termostat ....

a wentylator wlacza sie wogole ??


był golf 2 1.3.....

Awatar użytkownika
grzesiek1945
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: czw lip 23, 2009 12:37
Lokalizacja: Zagorzyce
Kontakt:

Post autor: grzesiek1945 » sob lip 17, 2010 22:16

Mam wymienić na nowy korek?? Co to niby da jak węże są twarde?? Wentylator się włącza przy 90 chyba u mnie.


[img]http://i49.tinypic.com/1h2snk.gif[/img]

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » sob lip 17, 2010 22:19

Poszła wiadomość na priv, jak coś to pisz na gg



Awatar użytkownika
arczipat
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr sty 06, 2010 18:27
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: arczipat » pn lip 19, 2010 11:26

grzesiek1945 pisze:Masło jest na korku wlewu oleju
Jesli jeździsz na krótkich dystansach, czasem jest masło na korku. Sprawdź po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów czy dalej masz masło.
genLODOWAmk2 pisze:zalezy jak bardzo.. .ale z reguly to powinno byc kilka kropelek...

Nie wiem o jakich kropelkach piszesz :bajer: , ale przy odkręceniu korka na nagrzanym silniku to spodziewać się można wywalenia większości płynu :hmm:
grzesiek1945 pisze:Pompa wody jest jeszcze oryginalna.
No to już wiesz co masz do wymiany i skąd ubywa ci płyn, ja miałem to samo :hmm:

Ja czytając kilkanaście tematów na forum, też już myślałem że głowica, a okazało się że pompa puszczała :grin:

Najlepiej sprawdź kolor oleju i jeśli jest czysty, ciemnej barwy wręcz czarny to możesz spać spokojnie. Również jeśli w płynie chłodniczym nie pływają tłuste plamy to uszczelka jest dobra na 100% :grin:



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » pn lip 19, 2010 14:53

Miałem to samo co Ty i też się zastanawiałem co to itp. ( korek też był do wymiany ale to inna sprawa ), a podmieniałem na korek co dostałem od kumpla, który chodził w jego wcześniejszym aucie ( uległo wypadkowi ) i ten korek też był nie bardzo.

Oleju brak w płynie, brak masła w oleju, bąbelków też brak w zbiorniczku wyrównawczym, tylko węże twarde ( jak by ściskać napompowaną oponę rowerową ) i w końcu się zdecydowałem na zdjęcie głowicy, a tak wyglądała uszczelka http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 4a346.html ( przepalony ten pierścień na długości 2cm po okręgu i w poprzek pęknięty z 1mm ).
Nie brał oleju i nie kopcił na biało ( jak było zimno to troszkę, ale tak jak każde nawet nowe auto ).

Po zrobieniu uszczelki ( uszczelniacze zaworowe też i wszystkie uszczelki i uszczeleczki po drodze i obowiązkowo nowe śruby wzmacniane FEBI bo zwykłych nie i znajomy sprzedał mi po cenie 10 groszy drożej niż zwykłe ) poprawiło się, ale dalej węże były twardawe jak dla mnie, tzn. już dało się je ścisnąć. Wymieniłem korek i teraz jest bardzo OK.
Przy odkręcaniu korka na gorącym, pracującym silniku nie powinno wywalić płynu jak się powoli odkręci ( odkręcić trochę, opuścić ciśnienie i można śmiało odkręcić/zdjąć korek ).

Od tego ciśnienie w układzie puszczać zaczęły mi króćce, ten od boku nad skrzynia biegów i ten z czujnikiem. Polecam wymianę na króciec firmy Meyle ( tyle że brak w nim zaślepki ) wszystkie króćce teraz są produkowane na 2 czujniki i jedno miejsce trzeba zaślepić, albo wsadzić drugi jakiś stary czujnik.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » pn lip 19, 2010 16:00

arczipat pisze:Najlepiej sprawdź kolor oleju i jeśli jest czysty, ciemnej barwy wręcz czarny to możesz spać spokojnie. Również jeśli w płynie chłodniczym nie pływają tłuste plamy to uszczelka jest dobra na 100% :grin:
Brawo za wypowiedź :panna:
Chyba jeszcze mało wiesz, bo czysty płyn chłodniczy oraz ciemny kolor oleju nie świadczy wcale o tym, że uszczelka nie puszcza, wszystko zależy w którym miejscu jest pęknięta...



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pn lip 19, 2010 16:08

Jazz_Blue pisze:arczipat napisał/a:
Najlepiej sprawdź kolor oleju i jeśli jest czysty, ciemnej barwy wręcz czarny to możesz spać spokojnie. Również jeśli w płynie chłodniczym nie pływają tłuste plamy to uszczelka jest dobra na 100% :grin:

Brawo za wypowiedź :panna:
Chyba jeszcze mało wiesz, bo czysty płyn chłodniczy oraz ciemny kolor oleju nie świadczy wcale o tym, że uszczelka nie puszcza, wszystko zależy w którym miejscu jest pęknięta...
Dokładnie, jeśli walnie między cylindrem a kanałem wodnym to jak ma się dostawać do oleju?

Z tym wywaleniem większości wody przy odkręceniu korka też się nie zgodzę. To by musiało oznaczać, że płyn chłodniczy ma rozszerzalność cieplną na poziomie kilkudziesięciu procent lub więcej. Ok, układ jest ciśnieniowy ale z jakiego powodu ma wywalić większość płynu po odkręceniu korka i spuszczeniu ciśnienia powstałego w skutek rozszerzalności cieplnej.



