mk2 GTD

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

mk2 GTD

Post autor: memberofhs » pt lip 09, 2010 21:53

Witam Was. Mam nadzieję, żę ktoś mi pomoże, ja nie mam nerwów. Zmieniałem podświetlenie zegarów, nic ich nie rozkręcałem. Podpinam pod linkę i jadę... cisza.. przy około 50ciu km/h dopiero zaczęła się podnosić tak do około 30 km/h. Rozpędziłem sięjeszcze tak do około 80 km/h. Przy zatrzymaniu się autem wskazówka licznika zatrzymuje się na 30 km/h. Kilkakrotne trzaskanie mocne po desce przybliża wskazówkę do właściwej pozycji. Co jest z tym cholernym licznikiem? Koledze zrobiło się to samo. Pomoże ktoś :kwiatek: ?



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Post autor: Johnatan » sob lip 10, 2010 00:27

napewno nic nie grzebałeś? ja rozbierałem takie liczniki setki razy i zawesze gdy nie ruszałem to działało a gdy ruwszyłem to juz totalna kicha.. Nie wiem jak wykonałeś podświetlenie zegarów, moze puściłeś za blisko kabel i pole magnetyczne oddziałuje na magnes w prędkościomierzu w co wątpie... po wyłączeniu świateł powinna być też różnica, może źle włożyłeś linke i coś uszkodziłeś ale to mi sie jeszcze nigdy nie zdażyło..


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Post autor: majster heniek » sob lip 10, 2010 05:13

memberofhs, linka napewno żle wsadzona w licznik i dlatego blokuje wskazówkę


Obrazek

Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

Post autor: memberofhs » sob lip 10, 2010 10:23

Johnatan - zmieniałem podświetlenie na fluxy białe. Nic tam przy prędkościomierzu nie kopałem, żadnych ślimaków, wodzików, sprężynek ani nic innego nie kopałem.
majster heniek - w gofrze sumując to już z 3-5 razy wyjmowałem zegary, za każdym razem podpinałem i działało. Od wczoraj robią się szopki...3 razy zdejmowałem i zakładałem linkę, ten bolec w pancerzu białym jest na prosto. Nic to nie daje. Mogę nadal podpinać i odpinać zegary, tyle że dostęp tam ręką jest okropny... Napewn oto linka źle siadła? Jak ma dobrze usiąść?



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Post autor: Johnatan » śr lip 14, 2010 00:12

załatw druga linke, chyba że chce ci sie wyciągać ori. połóż licznik na stole wepnij linke podłącz do wiertarki i badaj zachowanie...


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

Post autor: memberofhs » śr lip 14, 2010 09:40

Johnatan - kupa straszna z tymi shitowanymi zegarami. Pytanie: czy folia zegarów z diesla jest taka sama co w benzynie? Zarówno diesel jak i benzyna mają zegarek elektroniczny, obrotomierze. Mój diesel ma diodę grzania świec pod kierunkowskazami, po lewej na dole w rządku. Moja folia jest mocno wysłużona, idzie zmienić z folią licznika benzyny? Zadziała?



mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » śr lip 14, 2010 09:53

memberofhs pisze:Zadziała?
nie zadziała, folie są inne dla VDO i dla motometera, inne dla różnych roczników inne dla benzyny i diesla. wreszcie inne dla różnych rodzajów zegarów. No i folia nie ma kompletnie nic wspólnego z prędkościomierzem


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

Post autor: memberofhs » śr lip 14, 2010 10:09

mate64 - dziękuję za pamoc. Jakby ktoś coś słyszał, widział to proszę o info. Szukam zepsutyhch zegarów bądź samej sprawnej! folii do diesla, rok 91 z obrotomierzem. Nie trzeba mi nowych zegarów z allegro za 150 zł, szukam samej folii.



mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » śr lip 14, 2010 12:40

a co nie działa? bo może tylko wygląda jak wygląda?


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Post autor: RasPL » śr lip 14, 2010 12:44

folię zostaw w spokoju, zbadaj czy dobrze podpięta jest linka prędkościomierza jak tak to trzeba sprawdzić linkę a jak i tu dobrze to reperować sam moduł prędkościomierza bądź założyć inny o tym samym indeksie


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

Post autor: memberofhs » śr lip 14, 2010 15:26

Kiedyś mi spadły otwarte zegary: prędościomierz pociągnął resztę i urwał 11 ścieżek. Kolega-elektronik reanimował mi to. Opłakany stan tego jest. Potem jeszcze pieprzyło się miejsce gdzie się u góry żarówki podświetla u góry. Ogółem więcej tam jest "szkoty" niż ścieżek. Potrzebuję mieć oryginał, bo mam już trochę siedzieć na punkcie oryginalności. Poza tym jeszcze podświetlenie się mi traci na skutek lutów dziwnych. Oryginału szukam, jednak samej folii najlepiej. Natomiast prędkościomierz się zwyczajnie nie wiem skąd zepsuł, o czym pisałem wyżej. Dodam, że nic nie kopałem: ani nie ściągałem tarcz, ani nie kopałem przy przebiegu. Nic...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 252 gości