Schowek w Golfie 3 1.8 z 93 roku ( bez poduszek powietrznych

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jonjak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 16:39
Lokalizacja: Mława

Schowek w Golfie 3 1.8 z 93 roku ( bez poduszek powietrznych

Post autor: jonjak » pn kwie 24, 2006 22:28

Witam!
Mam maly problem bo uszkodzil mi sie zamek od schowka na drobiazgi w golfie 3 1.8 z 1993 roku jest to model bez poduszek powietrznych. i ciagle opada mi ten schowek przy jakims dolku czy szybszym ruszeniu.Ma ktos jakis pomysl jak to zrobic??Probowalem to zrobic sam ale nie mam pojecia jak.jak wsadzilem te bolec zeby bylo zamkniete(przy otwartym schowku) to jak otwieralem to powracalo do pierwotnego stanu czyli nie dalo sie znowu zamknac,bo bolec wyskakiwal i ten uchwyt do zamkniecia blokowal go ze nie mogl wejsc pod niego.Prosze o pomoc


Rafal

greg

Post autor: greg » pn kwie 24, 2006 22:50

uszkodziło sie w klapce czyli w zamku czy też w srodku schowka ten zaczep? Jeśli zamek - to nalezy go wymienić



grzesiek167
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 19:21
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: grzesiek167 » pn kwie 24, 2006 22:53

najlepiej wymienic cały zamek i po sprawie;] pozdrawiam!


Cos co kocham to samochody! a jakie to wiadomo! oczywiscie Volksvagen , bo jest najlepszy:)VW potęga!

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn kwie 24, 2006 23:00

Może masz tylko nadłamaną klamkę samą (jej dźwignię z ząbkiem). Rozbierz to i zobacz ( kilka śróbek na pokrywie schowka od wewnatrz). Klamkę można dokupić. Bo w samym zamku nie bardzo się ma co zepsuć.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

jonjak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 16:39
Lokalizacja: Mława

Post autor: jonjak » wt kwie 25, 2006 16:18

Klamka wydaje sie byc ok a problem tkwi przy tym zaczepie ktory trzyma schowek(wedlug mnie)i nie bardzo wiem nawet jak to powinno byc wiec nie moge nic wiecej powiedziec na ten temat.


Rafal

Awatar użytkownika
Thor
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: pt gru 17, 2004 14:57
Lokalizacja: Halemba

Post autor: Thor » śr kwie 26, 2006 16:29

Zazwyczaj to wina mechanizmu uruchamianego z klamki... klamka wydluzona jest plastikowym bolcem ktory dalej przestawia mechanizm. Jak go nie przestawi to zapadka od strony drzwiczek jest schowana i sie nie zaczepi za precik w kokpicie.

Na alegro kupisz klamke plaskitowa za 25zl (oryginal kosztuje ok 60zl). W wiekszosci przypadkow lamie sie wlasnie ten bolec na przedluzeniu klamki. Ja juz zaliczylem dwa takie zlamania.

Pozdrawiam
T.



jonjak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 16:39
Lokalizacja: Mława

Post autor: jonjak » śr kwie 26, 2006 21:42

chyba bede msuial kupic caly zamek bo widzialem ze przy tym mechanizmie jest jakis plastic ulamany ktory naciagal sprzeyne zeby chyba odskakiwala nie wiem czy dobrze mysle ale prosze mnie poprawic jakby cos


Rafal

Awatar użytkownika
Thor
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: pt gru 17, 2004 14:57
Lokalizacja: Halemba

Post autor: Thor » czw kwie 27, 2006 07:50

Bardzo mozliwe.. ten zamek jest raczej dupiaty. Szczerze to mi sie zlamal dwa razy jak byl zamkniety i powiem ze tylko z pomoca srubokreta otwieram taki schowek w 5min. Wiec niech nikomu nie przyjdzie do glowy chowac tam dokumentow i byc o nie spokojnym.
BTW ten pret metalowy przenoszacy sile mechanizmu tez sie potrafi wygiac. Moim skromnym zdaniem ten zamek jedna z niewielu rzeczy zdupiona w golfie. Szczerze sie zastanawiam czy tam nie zamiec zamka na jakies magnesy.

Pozdrawiam
T.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 368 gości