Centralny zamek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

koperson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sty 12, 2010 16:01
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Centralny zamek

Post autor: koperson » wt lip 13, 2010 20:35

Witam was serdecznie . Posiadam Golfa 3 rocznik 94 1.9 TDI

Nastały strasznie gorace dni , dzisiaj około godziny 18 zamykalem samochod z zamka centralnego . Kiedy wrociłem do auta i otworzyłem go z centralnego zamka , wsiadłem do samochodu zaczeło sie dymic gdzies z okolic lewej strony od kierownicy . Otworzyłem maske ale spod maski nic nie leciało , tlyko w srodku gdzies z lewej strony (to sie nazywa chyba deska rozdzielcza) . Posiadam tez auto alarm w tym samochodzie i wychodzi na to ze cos sie musiało spalic w srodki w elektryce .

Poniewaz nie łapie ani alarm z pilota ani centralny zamek z kluczyka :(

Czy ktos miał kiedys podobny problem ? Da sie to jakos naprawic ?

Czy mogły sie poprzepalac jakies kabelki czy cos wiecej ?

Acha i jeszcze jedna wazna sprawa . Jak zwrocilem uwage zaraz po tym dymie jak odpalilem auto to wyzerował mi sie licznik kilometorw oraz zegarek przestawił na godzine 12:00 a to było okolo godziny 19 .

Co sie mogło stac ?

Prosze o pomoc i jakies rady :)



Awatar użytkownika
brateq
VWholic ;D
VWholic ;D
Posty: 274
Rejestracja: pn paź 12, 2009 00:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: brateq » wt lip 13, 2010 22:37

Nastąpiło zwarcie tak sądzę i bez obejrzenia wszystkiego po kolei będzie ciężko. Posprawdzaj bezpieczniki w aucie oraz wszystkie związane z alarmem. Jakaś dioda od tego alarmu działa?


3 Victorie, lewa, prawa jedna na górze, jeżdżę Volkswagen-em, to leży w mojej naturze =)
Golf 3 Red Devil By Me ;D

SlawekNR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 18:37
Lokalizacja: Nowa Ruda / Sobótka
Kontakt:

Post autor: SlawekNR » śr lip 14, 2010 01:39

Mi 2 tygodnie temu zapalilo sie auto pod domem. Poszedl centralny, immobiliser, pompa paliwa i alarm. Poszedl dym z pod deski i prawych drzwi. Powodem bylo wytarcie sie instalacji w drzwiach tuz przy samej kostce. Kable sie po przecieraly, doszlo do zwarcia i maly pozar. Mi udalo sie wymienic wszystkie wiazki bez zdejmowania deski, ale Ty jesli sie na tym nie znasz, to lepiej oddaj komus autko do naprawy, bo moze Ci sie kiedys na drodze zapalic jesli usterka zwiazana z elektryka nie zostanie usunieta w 100%! PozdraVWiam i powodzenia!


Wiele serc, jedno bicie - VW Golf ponad zycie!!

koperson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sty 12, 2010 16:01
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: koperson » śr lip 14, 2010 10:20

brateq pisze:Nastąpiło zwarcie tak sądzę i bez obejrzenia wszystkiego po kolei będzie ciężko. Posprawdzaj bezpieczniki w aucie oraz wszystkie związane z alarmem. Jakaś dioda od tego alarmu działa?
Jeszcze wczoraj od alarmu jakas diodka swieciła , ale dzisiaj rano juz nie , lecz ja sie kompletnie na tym nie znam . Zdałem prawko ponad pol roku temu i tez tyle czasu mam samochod . Nigdy wczesniej sie nie interesowałem samochodami bo mojej rodziny nie było stac na samochod , ale jakos tak wyszło ze zdałem prawo jazdy i wspolnymi siłami kupilismy golfa 3 po taniej cenie .

Dzisiaj rano wystapił kolejny błąd przy ktorym kompletnie nie mam pojecia . Jak wczoraj wrocilem do domu , jakos odruchowo nacisnalem pilota zeby zamknac samochod i wlaczyc alarm . Alarm sie załączył jednak samochod sie nie zamknał no bo centralny padł .

I dzisiaj chcialem jechac do mechanika niech sprawdzi co jest , lecz kiedy wkladam kluczyk do stacyjki , przekręczam go do zapalenia kontrolek to alarm zaczyna wyć . Kontrolki sie nie zapalaja i samochodu tez nie moge odpalic :( z pilota juz nie moge wylaczyc tego alarmu , nie działa lub nie łapie . Nie mam pojecia co teraz mam zrobic
Ostatnio zmieniony śr lip 14, 2010 10:22 przez koperson, łącznie zmieniany 1 raz.



Exted
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 14:06
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Exted » śr lip 14, 2010 10:28

Na chol dziada jak nie chce sam jechac i do jakiegos fachmana.



koperson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sty 12, 2010 16:01
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: koperson » śr lip 14, 2010 10:45

Exted pisze:Na chol dziada jak nie chce sam jechac i do jakiegos fachmana.
Jak na hol skoro nie da sie nawet kierownica krecic ? Bo auto jest zgaszone i nie da sie go odpalic . A kierownica ( bynajmniej w moim golfie w czasie gdy jest zgaszony ) po przekreceniu lekko w ktora kolwiek strone blokuje sie



Awatar użytkownika
brateq
VWholic ;D
VWholic ;D
Posty: 274
Rejestracja: pn paź 12, 2009 00:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: brateq » czw lip 15, 2010 09:30

Bez wspomagania ciężko, nawet bardzo ciężko ale wystarczy kluczyk w stacyjce i kierownica nie będzie Ci się blokować.

Tak na marginesie zazwyczaj alarm ma tryb serwisowy lub awaryjne wyłączenie więc proponuje Ci kolego znaleźć centralkę, sprawdzić instrukcje i deaktywować go byś mógł gdziekolwiek pojechać.
Ostatnio zmieniony czw lip 15, 2010 09:31 przez brateq, łącznie zmieniany 1 raz.


3 Victorie, lewa, prawa jedna na górze, jeżdżę Volkswagen-em, to leży w mojej naturze =)
Golf 3 Red Devil By Me ;D

gruszek29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 10:59
Lokalizacja: Kowalewo

Post autor: gruszek29 » czw lip 22, 2010 22:06

Witam wszystkich !!

Mam problem z zamkiem centralnym. Jak zamykam kluczykiem od strony kierowcy to bardzo ciężko przekręcić kluczyk ale zamknie wszystkie drzwi + tylna klapa , natomiast od strony pasażera nie działa w ogóle centralny. Po zamknięciu drzwi za ok pół godziny
sam się centralny otwiera . Nie mam pojęcia co to może być. Jeżeli ktoś miał podobny przypadek proszę o pomoc. :crazy:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 330 gości