Montaż klimatyzacji

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

klima

Post autor: macbu » pt lip 16, 2010 10:55

zobacz u siebie w dislu czy nie masz miejsca na kompresor...

bede teraz u ojca w 1,9 tdi montował klime z benzynika...
u ojca przy silniku jest juz łapa z miejscem na kompresor...

pas przedni ma na jednen wentylaotr ale wystarczy zrobic dwie dziury i bedzie pasował pod klime... musze do tego jeszcze chlodnice zmienic bo ta co ma ma dolny kruciec wyzej niz ta do wersji z klima ( inaczej kompresor bedzie przyciskac dolny waz od chlodnicy )
Ostatnio zmieniony pt lip 16, 2010 10:59 przez macbu, łącznie zmieniany 2 razy.


Macbu

maly19871
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 14, 2009 13:20
Lokalizacja: żędowice

Post autor: maly19871 » sob lip 17, 2010 19:44

ja montowałem do TDI i tam było miejsce na spręzarke. musisz tylko zmienić kółko pasowe na pompie wodnej, bo wtedy leci ona na jednym pasku wraz z wspomaganiem.



perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: perki » ndz lip 18, 2010 19:15

czyli do 1.9 tdi ahf mk4 o czym warto pamietac , jakies ciekawostki ?? bo oddaje auto w nast tyg do piotrkowa trybunalskiego wlasnie na montaz climatronica i troche sie obawiam mimo iz kazdy z innego forum zachwala to firme. Ale jeszcze jak tam przyjade to chce o wszystko wypytac wlasciciela , juz pytalem o alternator i filtr osuszacza - filtr daja nowy a alternator wiekszy .
Czyli teraz pytac jeszcze o to kolo pasowe ??



greg

Post autor: greg » ndz lip 18, 2010 20:44

perki pisze:Czyli teraz pytac jeszcze o to kolo pasowe ??
w Twoim przypadku ni epytaj się o koło pasowe bo golf 4 ma pompę wody napędzaną rozrządem a nie paskiem klinowym



perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: perki » ndz lip 18, 2010 20:51

greg pisze:
perki pisze:Czyli teraz pytac jeszcze o to kolo pasowe ??
w Twoim przypadku ni epytaj się o koło pasowe bo golf 4 ma pompę wody napędzaną rozrządem a nie paskiem klinowym
a o co pytac ? tak dla pewnosci swojej . bo zaklad polecony , robia glownie skody i golfy .

Ale rozbebesza mi cale auto i czuje niepewnosc ;) beda musieli cos przerabiac ? ciac , rzezbic ?



greg

Post autor: greg » ndz lip 18, 2010 23:30

perki pisze:a o co pytac ? tak dla pewnosci swojej . bo zaklad polecony , robia glownie skody i golfy .
skoro polecony i robią głównie vw to czemu tak drążysz? Albo znają się na montażu albo nie. Chcesz zadać im trudne pytania? to zadaj np - pod który pin podpinają czujnik nasłonecznienia. Skoro sam nie umiesz zamontować i nie masz zamiaru i dajesz osobie poleconej do wykonania to chyba nie ufasz polecającemu.

[ Dodano: Nie Lip 18, 2010 11:32 pm ]
perki pisze:beda musieli cos przerabiac ?
tak - wiązkę
perki pisze:ciac
jeśli już to tną przewody
perki pisze:rzezbic ?
tak - będą rzeźbić w elektryce



perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: perki » pn lip 19, 2010 16:34

greg pisze:
perki pisze:a o co pytac ? tak dla pewnosci swojej . bo zaklad polecony , robia glownie skody i golfy .
skoro polecony i robią głównie vw to czemu tak drążysz? Albo znają się na montażu albo nie. Chcesz zadać im trudne pytania? to zadaj np - pod który pin podpinają czujnik nasłonecznienia. Skoro sam nie umiesz zamontować i nie masz zamiaru i dajesz osobie poleconej do wykonania to chyba nie ufasz polecającemu.

[ Dodano: Nie Lip 18, 2010 11:32 pm ]
perki pisze:beda musieli cos przerabiac ?
tak - wiązkę
perki pisze:ciac
jeśli już to tną przewody
perki pisze:rzezbic ?
tak - będą rzeźbić w elektryce
poprostu chce jak najwiecej sie dowiedziec ( w piatek juz jestem umowiony ) a jestem osoba ciekawa . Zeby nie zasmiecac tematu to moze ktos na priv odpowie na pare pytan jezeli sie nudzi ? :) :pub:



greg

Post autor: greg » pn lip 19, 2010 17:23

perki pisze:poprostu chce jak najwiecej sie dowiedziec ( w piatek juz jestem umowiony ) a jestem osoba ciekawa
powiem tak - gdybym miał ja ci montować klimę i byś zaczął zadawać tyle pytań to chyba stawka montażu by byłą razy 2 (za szkolenie).
Albo wychodzisz z założenia że maja pojęcie i dajesz im spokojnie zamontować albo pytasz na forum i sam sobie montujesz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 177 gości