Co może pobierać prąd na postoju???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

stthomas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 21:22
Lokalizacja: Bydgoszcz

Co może pobierać prąd na postoju???

Post autor: stthomas » wt lip 13, 2010 08:11

Witam...
Jak zwykle z prośbą o poradę do Was ekspertów,
bądź po prostu bardziej doświadczonych przychodzę...
A więc do rzeczy:

VW Golf IV 1999r. 1,4 16V

Coś pobiera prąd przy wyłączonym silniku...
Kilka razy natknąłem się na rozładowany akumulator.
Odkryliśmy, że jest pobór prądu podczas postoju
i większy niż być powinien podczas jazdy.
Odłączałem wszystkie bezpieczniki po kolei,
ale pobór był dalej co to może być?
- mam przypuszczenia, że alarm, ale zamykając
samochód na kluczyk, nie włączając alarmu
sytuacja była taka sama...



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » wt lip 13, 2010 08:22

wszystkie zamki działają prawidłowo? vag w mod. komfortu nie pokazuje błędów?
(U szwagra w pasku b5 tylny zamek jednych drzwi był uszkodzony i powodował rozładowanie aku)


Obrazek

Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » wt lip 13, 2010 08:46

Syrenka alarmu z wlasnym podtrzymaniem bateryjnym, podtrzymanie zdechlo i zwiera?


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

stthomas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 21:22
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: stthomas » wt lip 13, 2010 09:04

feniks pisze:wszystkie zamki działają prawidłowo? vag w mod. komfortu nie pokazuje błędów?
(U szwagra w pasku b5 tylny zamek jednych drzwi był uszkodzony i powodował rozładowanie aku)

jest problem z drzwiami od kierowcy, ale on zawsze był ;/ tzn, nie mogę otworzyć zamka kluczykiem - prawdopodobnie ktoś próbował kiedyś się włamać i uszkodził.... Na dodatek jak otwieram drzwi kierowcy to podświetlenie w samochodzie się nie zapala, alarm też zamyka po krótkim czasie samochód - uznaje, że drzwi samochodu nie zostały otwarte... ale ten problem już jest od dłuższego czasu a do tej pory z akumulatorem było ok...
P.S.
co to jest "vag w mod. komfortu" - bo ja niezorientowany aż tak..

[ Dodano: 13 Lip 2010 09:10 ]
Jacek75 pisze:Syrenka alarmu z wlasnym podtrzymaniem bateryjnym, podtrzymanie zdechlo i zwiera?
Heh' w tym może coś być - alarm zakładałem z 5 lat temu i nic nie robiłem przy nim, także możliwe - pojadę do gościa, który alarm zakładał niech zobaczy...
Tym bardziej, że raz na jakiś czas jak się uprze to alarm sam się włącza bez powodu, także jest i taki powód.... Wcześniej myślałem o tym, by jechać do niego, by całkiem odłączył alarm, bo z tym więcej problemu niż zabezpieczenia.
A gdy odłączy alarm całkowicie - syrenka nie będzie pobierać prądu...?
I czy ona cały czas ten prąd bierze? I to aż 4A - rozładowuje akumulator w dwa-trzy dni...
Wydaje mi się, że trochę za duży ten pobór jak na taką syrenkę, ale mylić się mogę...



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » wt lip 13, 2010 09:12

stthomas pisze:vag w mod. komfortu
moduł komfortu, vag - jeden z programów do łączenia się ze sterownikami auta


Obrazek

Awatar użytkownika
maryś
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 10:21
Lokalizacja: Rio de Świebodzin, Głogów
Kontakt:

Post autor: maryś » wt lip 13, 2010 11:41

ja tez mialem problem z poborem pradu w aucie myslalem ze jest to tez alarm i nawet sam sie zalaczal w nocy i rozladowywal mi akumulator sie i co sie okazalo bylo zwarcie stykow i rozladowywalo go a robilo to zwarcie lampka w bagazniku nie gasla wogule po zamknieciu klapy bagaznika jedz do jakiegos fachowca elektro mechanika i niech ci sprawdzi ta usluga nie powinna duzo kosztowac


sprzedam http://allegro.pl/item1159486563_vw_passat_b3_skorzana_tapicerka.html

stthomas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 21:22
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: stthomas » wt lip 13, 2010 12:02

maryś pisze:ja tez mialem problem z poborem pradu w aucie myslalem ze jest to tez alarm i nawet sam sie zalaczal w nocy i rozladowywal mi akumulator sie i co sie okazalo bylo zwarcie stykow i rozladowywalo go a robilo to zwarcie lampka w bagazniku nie gasla wogule po zamknieciu klapy bagaznika jedz do jakiegos fachowca elektro mechanika i niech ci sprawdzi ta usluga nie powinna duzo kosztowac
Mała poprawka do tego co napisałem wcześniej: nie 4 A tylko 0,4A , jednak tak czy siak za dużo...

U mnie także sam alarm się włącza w nocy (zresztą w dzień też)... dzisiaj jadę do gościa od alarmu - bo już się umówiłem, ale zgodnie z tym co piszesz, przyjrzę się dokładniej tym stykom... dzięki za podpowiedź.



Awatar użytkownika
Gracjan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 20:52
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gracjan » wt lip 13, 2010 15:37

Mam tak samo po trzech dniach postoju rozrusznik już nie zakręci.
Dodam że przed założeniem alarmu było tak samo.



Kamil_budi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lip 11, 2010 17:26
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: Kamil_budi » wt lip 13, 2010 16:12

U mnie był wzmacniacz podłączony do radia źle od razu pod +owy kabel i tak co parę dni rozładowywał akumulator ..... też nie wiedziałem o co chodzi :D


Sprzedam golfa IV 1.6 SR 1998 rok !!! Atrakcyjny wygląd.

stthomas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 21:22
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: stthomas » wt lip 13, 2010 18:08

Gracjan pisze:Mam tak samo po trzech dniach postoju rozrusznik już nie zakręci.
Dodam że przed założeniem alarmu było tak samo.
Alarm może być winny pod warunkiem, że ma własne zasilanie... Gdy jego zabraknie (bateryjki się wyczerpią) są problemy tego typu... nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie jest
zwykła syrena, i problem tkwi gdzieś w elektryce... jutro wizyta u elektryka...

[ Dodano: 13 Lip 2010 18:11 ]
Kamil_budi pisze:U mnie był wzmacniacz podłączony do radia źle od razu pod +owy kabel i tak co parę dni rozładowywał akumulator ..... też nie wiedziałem o co chodzi :D
heh' i też miałem podejrzenia do radia, ale wzmacniacza nie mam, a radio od początku już jest (6lat) i do tego na 2din, które ciężko wyjąć by coś więcej sprawdzić... więc ja szukam gdzieś jakiegoś "zwarcia styków"... tylko nie mam pojęcia jakich i gdzie... może elektryk będzie mądrzejszy.. :/



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 320 gości