Awatar użytkownika
arczipat
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr sty 06, 2010 18:27
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: arczipat » czw lip 22, 2010 20:56

Brawo za wypowiedź :panna:
Chyba jeszcze mało wiesz, bo czysty płyn chłodniczy oraz ciemny kolor oleju nie świadczy wcale o tym, że uszczelka nie puszcza, wszystko zależy w którym miejscu jest pęknięta...
No to powiedz "mądralo" jakie są główne objawy puszczania uszczelki pod głowicą. Może jestem głupi i nie wiem, a ty mnie i nie tylko, oświecisz swoją olbrzymią wiedzą popartą gigantycznym doświadczeniem :hmm:.

Na przyszłość pisz konkretniej :grin:
Dokładnie, jeśli walnie między cylindrem a kanałem wodnym to jak ma się dostawać do oleju?
Pomyśl, pomyśl a najlepiej zapytaj, kolegę wyżej, on wie to ci odpowie na takie trudne pytanie. Moja wiedza jest zbyt mała :hmm:
jhosef pisze:Z tym wywaleniem większości wody przy odkręceniu korka też się nie zgodzę. To by musiało oznaczać, że płyn chłodniczy ma rozszerzalność cieplną na poziomie kilkudziesięciu procent lub więcej. Ok, układ jest ciśnieniowy ale z jakiego powodu ma wywalić większość płynu po odkręceniu korka i spuszczeniu ciśnienia powstałego w skutek rozszerzalności cieplnej.


...tu nie ma co się nie zgadzać, więc zrób mały eksperyment na zapalonym i nagrzanym silniku i odkręci korek (technika dowolna - możesz odkręcić korek szybko lub pomalutku)... i daj znać na forum o efekcie:hmm:

Pozdrawiam :bigok:



Awatar użytkownika
grzesiek1945
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: czw lip 23, 2009 12:37
Lokalizacja: Zagorzyce
Kontakt:

Post autor: grzesiek1945 » czw lip 22, 2010 21:25

Głowica była zdjęta i okazało się że to była uszczelka jednak, ale jest następny problem. Robiłem kompletną regeneracje głowicy, wymieniłem olej na nowy mobil 10w40 i teraz na biegu jałowym jak jest rozgrzany świeci mi kontrolka oleju, co może być nie tak?? jak jest 900 obrotów lub więcej nie świeci, poniżej świeci olej, dodam że przed regeneracją i na starym oleju nic nie świeciło w tym silniku. więc co może być nie tak??


[img]http://i49.tinypic.com/1h2snk.gif[/img]

Awatar użytkownika
arczipat
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr sty 06, 2010 18:27
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: arczipat » pt lip 23, 2010 21:27

grzesiek1945 pisze:Robiłem kompletną regeneracje głowicy, wymieniłem olej na nowy mobil 10w40 i teraz na biegu jałowym jak jest rozgrzany świeci mi kontrolka oleju
...przyczyn może być wiele.
Ciężko jest na odległość zdiagnozować przyczynę. Jeśli ruszałeś czujniki oleju, sprawdź czy dobrze podpiąłeś. Istnieje też szansa na to że głowica została źle zrobiona (co jest normalne u polskich macherów).



Awatar użytkownika
grzesiek1945
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: czw lip 23, 2009 12:37
Lokalizacja: Zagorzyce
Kontakt:

Post autor: grzesiek1945 » sob lip 24, 2010 06:26

Wymieniłem czujnik i jest ok


[img]http://i49.tinypic.com/1h2snk.gif[/img]

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » sob lip 24, 2010 23:46

grzesiek1945 pisze:Wymieniłem czujnik i jest ok
No to elegancko, chociaż ja na Twoim miejscu dałbym jeszcze raz głowicę do sprawdzenia jak radził :gora: "MĄDRALA" :elegant:



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » sob lip 24, 2010 23:56

arczipat pisze:.to jest normalny objaw, kazdy tak ma :bigok:
Sorry ale nie grzeszysz wiedza, a swiecisz jej brakiem :grin: biały dym z wydechu to jest normalny objaw tak? auaaaaaa! Czarny i fioletowo niebieski to tez jest normalne pewno w Twoim mniemaniu? :P para to jest normalny objaw, ale nie biały dym ... chyba pomyliłes pare z dymem... cykanie popychów zaworów to tez jest zdrowy objaw i ten "typ tak ma" ?? haha. Co za teorie ja wymiekam bo mialem kiedyś tego golfa i mi nie klekotał zawory tzn mój był jakims innym typem? czy moze po prostu zdrów? Kolego to nie kwestia typu to kwestia stanu technicznego thats all : > a i pamietaj ze uszczelki w abu nie wiem czemu glownie padaja na kanale wodnym i po prostu tylko i wylacznie spala plyn chłodniczy a oleju nie tyka oraz nie miesza z płynem, a i pamietaj takze ze uszczelka moze paść w wielu miejscach i moga wystapić rozne dziwne rzeczy i nie musi to być przedostawanie sie oleju do plynu czy odwrotnie. Zaufaj mi.
Ostatnio zmieniony ndz lip 25, 2010 00:06 przez Vii, łącznie zmieniany 6 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 324 gości