CO SĄDZICIE O LOTOSIE 20W50 CITY

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

skladowisko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn lut 20, 2006 18:29
Lokalizacja: Kraków

CO SĄDZICIE O LOTOSIE 20W50 CITY

Post autor: skladowisko » wt kwie 25, 2006 12:17

WITAM
PROBLEM POLEGA NA TYM ZE NIE MA CISNIENIA OLEJU, NIE BARDZO WIDZI MI SIE REMONT BADZ WYMIANA SILNIKA WIEC SZUKAM POŁŚRODKOW.
PROSZE O WASZA OPINIE NA TEMAT LOTOSA 20W50
Z GORY DZIEKUJE !!



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » wt kwie 25, 2006 12:47

Nie pisz w caps lock u bo ciezko sie czyta :) Co do oleju to zdecydowanie odradzam... jest to olej o bardzo niskiej klasie jakosci SF... nadaje sie co najwyzej do kosiarki... jesli spada ci cisnienie to w pierwszej kolejnosci zwroc uwage na filtr oleju... filtrony maja to do siebie ze lubia przepuszczac za duzo i cisnienie spada... sprubuj najpierw wymienic filtr naMANNa lub KNECHTA i zobacz czy cisnienie nie wzrosnie... a jesli juz zbliza ci sie termin wymiany to radzilbym zastosowac polsyntetyk 10W40... lub jakis bardzo dobry mineral 15W40 naprzyklad Castrol GTX 3 lub Vavoline... a jesli chcesz sie dowiedziec wiecej o olejach to wejdz tu www.autokacik.pl/oleje/oleje.html pozdro



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt kwie 25, 2006 13:44

skladowisko, a jaki masz olej wlany teraz?
Tak na marginesie to przy mrozie na tym oleju 20W czarno widze odpalanie auta...


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

skladowisko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn lut 20, 2006 18:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: skladowisko » wt kwie 25, 2006 14:21

Miałem Mico - Oil 15w40 tylko na fitrze filtrona, mechanicy przy sprawdzaniu pompy wlali mi jakis inny nawt nie wiem jaki bo w poprzednim pojawila sie woda. Zwiazane to pewnie bylo z codziennymi 5 km trasami przy -10.



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » wt kwie 25, 2006 16:08

Jak zalejesz go tym 20W50 to po pierwsze będziesz miał beznadziejne smarowanie silnika a po drugie jak przyjdzie zima to olej zamieni się w galarete. Jak już chcesz go tak zajeździć byle tylko jeździł to bardziej polecam wlać jakiś 15W40 i motodoktora. A za jakiś czas silnik wyrzucić na złom bo taka droga likwidowania skutków zamiast przyczyn awarii zawsze kończy się na złomie.


=-Pinhead-=

gienek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: sob lis 13, 2004 21:20
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: gienek » wt kwie 25, 2006 16:30

Pozwole sobie podpiąć sie do tematu.

Około roku temu wlałem 15W40 Mobila, jeśli teraz chciałbym wrócic do 10W40 czego moge się spodziewać i czy warto robić cos takiego? Silnik pracuje ładnie, równo i nie bierze oleju.



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » wt kwie 25, 2006 17:02

Niczego nie musisz się obawiać. Mobil mineralny to wysokiej jakości olej który ma praktycznie takie same własności czyszczące co półsyntetyczny 10W40. Co innego jak byś rok temu wlał jakąś padline np. Lotosa 15W40. Wtedy zalanie nawet mineralnym Mobilem mogło by rozszczelnić silnik (choć i tak szansa na rozszczelnienie była by niewielka). A czy warto... według mnie warto jeśli zależy Ci na swoim mkIII. Półsyntetyk ma nieporównywalnie mniejsze własności osadzania nagaru od minerała (nie mylić z własnościami czyszczącymi) a na nasz klimat 10W można uznać za minimum.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt kwie 25, 2006 17:13

oj to ja sie przykleje do tego tematu KamilW, pisalismy juz o olejach ale chce przejsc na inny tylko niewiem czy slusznie.teraz mam mobil mineralny nie dojde jaki typ(z beczki ale jaki niewiem a kartke na slupku zmylem)chce przejsc na polsyntetyk o podobym TBN czy dalej na mineralnym smigac mobilu i jaki lepszy mobil...mam ok 200 000km przebiegu



gienek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: sob lis 13, 2004 21:20
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: gienek » wt kwie 25, 2006 17:43

Pinhead pisze:Niczego nie musisz się obawiać. Mobil mineralny to wysokiej jakości olej który ma praktycznie takie same własności czyszczące co półsyntetyczny 10W40. Co innego jak byś rok temu wlał jakąś padline np. Lotosa 15W40. Wtedy zalanie nawet mineralnym Mobilem mogło by rozszczelnić silnik (choć i tak szansa na rozszczelnienie była by niewielka). A czy warto... według mnie warto jeśli zależy Ci na swoim mkIII. Półsyntetyk ma nieporównywalnie mniejsze własności osadzania nagaru od minerała (nie mylić z własnościami czyszczącymi) a na nasz klimat 10W można uznać za minimum.
Dzięki za odpowiedź. Pewnie, że mi zalezy :grin: na bryczce. Przy najbliższej wymianie zaleje 10W40 i zobacze. Na minerale przejechalem jakies 8 tys. kilometrów



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Post autor: dominik7 » wt kwie 25, 2006 18:38

Ja mam zamiar zalac havoline 20 W 50.Dlaczego samochod mialby miec gorsze smarowanie?Wlasnie na takim ma lepsze niz na 15W40 tyle ze po nagrzaniu.Tym bardziej samochod ze slabym cisnieniem...


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » wt kwie 25, 2006 20:21

No wlasnie probowalem ci na gadu wytlumaczyc ze to bardziej skomplikowane niz sie wydaje byc i nie zalecam ci stosowac tego oleju bo dojedziesz silnik juz do konca... zaden samochod grupy VW nie mial homologowanego takiego oleju...



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » wt kwie 25, 2006 20:37

dominik7 pisze:Ja mam zamiar zalac havoline 20 W 50.Dlaczego samochod mialby miec gorsze smarowanie?Wlasnie na takim ma lepsze niz na 15W40 tyle ze po nagrzaniu.Tym bardziej samochod ze slabym cisnieniem...
Ciśnienie podskoczy ale ciśnienie nie jest wyznacznikiem smarowania. Gęsty olej stworzy tylko ciśnienie przez opory jego tłoczenia w układzie i nic pozatym. W rezultacie oleju podawanego do smarowania może być nawet mniej niż przy oleju żadszym nie mówiąc już o takim szczególe że gęsty olej nie dotrze we wszystkie szczeliny (film olejowy) gdzie docierał żadszy W40. I jak to już napisał KamilW weź też pod uwage to że silniki VW nie są przystosowane do tak gęstych oleji które przeważnie mają niską lepkość.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt kwie 25, 2006 20:41

piotr2 pisze: czy dalej na mineralnym smigac
Ja bym Ci polecał dalej śmigać na minerale - eksperymenty mogą być niemile widziane przez silnik


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt kwie 25, 2006 20:48

Adamtd, ok zrobie tak jak mowisz :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 347 gości