Pobrzękujące zawory

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
felicjator
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:04
Lokalizacja: 3M
Kontakt:

Post autor: felicjator » czw lip 15, 2010 09:52

U mnie raczej olej mam dobry. Ściągany Amsoil z USA syntetyczny 10W-40. Wcześniej zalewałem Valvoline'em.
Może rzeczywiście dobrym pomysłem byłoby jednak zrobienie płukanki, bo cholera wie co było lane nim go kupiłem.

Mam pytanko. Czy przy wymianie popychaczy dobrze jest też wymienić uszczelkę pokrywy zaworów? I jaki zamiennik uszczelki będzi dobry.
Co do popychaczy to wiem, że najlepiej INA lub RUVILLE.

[ Dodano: 15 Lip 2010 10:09 ]
pavulon78, u mnie jest dokłądnie to samo o czym napisałeś w pierwszym poście, chodiz o objawy. Z tym, że ja mam 3-kę z silnikiem AAM
Ostatnio zmieniony czw lip 15, 2010 09:54 przez felicjator, łącznie zmieniany 1 raz.


auta kwitnące wiśnią

hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » czw lip 15, 2010 10:18

MK4 nie ma uszczelki pod pokrywą zaworów -uszczelnia się to specjalnym silikonem.
co do uszczelek gumowych -pewnie bez problemu znajdziesz jakiś przyzwoity zamiennik (Elring, Goetze -cholera ich tam wie kto jeszcze robi gumki)



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » czw lip 15, 2010 12:37

U mnie też jest takie pobrzękiwanie ale tylko przy bucie w okolicach 2000, najczęsciej na rozgrzanym silniku. Natomiast po odgłosie dla mnie nie jest to od zaworów. O wiele rzadziej na 98. Jeżeli to nie jest od paliwa to obstawiam napinacz paska wieloklinowego lub rozrządu, ewentualnie pobrzękuje EGR (tu rozwijam dopiero teorię: w dieslach zdarza się pobrzękiwanie EGR, ale tam jest sterowanie cisnieniowe, w benzynie nie powinien się odzywać bo z jednej strony spaliny a z drugiej podcisnienie + sprężyna, ze wzgledu na konstrukcję zaworu dążą do jego zamkniecia)


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » czw lip 15, 2010 14:12

dokładnie, gwałtowne przyspieszanie i jakieś dzwonienie pod spodem auta (przy obrotach ok 2000). Brzmi to jakby rezonans od wydechu. ale co to za cholera to nikt nie wie.
zastanawiałem sie jeszcze nad mechanizmem różnicowym -ale to nie dzwoniło by tak donośnie tak mysle.
pozostaje przyjąć że ten typ tak ma i już.



robidid311
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: czw mar 05, 2009 22:25
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

Post autor: robidid311 » czw lip 15, 2010 21:10

..mogę tylko dołączyć się do wypowiedzi i objawow.Pare miesięcy temu wymieniłem popychacze i rozrząd,owszem stuki na wolnych zniknęł co po rozebraniu stwierdziłem 3 popychacze padnięte.Ale owe stuki przy 2000tys/obr są całkowite inne i raczej spowodowane lekkim wyeksplautowaniem płaszcze tłokow.W AZD i podobne motorki mają zastosowane stosunkowo krotkie tłoki i dlatego jest tendencja do tego typu zachwań po jakims czasie ekspleatacji.A więc panowie pozostaje nam się pogodzic z takim stanem rzeczy lub...zmienić bryczki :chytry:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości