Słabe wspomaganie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

qligowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob cze 20, 2009 12:40
Lokalizacja: Wrocław

Słabe wspomaganie

Post autor: qligowski » sob lip 17, 2010 18:05

Witam !
Odkad kupilem moje autko mam ten problem ale teraz postanowilem nim sie zajac . Otóż wspomaganie bardzo ciezko dziala i to na 17stkach i to na zimowkach . Wspomaganie baaardzo ciezko chodzi na postoju ,w czasie jazdy jest ok. Kiedy przygazuje na postoju do powiedzmy 2 tys obrotów to juz lekko mozna kierowac ,kiedy puszcze gaz znowu jest ciezko . Pompa nie wydaje zadnych odglosów ,plyn w normie .



Awatar użytkownika
brateq
VWholic ;D
VWholic ;D
Posty: 274
Rejestracja: pn paź 12, 2009 00:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: brateq » sob lip 17, 2010 18:14

Hmm ale pompa może działać nieprawidłowo, na wolnych obrotach co powoduje że nie ma wystarczającego ciśnienia w układzie. Przyjrzałbym jej się dokładniej, jeśli płyn nigdzie nie ucieka.

Pozdrawiam


3 Victorie, lewa, prawa jedna na górze, jeżdżę Volkswagen-em, to leży w mojej naturze =)
Golf 3 Red Devil By Me ;D

qligowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob cze 20, 2009 12:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: qligowski » sob lip 17, 2010 20:34

a pasek ma tu cos do gadania ?



Felo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 20:59
Lokalizacja: DWR

Post autor: Felo » sob lip 17, 2010 20:48

Witam, mam ten sam problem co Ty. Zastanawiałem się czy nie jest to spowodowane tym, że mam mały silniczek (1.4 16V) i czy nie jest to norma w tym modelu. Podczas jazdy wspomaganie działa tak jak powinno (czyli przy większych obrotach), a na postoju przy ruszaniu jest trudno obrócić kierownice. A może to jest spowodowane zbyt małą ilością płynu? Może ktoś wie jak to sprawdzić?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 371 gości