wymiana filtra paliwa, elektryszne szyby i CZ

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

domeL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob lut 17, 2007 11:14
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

wymiana filtra paliwa, elektryszne szyby i CZ

Post autor: domeL » pt lip 09, 2010 21:39

Witam mam problem z wymiana filtra paliwa a mianowicie nie wiem jak "odłączyć" przewód od filtra. Na fotce widać jakie przewody maja końcówki, poradźcie jak to odłączyć bo nie chce nic zerwać i mieć dodatkowy problem

z góry dzięki za odpowiedzi

Obrazek


filtra dalej nie umiem wymienić bo nie mam pojęcia jak odłączyć przewody, ta wtyczka jest jakas dziwna będę musial skoczyć do znajomego mechanika chyba :/


ale mam jeszcze inne pytania:

1. Czy jest dużo roboty z elektrycznymi szybami? tzn z montażem? może jest jakaś porada na ten temat bo szukałem ale nie umiałem znaleźć do golfa IV 3 drzwiowego
2. Chce zamontować również centralny ile mniej więcej by mnie to wyniosło? jaki jest najlepszy itd. dodam ze nie za bardzo sie na tum znam wiec pytam :)
Ostatnio zmieniony sob lip 10, 2010 17:46 przez domeL, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
emil429
____
____
Posty: 420
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 13:37
Lokalizacja: DJA

Post autor: emil429 » pt lip 09, 2010 21:51

kolego jak się dobrze przyjrzysz to zobaczysz po bokach że można ścisnąć tą końcówkę i z łatwością ją ściągniesz.


viewtopic.php?f=87&t=311059" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Post autor: Łuki_79 » pt lip 09, 2010 21:52

Musisz wcisnąć zabezpieczenie na końcówce (na rys lewy wkrętak) i wciskając zdejmujesz przewód z króćca :grin:



wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: wron » pt lip 09, 2010 21:55

działa to na zasadzie szybkozłączek
musisz czymś wcisnąć wypusty a potem przy zakladaniu same zaskoczą
Ostatnio zmieniony pt lip 09, 2010 21:57 przez wron, łącznie zmieniany 1 raz.



domeL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob lut 17, 2007 11:14
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: domeL » sob lip 10, 2010 17:48

odświeżam temat w 1 poście dodałem jeszcze 2 pytanka



greg

Post autor: greg » sob lip 10, 2010 22:44

1. Czy jest dużo roboty z elektrycznymi szybami? tzn z montażem? może jest jakaś porada na ten temat bo szukałem ale nie umiałem znaleźć do golfa IV 3 drzwiowego
do golfa 3 mało - do golfa 4 - znajdziesz moja porade w faq
domeL pisze:2. Chce zamontować również centralny
i znowu - golf 3 czy 4 - chcesz oryginał czy jakąś manianę. Jelsi golf 4 - to i tak montując elektrykę szyb możesz zarzucić i central



domeL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob lut 17, 2007 11:14
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: domeL » śr lip 14, 2010 22:10

koledzy powiedzcie mi czy sa jakieś lepsze i gorsze centralne? sa jakieś firmy bardziej pewne?? bo oglądam sobie allegro i wybrać nic nie umiem gdyż tyle tego jest :)

oczywiście chodzi mi o centralny zamek doi golfa IV 3 drzwiowego



grizzly83

Post autor: grizzly83 » śr lip 14, 2010 23:42

wron pisze:działa to na zasadzie szybkozłączek
musisz czymś wcisnąć wypusty a potem przy zakladaniu same zaskoczą
tak jak kolega napisał wyżej , tylko pamiętaj aby dokładnie zaskoczyły po obu stronach te szybko-złączki następnie sprawdzaj na uruchomionym silniku czy wszystko jest ok czy nic nie kapie, czy nie ma wycieków , potem przejedź się próbnie kawałeczek kilkaset metrów gdyż zdarza się , że te szybko-złączki pokazują psikusa :) i wtedy całe paliwko w glebę ... :bajer:



domeL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob lut 17, 2007 11:14
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: domeL » czw lip 15, 2010 17:11

grizzly83 pisze:
wron pisze:działa to na zasadzie szybkozłączek
musisz czymś wcisnąć wypusty a potem przy zakladaniu same zaskoczą
tak jak kolega napisał wyżej , tylko pamiętaj aby dokładnie zaskoczyły po obu stronach te szybko-złączki następnie sprawdzaj na uruchomionym silniku czy wszystko jest ok czy nic nie kapie, czy nie ma wycieków , potem przejedź się próbnie kawałeczek kilkaset metrów gdyż zdarza się , że te szybko-złączki pokazują psikusa :) i wtedy całe paliwko w glebę ... :bajer:
ok dzieki za info.

a wypowie mi sie ktos na temat tego CZ??



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » czw lip 15, 2010 17:17

domeL pisze:koledzy powiedzcie mi czy sa jakieś lepsze i gorsze centralne?
Lepsze to oryginalne, gorsze to podróbki :-)
Zrób tak jak pisze greg..
Przy zakładaniu elektryki szyb załóż od razu centralny zamek i będziesz miał po problemie :-)
W MK4 zarówno szyby jak i central lecą po module komfortu, więc chcąc nie chcąc i tak będziesz musiał bawić się w elektrykę..


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

domeL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob lut 17, 2007 11:14
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: domeL » pt lip 16, 2010 19:50

to by sie wydawalo bardzo logiczne i dobre posuniecie tylko ze środki mi na to jak narazie nie pozwalają a chciałbym miec ten centralny z alarmem bo stoję w dość dziwnym miejscu wiec jakieś lekkie zabezpieczenie muszę mieć.

to sa jakies "lepsze"?:]



Robal2704
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lip 14, 2010 23:29
Lokalizacja: Radom

Post autor: Robal2704 » pt lip 16, 2010 20:45

Witam jestem nowym uzytkownikiem dlatego z góry przepraszam jeżeli zle zamieszczam pytanie!!Moje pytanie dotyczy domykjania szyb w MK4 a mianowicie problem dotyczy tego ze gdy domykam szyby z kluczyka przednie sie domykaja tylna lewa tez a prawa sie otwiera i w druga strone to dziala tak samo 3 sie otwieraja jedna domyka :) czy miał ktoś taki problem ??? poroszę o rade



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 329 gości